Shortparis

Shortparis

Shortparis w Polsce! Zachwycili polską publiczność na OFF Festivalu i grali w wypchanych warszawskich klubach. Teraz Shortparis zaprezentowali nową płytę, a na żywo będzie można ich zobaczyć już 13 września 2022 roku w warszawskiej Proximie. Shortparis bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Shortparis informacje

Muzyki Shortparis nie da się zaszufladkować. Jedno, co można o niej powiedzieć na pewno to, że jest niesłychanie świeża i innowacyjna, mimo że na pozór sklecona ze znanych komponentów. Można doszukiwać się w niej śladów postpunka, postindustrialu, elementów noisowych, czy dark wave’u okraszonych świetnym songwritingiem i niepokojącym, lecz doskonałym wokalem. Koncerty Shortparis już zostały okrzyknięte „najlepszymi w całej Rosji”, a teraz muzycy zdobywają również zasłużone uznanie za granicą.

 

W listopadzie Shortparis podzielili się swoją trzecią płytą studyjną, zatytułowaną „Так закалялась сталь – Tak Zakalyalas’ Stal’” (Thus the Steel Was Tempered). Zgarnęli także szereg nagród w Rosji, w tym za „Odkrycie Roku” (GQ Russia), „Zespół Roku”, „Singiel Roku” i „Klip Roku” (Jager Music Awards).

показать еще... показать меньше

Shortparis