Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Aldous Harding

Aldous Harding

Aldous HardingOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Aldous Harding (tak naprawdę Hannah Sian Topp) to nowozelandzka piosenkarka i autorka tekstów, poruszająca się w klimatach indie i folk. Jej debiutancki album z 2015 roku był porównywany do twórczości Kate Bush i Scotta Walkera, a jej późniejsze płyty, takie jak “Party” z 2017 roku czy “Designer” z 2019 roku to bardziej nietypowe podejście do indie pop. Współpracowała z wytwórniami Flying Nun Records, Spunk Records i 4AD.

Aldous Harding - historia

Aldous Harding (urodzona jako Hannah) dorastała w Lyttelton, niedaleko Christchurch w Nowej Zelandii. Jest córką pary muzyków. Jej matka, Lorina Harding, była piosenkarką folkową i to właśnie na jej płycie “Clean Break” z 2005 roku 13-letnia Aldous zadebiutowała nagraniowo. Nie była jednak zainteresowana robieniem muzycznej kariery, uważając, że to bardzo niepewna ścieżka kariery. Jej marzeniem było zostać weterynarzem. Kilka lat później porzuciła jednak ten pomysł na rzecz muzyki, śpiewając i pisząc piosenki u boku Nadii Reid. Do 2008 roku wykonywała chórki dla objazdowego zespołu smyczkowego The Eastern. Harding, zauważona przez Anikę Moa, gdy występowała jako artysta uliczny, dostała propozycję zagrania dla niej supportu tego samego wieczoru.

2012 to rok, w którym Harding zmienia imię na Aldous i prosi Marlona Williamsa i Bena Edwardsa o współprodukcję jej debiutanckiego albumu. Płyta, zatytułowana po prostu “Aldous Harding” i wydana w 2014 roku, zdobyła uznanie krytyków oraz słuchaczy i dała możliwość rozpoczęcia intensywnej trasy koncertowej. Drugi album artystki, “Party”, został wydany przez legendarną brytyjską wytwórnię 4AD w roku 2017. Produkcją tym razem zajął się John Parish (współpracujący wcześniej ze Sparklehorse i PJ Harvey). Krążek dał Harding jeszcze większy rozgłos i wyróżnienia jednych z najbardziej znamienitych zakątków przemysłu muzycznego, w tym nominację do albumu roku New Zealand Music Awards, a także zapoczątkował trasę koncertową trwającą 100 dni. Rok 2019 to kolejny longplay produkowany przez Johna Parisha, “Designer”. Singiel “The Barrel” z tego albumu otrzymał nagrodę APRA Music Awards. Jej najnowszy album, “Warm Chris”, ukazał się w marcu 2022. 

Aldous Harding - koncerty

Artystka dała się poznać jako charyzmatyczna wokalistka. Intymna, niepowtarzalna atmosfera to znak rozpoznawczy występów na żywo Aldous Harding. W Polsce wystąpiła na OFF Festivalu w Katowicach. Grała też na festiwalach: SXSW, Visions Festival, Rolling Stone Weekender, The Great Escape, Golden Plains, Festival Les Indisciplinées, Green Man i innych.

Bilety na koncerty Aldous Harding to gwarancja niezapomnianej muzycznej uczty. Artystka jak mało kto potrafi swoim niepowtarzalnym głosem urzekać rzesze fanów na całym świecie. Jej trasy koncertowe obejmują zwykle Europę, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.

Aldous Harding w Polsce

Aldous Harding w Polsce wystąpiła już w roku 2018 na OFF Festivalu w Katowicach. Zagrała wtedy na scenie u boku takich artystów, jak Turbonegro, Big Freedia czy Egyptian Lover. Ma powrócić z trasą koncertową w roku 2023, która przewiduje muzyczne wydarzenia z udziałem artystki także w Polsce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas Aldous Harding?
Na dotychczasową dyskografię Aldous Harding składają się albumy: “Aldous Harding” z 2014, “Party” z 2017, “Designer” z 2019 oraz “Warm Chris” z 2022 roku.
Jaką muzykę tworzy Aldous Harding?
Aldous Harding tworzy głównie muzykę z pogranicza alternatywnego popu i folku, ale słychać w niej także elementy jazzowe.
Kiedy zaczęła się kariera Aldous Harding?
Debiut nagraniowy Aldous Harding przypada na płytę jej matki, Loriny Harding, “Clean Break” z 2005 roku. Pierwszą solową płytę wydała w roku 2014, po zmianie imienia z Hannah na Aldous.

Fani lubią też

Zobacz też