Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego jest jedynym teatrem zawodowym w Koszalinie i jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych na Pomorzu Środkowym. Instytucja powstała w 1953 roku decyzją Ministra Kultury i Sztuki, jako jedyna była finansowana z budżetu Wojewódzkiej Rady Narodowej. Do jego narodzin przyczynili się Jerzy Jurowski, Stefan Nafalski i Irena Górska-Damięcka (pomysłodawczyni nazwy Teatru). Spektaklem premierowym z 1954 roku były Śluby panieńskie Aleksandra Fredry, wystawione w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury. W owym czasie zespół teatralny dawał występy także w terenie, w ramach teatru objazdowego, którego autorką była Irena Górska-Damięcka. Trudne warunki, w jakich przyszło pracować aktorom (próby w wynajętych pokojach hotelowych czy w trakcie podróży pociągiem) nie zniechęciły jednak do dalszego współtworzenia i rozwijania repertuaru Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. W 1958 roku placówce nadano imię polskiego wieszcza, Juliusza Słowackiego, a uroczystości towarzyszyła premiera jego dzieła – Fantazego.

Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin repertuar

Celem działalności Bałtyckiego Teatru Dramatycznego są przede wszystkim inscenizacje sztuk autorów polskich i światowych. Bogata oferta teatralna skierowana jest zarówno do widzów dorosłych, jak i tych młodszych. Twórcom Teatru zależy bowiem na upowszechnianiu sztuk i rozwijaniu jej świadomości również w początkującej publiczności. Na scenie Teatru w Koszalinie można zobaczyć m.in. Mayday, Balladynę, Księżyc nad Buffalo, Ryszarda III, Dom wschodzącego słońca, Teatr Malucha i inne.

Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin Bilety

Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu znajdziesz w serwisie eBilet.pl.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Teatralny 1
75-729 Koszalin

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/