Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka 2023

Bilety na najciekawsze wydarzenia dla dzieci
OpisBilety

Każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na kilka ważnych dni w roku. Są nimi urodziny, Boże Narodzenie i 1 czerwca - Dzień Dziecka. W tym roku obchody Dnia Dziecka przypadają w czwartek. Warto już teraz pomyśleć o tym, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać dla naszych pociech. Oprócz zakupu zabawek rozważmy także spędzenie czasu z dzieckiem, na przykład w teatrze, kinie czy plenerze

Bilety na wydarzenia dla dzieci

Polecane
Teatr
Dla Starszych
#KOPCIUSZEK

#KOPCIUSZEK

22.07-14.10.2023

Warszawa

Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy

04.11.2023-14.01.2024

Bielsko-Biała, Chrzanów, Częstochowa i inne

Cleo

Cleo

28.06-04.08.2023

Kołobrzeg, Koszalin, Świnoujście i inne

Mój słodki Smok

Mój słodki Smok

20.10-29.12.2023

Kielce, Piotrków Trybunalski, Toruń i inne

Najpiękniejsze Bajki Baletowe

Najpiękniejsze Bajki Baletowe

07-22.10.2023

Kielce, Poznań, Warszawa i inne

ZABAWNE PRZYGODY MAŁYCH SZCZENIAKÓW

ZABAWNE PRZYGODY MAŁYCH SZCZENIAKÓW

02.12.2023

Sieradz

Wystawa Figurek Lego Warszawa

Wystawa Figurek Lego Warszawa

08.06-30.09.2023

Warszawa

SpoTKanko

SpoTKanko

17.06.2023

Warszawa

Pyrkon 2023

Pyrkon 2023

16-18.06.2023

Poznań

5 Seconds of Summer

5 Seconds of Summer

11.10.2023

Gliwice

Przypominamy krótką historię święta dzieci i podpowiadamy, jakie atrakcje czekają na nas na Dzień Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Dziecka: skąd się wzięło to święto?

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka zostały ustanowione dnia 20 listopada 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem powołania do życia tej uroczystości było upowszechnianie praw dzieci, w tym szerzenie idei ich prawa do jak najpełniejszego rozwoju. ONZ dało wolną rękę krajom w kwestii wyboru daty obchodów Dnia Dziecka. W Polsce, jak wiemy jest to obecnie 1 czerwca.

Dzieci w naszym kraju miały jednak swoje święto znaczenie wcześniej. Od 1929 r. radosne zabawy dla najmłodszych, którzy nie musieli tego dnia iść do szkoły, przypadały na 22 września. Zamiast zajęć lekcyjnych, podobnie jak dziś, zabawy na Dzień Dziecka przybierały formę radosnej rywalizacji podczas rozgrywek sportowych oraz konkursów z nagrodami.

Warto wspomnieć, że w innych krajach Międzynarodowy Dzień Dziecka przypada w różnym terminie. Niemcy świętują podobnie jak my, 1 czerwca, ale w Japonii święto dzieci celebruje się dwa razy w roku - 5 maja jako Dzień Chłopca i 3 marca jako Dzień Dziewczynek. We Francji i Włoszech Dzień Dziecka jest świętowany 6 stycznia w uroczystość Trzech Króli. Niezależnie od dokładnej daty w kalendarzu, najmłodsi całego świata celebrują swój wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Dziecka. 

Prezent na Dzień Dziecka: zabawki, bilety a może wspólnie spędzony czas?

Pomysły na Dzień Dziecka mogą przybierać najrozmaitsze formy. Młodsze dzieci z pewnością bardzo ucieszą się z wymarzonego zestawu klocków, samochodzików, kolejek, lalek czy zabawek interaktywnych. Zakup upragnionych przedmiotów to sprawdzone, choć nie jedyne rozwiązanie.

O wiele ciekawszą opcją jest zakup biletów na:

Zabawka szybko się znudzi, a udział w imprezie kulturalnej razem z rodzicami będzie świetnym sposobem na spędzenie miłych, rodzinnych chwil, które na długo pozostaną w pamięci dzieciaków. Mając do wyboru zakup przedmiotów lub tworzenie wspomnień, zdecydowanie warto postawić na ten drugi prezent na Dzień Dziecka! 

Wyjście do kina w prezencie na Dzień Dziecka

Pomysły na Dzień Dziecka mogą stanowić trudny wybór, jeśli chcemy obdarować wnuczka czy chrześniaka, ale nie jesteśmy pewni czym się interesuje. W takiej sytuacji uniwersalnym podarunkiem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka okazują się bilety do kina. 

Aby dziecko miało możliwość wyboru dowolnego filmu, można na przykład zakupić voucher do Multikina. Nie musimy więc nawet wiedzieć, które kinowe propozycje wybrać. Zdecydujmy się na opcję poniedziałek-czwartek, a przypadający w środę, 1 czerwca Dzień Dziecka zmieści się w zakresie obowiązywania voucheru. 

Zabawy na Dzień Dziecka w plenerze 

Jeśli nie uda nam się nabyć biletów na prezent na Dzień Dziecka, lub mamy mocno okrojony budżet - nic straconego. Do kina, teatru czy na wystawę możemy wybrać się w innym terminie. Wymyślmy alternatywne zabawy na Dzień Dziecka, na przykład wspólny piknik nad jeziorem, rodzinną wycieczkę rowerową albo idźmy na łąkę puszczać latawce i bańki mydlane. 

Najważniejsze jest, abyśmy tego dnia mieli czas dla naszych pociech i zapewnili im atrakcje, które sprawią im przyjemność. Bądźmy tego dnia z dziećmi - w Bullerbyn, w Krainie Lodu, na łące, nad rzeką czy w kosmosie... Gdziekolwiek nam się zamarzy, ale bądźmy tam razem! 

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn