Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta T'ien Lai

T'ien Lai

T'ien LaiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

T'ien Lai to polski zespół, który eksperymentuje głównie w ramach muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Znany jest głównie z elektryzujących koncertów, w których główną rolę gra improwizacja. Występował na wielu scenach międzynarodowych, m.in. w Berlinie, Toronto czy Montrealu.

Historia T'ien Lai

T'ien Lai to zespół założony w Bydgoszczy w 2012 roku przez Kubę Ziółka i Łukasza Jędrzejczaka. Choć początkowo miał go tworzyć także Tomasz Popowski, to ostatecznie nie zdecydował się na dołączenie do pierwotnego składu. Duet bardzo szybko zaczął tworzyć muzykę i już rok później wydał swoją pierwszą debiutancką płytę, czyli "Da’at".

Po sukcesie pierwszego krążka T'ien Lai zaczął pracę nad kolejnym albumem. To właśnie wtedy do składu dołączyło kolejnych dwóch artystów, a mianowicie Mikołaj Zieliński oraz Rafał Kołacki. Razem stworzyli oni "RHTHM", który ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Na krążku pojawiły się także głosy innych artystów, co sprawiło, że dotarł on do szerszej publiki. Aktualnie T'ien Lai w dalszym ciągu działa w czteroosobowym składzie.

Nazwa T'ien Lai nie brzmi polsko. Skąd więc wziął się ten pseudonim artystyczny? Pochodzi od zmyślonej marki papierosów, które pojawiły się w powieści "Człowiek z Wysokiego Zamku" Philipa K. Dicka. Znając język japoński, można ją także przetłumaczyć na "niebiańską muzykę". Tego typu drugie dno jest charakterystyczne dla zespołu. Przykładowo nazwa pierwszej płyty "Da’at" oznacza "wiedzę". 

T'ien Lai - dorobek muzyczny

Pierwszy album studyjny T'ien Lai wydał zaledwie rok po stworzeniu zespołu. Miało to miejsce w 2013 roku. Krążek został zatytułowany "Da’at" i znalazły się na nim liczne syntezatorowe brzmienia, które sprawiły, że płyta ma mocny, mroczny klimat. Kolejny i jednocześnie najnowszy album zespołu pojawił się w 2015 roku. Mowa o "RHTHM", na którym znalazło się 10 utworów. Są to:

 • "Fx6"
 • "SMZS II"
 • "Piknik Nas Rzeką Ma"
 • "W D"
 • "Monotronik"
 • "Braslai"
 • "Słońce Wstaje Nad Melillą"
 • "Tamerlan"
 • "Wurst"
 • "RHTHM"

Na "RHTHM" również pojawił się znany, mroczny klimat z pierwszej płyty T'ien Lai. Oprócz niego słychać wiele eksperymentów, w których wzięły udział popowe dźwięki, hip-hopowe rytmy oraz elektro. Całość brzmi niezwykle tajemniczo i sprawia, że płyta wciąga już od pierwszej nuty.

T'ien Lai - koncerty i festiwale

T'ien Lai ma na swoim koncie wiele koncertów. Zespół jest także chętnie zapraszany na festiwale muzyczne na całym świecie. Do tej pory pojawił się m.in. na takich wydarzeniach jak Unsound Festival w Krakowie, CTM Festival w Niemczech, Rokolectiv Festival w Rumunii, MUTEK Montreal i Luminato Festival w Kanadzie, Avant Art Festival we Wrocławiu czy In You Say So... Festival w Bydgoszczy.

Z kim współpracuje T'ien Lai?

T'ien Lai ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Jaśmina Polak - we współpracy artystów powstał utwór "Głowa",
 • Ostry - we współpracy artystów powstał utwór "Durian",
 • Anton AZ, Chłopczyk - we współpracy artystów powstał utwór "Kao",
 • Paweł Kulczyński, Jacek Buhl, Rafał Wawszkiewic - artyści wystąpili na płycie "RHTHM" zespołu T'ien Lai.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład T'ien Lai?
Aktualnie w skład T'ien Lai wychodzi 4 artystów: Kuba Ziołek, Łukasz Jędrzejczak, Mikołaj Zieliński oraz Rafał Kołacki.
Skąd pochodzi T'ien Lai?
T'ien Lai pochodzi z Polski, a dokładniej z Bydgoszczy.
Kiedy powstał zespół T'ien Lai
T'ien Lai rozpoczął swoją działalność w 2012 roku

Fani lubią też

Zobacz też