Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Teatr Koszalin

Teatr w Koszalinie

Bogaty repertuar spektakli: komedie, dramaty, musicale

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Teatr w Koszalinie reprezentowany jest przez Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego. Teatr Koszalin swój pierwszy spektakl - „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry wystawił w 1954 roku. W owym czasie zespół teatralny dawał występy także w terenie, w ramach teatru objazdowego, którego autorką była Irena Górska-Damięcka. Trudne warunki, w jakich przyszło pracować aktorom (próby w wynajętych pokojach hotelowych czy w trakcie podróży pociągiem) nie zniechęciły jednak artystów do dalszego współtworzenia i rozwijania Teatru. W 1958 roku placówce nadano imię polskiego wieszcza, Juliusza Słowackiego, a uroczystości towarzyszyła premiera jego dzieła – „Fantazego”. Zespół Bałtyckiego Teatru Dramatycznego często gości na innych krajowych scenach, a także bierze udział w różnych konkursach i festiwalach.

Repertuar Bałtyckiego Teatru Dramatycznego obejmuje głównie sztuki współczesne i XX-wieczne, choć można tam zobaczyć klasyki takie jak „Świętoszek” Moliera czy „Ryszard III” Szekspira. Teatr Koszalin to także spektakle gościnne teatrów takich jak warszawskie Palladium czy Capitol. Dużą popularnością cieszy się „Polowanie na łosia” ze względu na gwiazdorską obsadę (m.in Agnieszka Więdłocha, Grażyna Wolszczak) i oryginalną historię. Inną świetną komedią jest także „Klimakterium ... i już”. Jak wskazuje nazwa, sztuka traktuje o problemach kobiecych, ale opowiedzianych w lekki i dowcipny sposób.

Teatr Koszalin dla dzieci

Bałtycki Teatr Dramatyczny oferuje również spektakle dla najmłodszych takie jak jedna z najpiękniejszych baśni z „Księgi tysiąca i jednej nocy” - „Cudowna lampa Aladyna”. Inne propozycje dla dzieci to „Kraina śpiochów” czy „Cykor-bojąca dusza”.

Teatr Koszalin Bilety

Szukasz spektakli w Koszalinie? W naszym serwisie znajdziesz aktualne informacje na temat repertuaru teatralnego w Twoim mieście, w jednym miejscu. Bądź na bieżąco i już teraz wybierz teatr Koszalin - aktualności, premiery, spektakle, artyści i wiele więcej czeka na Ciebie.

Zobacz też