Czerwone Koszary

Czerwone Koszary

Czerwone Koszary w Ostródzie to nie tylko obszar historyczny. Na ich terenie odbywają się obecnie rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty i festiwale muzyczne, które cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności. Bilety na wydarzenia w Ostródzie sprzedają się błyskawicznie – to nic dziwnego – Czerwone Koszary goszczą największe gwiazdy polskiej estrady.

Czerwone Koszary – o obiekcie

Czerwone Koszary to zespół koszarowy, zlokalizowany między ulicami Grunwaldzką i 1 Dywizji. Powstał w latach 1890-1898 z nieotynkowanej czerwonej cegły – stąd też pochodzi jego nazwa. Budowę tego niezwykłego obiektu zakończono w 1913 roku.

Od 13 lipca do 30 października 1945 roku – po zakończeniu II wojny światowej, stacjonowała tu 14 Dywizja Piechoty Wojska Polskiego, skierowana z Bydgoszczy w celach organizacji prac wykopkowych oraz żniwnych.

 

Czerwone Koszary stanowią ważny element krajobrazu kulturowego miasta. Składają się na to bryły budynków, materiał, z którego zostały wykonane, kompozycja, elewacja, stolarka otworowa o walorach historycznych oraz wystrój wnętrza. To obiekt o wysokiej funkcjonalności, przemyślany pod względem architektonicznym, zlokalizowany w otoczeniu zieleni i natury, która stanowi dopełnienie estetyczne dla odbioru wizualnego całości. W 2020 roku Czerwone Koszary zostały wpisane są do rejestru zabytków.

Czerwone Koszary w Ostródzie – koncerty

Na terenie Czerwonych Koszar w Ostródzie odbywają się obecnie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty i festiwale muzyczne. Jednym z nich był Ostróda Reggae Festival, który gościł wiele gwiazd reggae. Wyjątkowa atmosfera, rozbudowany program i profesjonalna produkcja sprawiły, że każdy widz bawił się doskonale. Festiwal odbywał się tu cyklicznie przez kilkanaście kolejnych lat, od 2004 roku. Na terenie koszar zlokalizowane były sceny, pole namiotowe oraz infrastruktura sanitarno-cateringowa. Wydarzenia odbywały się również w nowoczesnym amfiteatrze w Ostródzie.

 

W ciągu kilku edycji na Ostróda Reggae Festival zagrali m.in. Dub Inc, Chronixx & ZincFence Redemption, The Skatalites, Easy Star All-Stars, Zion Train, Pura Vida feat. Congo Ashanti Roy, Meta & The Cornerstones czy Rootz Undeground. Wystąpiły również czołowi wykonawcy polscy: Ras Luta, Mesajah, Maleo, Bednarek, Vavamuffin, Tabu. Bilety na wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością.

 

W Czerwonych Koszarach w Ostródzie odbywał się również Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej. Podczas XXIII edycji gwiazdą wieczoru była Samantha Fox, a na scenie obok niej pojawili się Boys, Sławomir, After Party, Power Play, Exaited, Classic, Czadoman, Jorgus, Weekend, Milano, Extazy i wielu innych artystów. Koncerty w Ostródzie to jedna z największych imprez disco i disco polo w Polsce. Świetna muzyka, super zabawa i niezapomniane przeżycia!

Często zadawane pytania dotyczące Czerwonych Koszar w Ostródzie


Gdzie znajdują się Czerwone Koszary?
Czerwone Koszary znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim, w Ostródzie, przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i 1 Dywizji, w miejscu dawnej siedziby 18 pułku piechoty imienia Grolmana.


Jakie wydarzenia odbyły się w Czerwonych Koszarach?
W Czerwonych Koszarach odbywają się obecnie różne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, głównie koncerty i festiwale muzyczne. Najważniejszymi z nich jest Ostróda Reggae Festival, na których pojawiły się takie gwiazdy, jak m.in. Dub Inc., Easy Star All-Stars, The Skatalites, Zion Train, Pura Vida oraz Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej z udziałem m.in. Boys, Sławomir, Power Play, Exaited, After Party.

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Czerwone Koszary
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Dywizji 7
14-100 Ostróda

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/