Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Acraze

Sprawdź wydarzenia
AcrazeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Acraze, właściwie Charles Duncker, to amerykański DJ i producent muzyczny, którego kariera rozwija się w wyjątkowym tempie.

Początek kariery

Charles Duncer, urodził się 2 sierpnia 1995 roku na Staten Island w Stanach Zjednoczonych. Muzyką zaczął interesować się na poważnie już w wieku nastoletnim, w ostatniej klasie liceum. Jego marzeniem było zostać DJ-em. Mimo sprzeciwów ze strony rodziców zrezygnował z gry w futbol i skupił się na dążeniu do muzycznej kariery.

Swój pierwszy singiel Acraze wydał w 2017 roku. Był to "Pull Up", który samodzielnie wyprodukował (przez sub-label 4B MACA). Jego początkowy styl określić można jako dubstep oraz trap, pełen basowych i mocnych brzmień. W kolejnych latach, zwłaszcza podczas pandemii Covid-19, dopracowywał swój styl i upodobania muzyczne, zwracając się bardziej w stronę brzmień tech-house.

W 2020 roku Acraze w ramach składanki Malaa "Illegal Mixtape Vol. 3" wydał swój utwór "Marco Polo". Pierwszy set DJ-ski zagrał natomiast w Nowy Rok 2021 roku. Skupił się wtedy na remixach i przerabianiu starszych utworów, takich jak "Funky Town".

Sukces i popularność Acraze

Momentem przełomowym w jego karierze okazało się być wydanie singla zatytułowanego "Do It To It", co miało miejsce 20 sierpnia 2021 roku. Dzięki szybkiemu i spektakularnemu sukcesowi jaki osiągnął ten kawałek, Charles Duncker w przeciągu zaledwie roku przeszedł od występów w niewielkich, lokalnych klubach nocnych po wyprzedane koncerty z tysiącami fanów.

"Do It To It" to zsamplowany przebój sprzed ponad 15 lat, który był singlem amerykańskiej grupy Cherish z 2006 roku. Remix osiągnął znacznie większy sukces od oryginału. Utwór autorstwa Acraze osiągnął trzecie miejsce w rankingu Billboard "Hot Dance/Electronic Songs" i trzynaste miejsce w rankingu ARIA Club Tracks. Znalazł się także na liście UK Top 10.

Hitowy remix pojawił się ponadto na setach takich znanych artystów jak DJ Snake czy Malaa. Popularność zyskała zwłaszcza przeróbka rosyjsko-niemieckiego DJ Zedd, który zmiksował "Do It To It" Acraze z popularną piosenką przewodnią serialu Squid Game. Uzyskał status singla platynowego w takich krajach jak Australia, Polska, Wielka Brytania czy Kanada. Osiągnął aż dwanaście miliardów streamów na całym świecie i został ukoronowany Dance Song of the 2021 przez iHeartRadio.

Acraze wystąpił na takich znanych imprezach muzycznych jak Ultra Music Festival 2022, Green Valley 2022, Electric Daisy Carnival (EDC) Las Vegas 2022 oraz Hollywood Palladium 2023. Wyruszył także w międzynarodową trasę koncertową "Do It To It", wziął udział w Tomorrowland i Sensation oraz otwierał koncert Tiesto (również w Polsce, w Gliwicach).

W 2022 roku Charles Duncker wydał kolejny singiel, tym razem we współpracy z Goodboys (duetem muzycznym, którzy tworzą Joshua Grimmett i Ethan Shore). Utwór zatytułowany jest "Believe". To kolejny kawałek, w którym Acraze sięga do muzyki z przeszłości. "Believe" zawiera bowiem sample "I Need a Miracle" Coco.

Acraze zyskał dużą popularność, a na jego koncerty czekają fani z całego świata. Charlie znalazł się także na liście magazynu DJ Mag "Top 1000 DJs 2022".

Styl muzyczny Acraze określany jest jako energetyczny i wszechstronny, posiada wpływy muzyki house oraz oryginalne brzmienie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się najpopularniejsze utwory Acraze?
Do najbardziej znanych piosenek Acraze należą takie kawałki jak: "Do It To It", "Believe", "Marco Polo" oraz "Pull Up". Zrobił również popularny remix piosenki "Unholy" Sama Smitha oraz „Funky Town”.
Z kim współpracował Charles Duncker?
W czasie swojej kariery muzycznej Acraze współpracował z wieloma znanymi artystami i zespołami. Wśród nich znajdują się m. in. Cherish, Goodboys, DJ Tiesto, DJ Snake, Malaa, City Tucker czy Sam Smith.
Jakie nagrody i tytuły uzyskał Acraze?
Charles Duncker znalazł się na liście magazynu DJ Mag „Top 1000 DJs 2022”. Jego najpopularniejszy hit, „Do It To It”, uzyskał natomiast status singla platynowego w krajach takich jak Wielka Brytania, Australia, Włochy i Polska. W Stanach Zjednoczonych singiel uzyskał status złoty. Znalazł się ponadto na trzecim miejscu w rankingu Billboard „Hot Dance/Electronic Songs” i na liście UK Top 10.
Jak powstał hit Acraze „Do It To It”?
"Do It To It" autorstwa Acraze to remix oryginału o tym samym tytule z 2006 roku w wykonaniu amerykańskiego zespołu Cherish. W 2021 roku Charlie Duncer podjął się przerobienia utworu w swoim własnym, wyjątkowym stylu.
Gdzie urodził się Acraze?
Acraze, a właściwie Charlie Duncer, urodził się 2 sierpnia 1995 roku na Staten Island w Stanach Zjednoczonych.

Fani lubią też

Zobacz też