Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Arek Wlizło

Arek Wlizło

Sprawdź wydarzenia
Arek WlizłoSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
57 lat
data urodzenia:
12.07.1967
miejsce urodzenia:
Drygały
dyscyplina:
Muzyk szantowy, gitarzysta, wykonawca poezji śpiewanej, żeglarz
social media:

Opis

Arek Wlizło to urodzony 12 lipca 1967 roku w Drygałach polski gitarzysta, muzyk szantowy, wykonawca poezji śpiewanej oraz żeglarz. Ściśle związany z Kanadą i festiwalami szantowymi.

Nie da się ukryć, że Arek to człowiek mający wiele różnych pasji, a jego muzyczna aktywność trwa od kilkudziesięciu lat. Świetnie czuje się też w bluesie. Kojarzony przede wszystkim z festiwalami „Z Morza” oraz „Knaga”.

Dwie płyty

O Arku można napisać naprawdę dużo, ale jedno jest pewne – nic tak nie poprawia mu nastroju, jak muzyka oraz żeglowanie! Najlepiej, jeśli te czynności są realizowane w tym samym momencie. Doświadczony artysta ma na swoim koncie dwie płyty:

  • „Dokąd” w roku 2005 – m.in. z utworami „Ballada o brygu”, „Ballada o wszechżonie”, „Dokąd”, „Jak tu pływać”, „Kołysanka”, „Samotna fregata”, „Mazurska kolęda”, „Wierne fale”, „Popatrz synu”, „Marzenia” i „Zalany anioł”,
  • „Skąd” w roku 2014 – „Nieskromne marzenia”, „Spacer”, „Wierszyk”, „Skąd”, „Zaproszenie”, „Dwa światy”, „Mazurska wieś”, „Misiek”, „Żony marynarzy”.

Jego muzyka jest niezwykle nastrojowa, sentymentalna i pełna artystycznej wrażliwości. Arek zaprasza do współpracy przeróżnych artystów, zarówno z polskiej sceny muzycznej, jak i tej zagranicznej. Dla swoich fanów zagrał już m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie, ale też w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Kilka słów o żeglarstwie

Było już trochę o muzycznej przygodzie Arka Wlizło, a więc najwyższa pora zabrać się za krótkie przeanalizowanie jego żeglarskiej pasji. Z żeglarstwem Wlizło „zaprzyjaźnił” się oczywiście na Mazurach, pływając po tamtejszych jeziorach – uznawanych przecież za jedne z najpiękniejszych w całej Europie.

W jego żeglarskim dorobku można znaleźć m.in. liczne starty w prestiżowych regatach, ale też ścisłą współpracę z legendarnymi żaglowcami/jachtami morskimi (np. „Zawisza Czarny”).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Arek Wlizło?
Arek Wlizło to polski muzyk szantowy, gitarzysta, wykonawca poezji śpiewanej żeglarz i miłośnik bluesa, który urodził się 12 lipca 1967 roku w Drygałach. Artystę dużo łączy zarówno z Polską, jak i Kanadą.
Jakie płyty wypuścił na rynek Arek Wlizło?
Arek Wlizło wydał do tej pory dwa albumy studyjne: „Dokąd” w roku 2005 oraz „Skąd” w roku 2014.
Z jakich utworów znany jest Arek Wlizło?
Arek Wlizło kojarzony jest przede wszystkim z takimi utworami, jak: „Dokąd”, „Samotna fregata”, „Nieskromne marzenia”, „Skąd”, „Jak tu pływać”, „Ballada o wszechżonie”, „Misiek” czy też „Dwa światy”.
Jak prezentuje się dorobek żeglarski Arka Wlizło?
Arek Wlizło ma na swoim koncie wiele startów w regatach żeglarskich, ale też bliską współpracę z doskonale znanymi jachtami morskimi i żaglowcami. Na tej liście znajduje się m.in. „Zawisza Czarny”. Jego żeglarska przygoda rozpoczęła się na mazurskich jeziorach.

Fani lubią też

Zobacz też