Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Wilkowice

Wilkowice

Wilkowice, Wilkowice, Gm Lipno
WilkowiceOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wilkowice to malownicza wieś województwa śląskiego, która jest jednocześnie siedzibą władz gminy Wilkowice o powierzchni 34,3 km2. Historyczne wzmianki o wsi zamieszczone łacińskim liście z 22 kwietnia 1364, wskazują na to, że powstała ona w latach 1310-1320. Wilkowice leżą u podnóża Beskidu Małego, w okolicy Beskidu Śląskiego oraz Kotliny Żywieckiej, co stanowi to miejsce idealną bazą wypadową dla turystów. Mające miejsce w Wilkowicach wydarzenia mają za zadanie wypromować ten urokliwy region oraz podtrzymać tradycję, historię i kulturę lokalnych mieszkańców.

Wilkowice – wydarzenia sportowe dla miłośników gór

Położenie geograficzne wsi województwa śląskiego sprzyja organizacji w Wilkowicach wydarzeń sportowych skupiających się na aktywnościach górskich. Jednym z nich są coroczne zawody Uphill Magurka MTB rozgrywane w formie indywidualnej jazdy rowerami górskimi na czas. Uczestnicy mają za zadanie pokonać około 5 kilometrową trasę, której różnica wzniesień to 500 metrów. Odbywające się w Wilkowicach wydarzenia wywołujące emocje wśród fanów MTB z całej Polski, a nawet Europy to również zawody w ramach Pucharu Europy Centralnej oraz eliminacje do Pucharu Świata w Enduro MTB.

W lutym 2024 roku w Wilkowicach wydarzenie pod nazwą XV Puchar Magurki w biegach narciarskich śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg wzbudziło zainteresowanie wśród miłośników sportów zimowych. Trasa zawodów została poprowadzona w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej, a dla najlepszych zawodników organizowanego w Wilkowicach wydarzenia czekały atrakcyjne nagrody.

Kolejnym organizowanym w Wilkowicach wydarzeniem cyklicznym jest Ogólnopolski Górski Bieg Magurki podzielony na dwie kategorie wiekowe. Podczas 26. edycji tego wydarzenia, 14 maja 2023 roku dla uczestników w wieku 11-15 lat przewidziano trasę o długości 6,5 kilometra, a dla starszej młodzieży i dorosłych 8,8 kilometra.

Wilkowice – koncerty i wydarzenia rozrywkowe

Po aktywnym zwiedzaniu malowniczych terenów okalających Wilkowice na turystów i mieszkańców czekają niezapomniane koncerty i wydarzenia rozrywkowe. W piątek, 15 marca 2024 roku w gminie Wilkowice koncert zagrał zespół Beltaine, inspirujący się tradycyjną muzyką Irlandii, Szkocji i Bretanii, który tworzy jedne z najpiękniejszych utworów folkowych w Polsce.

Miłośnicy muzyki jazzowej mogli czuć się usatysfakcjonowani w niedzielę, 15 października 2023 roku, kiedy to w Wilkowicach koncerty w ramach trasy Ethno Jazz Beskidy grali Piotr Damasiewicz Into The Roots, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego i inni goście specjalni.

Podczas organizowanych w Wilkowicach wydarzeń rozrywkowych mieli okazję wybawić się również najmłodsi. Dobrym tego przykładem jest zorganizowany 31 stycznia 2024 roku bal karnawałowy z zabawami, konkursami i słodkim poczęstunkiem.

Wilkowice – wydarzenia, na które warto czekać

Wilkowice od lat są miejscem organizacji licznych wydarzeń sportowych, koncertów i innych inicjatyw kulturalnych. W celu podtrzymania tradycji w nadchodzącym sezonie odbędą się w tym miejscu kolejne emocjonujące zawody rowerowe MTB, biegi narciarskie i wiele więcej. 

Wśród planowanych przez gminę Wilkowice koncertów warto wyróżnić występ Maciej Gucik Trio, który odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku. Maciej Gucik (akordeon i instrumenty klawiszowe) przy wsparciu Mateusza Badury (gitara elektryczna i akustyczna) oraz Sławomira Władyka (saksofon) podczas koncertu zaprezentują słuchaczom zarówno autorskie kompozycje, jak i aranżacje utworów najbardziej rozpoznawalnych wykonawców.

Wilkowice – bilety na wydarzenia

Wilkowice to miejsce gwarantujące wszystko, czego potrzebujesz do wymarzonego wypoczynku – od malowniczych tras turystycznych, przez emocjonujące zawody w sportach górskich, po wydarzenia kulturalne i koncerty. Rozważasz wycieczkę do Wilkowic? Bilety na nadchodzące imprezy możesz zarezerwować przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Wilkowice?
Zlokalizowane w południowej części województwa śląskiego, Wilkowice znajdują się około 10 km od Bielska-Białej, u podnóża Beskidu Małego.
Jakie wydarzenia odbywają się w Wilkowicach?
Wśród organizowanych w gminie Wilkowice wydarzeń warto wyróżnić zawody MTB, imprezy sportowe, koncerty, festiwale i inne inicjatywy kulturalne.
Kiedy zostały założone Wilkowice?
Według dostępnych danych historycznych Wilkowice zostały założone między 1310 a 1320 rokiem przez opata klasztoru, Baldwina Wilka.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też