A Wilhelm Scream

A Wilhelm Scream

A Wilhelm Scream to zespół założony w 2003 roku w New Bedford w Massachusettes. Grupa tworzy muzykę w stylu hardcore. Porównywana jest często do Strung Out, Propagandi, Strike Anywhere czy Hot Water Music. Nazwa bandu nawiązuje do efektu dźwiękowego Wilhelm Scream (Krzyk Wilhelma), stosowanego w filmach – najczęściej w scenach postrzału lub upadku z wysokości.

A Wilhelm Scream – amerykański zespół punk-rock

W skład zespołu A Wilhelm Scream wchodzi obecnie Nuno Pereira – wokalista, Trevor Reilly – gitarzysta i wokalista wspierający, Jason Milbank – gitarzysta, Brian J. Robinson – basista, chórki oraz Nicholas Pasquale Angelini – perkusista. Już niebawem wielkie wydarzenie dla fanów grupy – A Wilhelm Scream w Polsce pojawi się w 2022 roku!

 

Przed nadaniem ostatecznej nazwy, A Wilhelm Scream – amerykański zespół punk rock – znany był jako Koen, Adam’s Crack i Smackin’ Isaiah. Zmiany w tym zakresie spowodowane były pojawieniem się nowych członków w grupie muzycznej. W 2003 roku muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Jump Star Records i, już jako A Wilhelm Scream, koncertowali w ramach trasy po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym samym roku rozpoczęli nagrywanie płyty Mute Print, o mocno technicznym i agresywnym brzmieniu. Album ten wyprodukował perkusista zespołu Descendents Bill Stevenson i producent Jason Livermore, jednak prawa do krążka A Wilhelm Scream nabyła wytwórnia Nitro Records w 2004 roku.

 

Rok po Mute Print zespół A Wilhelm Scream wydał kolejną płytę – Nitro, a w 2005 roku – krążek Ruiner. Artyści ruszyli w trasę koncertową po Europie, wraz z grupą muzyczną Lagwagon oraz Less Than Jake. Kolejny album – Carrer Suicide, wydany z Nitro Records – ujrzał światło dzienne w 2007 roku.

 

W czerwcu 2009 zespół podpisał kontrakt z Paper + Plastick i rozpoczęli pracę nad kolejną płytą. Podjęli jednak decyzję o przerwie w nagrywaniu. Koncertowali wówczas z grupą muzyczną Comeback Kid w trasie po Kanadzie. Czy fani czekali na A Wilhelm Scream? Bilety na wydarzenie wyprzedawały się w mgnieniu oka! Płynąc z falą popularności powrócili do pracy nad albumem Partycrasher, który – wydany nakładem No Idea Records – pojawił się w sprzedaży w 2013 roku. Krążek wyprodukowali Trevor J. Reilly i Mike Supina w Black & Blue Studio.

Koncerty A Wilhelm Scream

Jakie kraje odwiedził zespół? Koncerty A Wilhelm Scream odbywały się głównie w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, jednak zespół wielokrotnie odwiedził również Europę. Grał m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i w wielu innych państwach, również w Polsce. Event A Wilhelm Scream w Poznaniu odbył się w 2010 roku, a przy okazji tej wizyty – zagrali również w Krakowie.

 

Już niebawem w Polsce ponowna wizyta A Wilhelm Scream! Bilety i rezerwacja miejscówki to niezwykła okazja, aby posłuchać artystów na żywo. Muzycy wyjątkowo upodobali sobie Poznań, gdyż pojawią się ponownie, w tym samym klubie – Pod Minogą. Na kiedy zaplanowane jest wydarzenie z udziałem A Wilhelm Scream? Koncert w 2022 roku ma odbyć się w sierpniu. Nie przegap tego wydarzenia!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

A Wilhelm Scream - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie A Wilhelm Scream wystąpi w: Poznaniu
  • W skład zespołu A Wilhelm Scream wchodzi pięciu muzyków: wokalista Nuno Pereira, gitarzysta Trevor Reilly, gitarzysta prowadzący Jason Milbank, basista i chórzysta Brian J. Robinson oraz perkusista Nicholas Pasquale Angelini. Niegdyś do grupy należeli również Mat Damelo – gitarzysta i trębacz (1996-1998), John Carvalho – gitarzysta (1996-2001), Jonathan Teves – basista i chórzysta (1996-2005), Christopher Levesque – gitarzysta (2001-2007) oraz Mike Supina – gitarzysta prowadzący (2008-2018).
  • Zespół A Wilhem Scream tworzy muzykę dla fanów ciężkich dźwięków i mocnego wokalu – głównie w stylu hardcore. Grupa muzyczna orównywana jest do Hot Water Music, Strike Anywhere, Strung Out czy Propagandi.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

A Wilhelm Scream
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

A Wilhelm Scream BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Poznań
09.08
wtorek, 20:00
Klub Pod Minogą
wejście od 09:00
sprawdzanie dostępności
od 50 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/