Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Psycho Visions

Psycho Visions

Psycho VisionsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Psycho Visions to polski zespół, który gra death metal oraz muzyki uniwersalnej. Pomimo jasno określonego kierunku, stara się jak najbardziej eksperymentować z dźwiękami. Jest znany z przyciągających uwagę koncertów oraz jasnych strojów scenicznych stających w kontraście do klasycznej sceny metalowej.

Historia Psycho Visions

Psycho Visions został założony w 2015 roku w Rzeszowie. Choć pierwotnie grupa składała się z pięciu artystów, to w ciągu kolejnych lat muzycy odchodzili z zespołu, a kolejni zajmowali ich miejsca. Obecnie Psycho Visions jest tworzone przez 4 osoby. Są to:

 • Łukasz Wolak - wokal, gitara,
 • Maciej Pelc - wokal, gitara,
 • Szczepan Wesołowski - gitary,
 • Lubor Vanek - bębny.

Pomimo tego, że Psycho Visions wydaje produkcje studyjne, to głównie skupia się na koncertach. Potrafi zrobić ogromne show, które zachwyca nie tylko fanów, ale także pozostałą publikę. Bardzo ważne miejsce w twórczości zespołu stanowią także stroje. Grupa przełamuje konwenanse, które jasno określają, że muzyka metalowa kojarzy się z ciemnym kolorem. W trakcie koncertów oraz w materiałach promocyjnych artyści zakładają białe koszule, spodnie i płaszcze, co mocno wyróżnia ich spośród innych zespołów.

W wywiadzie dla MetalSide Łukasz Wolak wspomina, że Psycho Visions nie zamierza się zatrzymywać. Chce systematycznie podbijać serca kolejnych fanów oraz docierać do nowych osób. Jego marzeniem jest, aby "zespół był ważny dla słuchaczy", ponieważ dla artysty najważniejsze jest to, aby widzieć, że jego twórczość nie jest innym obojętna.

Psycho Visions - dorobek muzyczny

Psycho Visions ma na swoim koncie 3 produkcje studyjne. Pierwsza z nich to EP-ka z 2015 roku, która została zatytułowana "Futher, Darker, Deeper...". Kolejne to już albumy studyjne. "Inflect" ujrzał światło dzienne w 2018 roku, a dwa lata później powstał najnowszy krążek zespołu. Jego tytuł to "Our Own". Znalazło się na nim 8 utworów i są to:

 • "Istatiability"
 • "Soul Collector"
 • "Red Devil"
 • "March of Manneqiun"
 • "Omne Trinum Perfectum"
 • "Dance of a Madman"
 • "Dream My Son"
 • "Black Sky"

Psycho Visions - koncerty i festiwale

Psycho Visions od początku był nastawiony na to, aby grać na żywo. Wokalista grupy, Łukasz Wolak, w wywiadzie dla MetalSide wspomina, że jest to ich naturalne środowisko i w ten sposób chcą się kontaktować z fanami. Zespołowi wychodzi to doskonale. Choć ich płyty nie robią aż tak ogromnego wrażenia, to niemalże każdy, kto pojawi się na ich koncercie, daje się ponieść chwili. Poza klasycznymi koncertami Psycho Visions pojawia się także na festiwalach. Do tej pory mogliśmy ich usłyszeć m.in. na takich wydarzeniach jak Festiwal Chełmstok 2019 w Chełmie czy Mindless Mass Night w Nowym Targu.

Z kim współpracuje Psycho Visions?

Podczas tworzenia muzyki Psycho Visions nie współpracuje z innymi artystami. Kolejne utwory powstają w ramach grupy, do której dostęp mają tylko jej członkowie. W przypadku zespołu taka strategia sprawdza się wyśmienicie. W tym miejscu warto jedynie wspomnieć, że na pierwszej EP-ce, jaką wypuścił Psycho Visions, pojawia się głos Jakuba Skibińskiego. Znajdował się on w pierwotnym składzie zespołu, jednak stosunkowo szybko się z nim rozstał ze względu na inne projekty muzyczne. Swego czasu w Psycho Visions pojawiły się także takie nazwiska jak Andrzej Jurek, Kacper Sitarz oraz Bartłomiej Pelc.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Psycho Visions?
Aktualnie w skład zespołu Psycho Visions wychodzi 4 artystów: Łukasz Wolak, Maciej Pelc, Szczepan Wesołowski oraz Lubor Vanek.
Skąd pochodzi Psycho Visions?
Zespół Psycho Visions został stworzony i funkcjonuje w Rzeszowie.
Kto założył Psycho Visions?
Psycho Visions został założony przez pięciu artystów, czyli Łukasza Wolaka, Macieja Pelca, Bartłomieja Pelca, Andrzeja Jurka i Jakuba Skibińskiego.
Jak nazywa się najnowsza płyta Psycho Visions?
Najnowszy album studyjny Psycho Visions nosi tytuł "Our Own". Ujrzał światło dzienne w 2020 roku.
Kiedy powstała grupa Psycho Visions
Psycho Visions został założony w 2015 roku

Fani lubią też

Zobacz też