Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Limboski

Limboski

LimboskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Wałcz
dyscyplina:
Piosenkarz (blues, muzyka alternatywna, rock alternatywny, folk, avant-pop), gitarzysta, muzyk, kompozytor i autor tekstów
social media:

Opis

Limboski (Michał Piotr Augustyniak) to urodzony w Wałczu polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów oraz muzyk. Ściśle powiązany z takimi gatunkami muzycznymi, jak: muzyka alternatywna, avant-pop, blues, rock alternatywny i folk.

Opublikowane albumy i numery

Warto wiedzieć, że Limboski na polskiej scenie muzycznej występuje od wielu lat. Jego profesjonalna przygoda rozpoczęła się w roku 2007, a już dwa lata później (2009) wydał swój pierwszy album o nazwie „Farewell Devil”. Potem były jeszcze następujące krążki i utwory:

  • „Cafe Brumba” – z kawałkami „Lassi Mango”, „Nie rozumiesz mnie”, „Dziewczyna z Ameryki”, „Czarny Otello”, „Piosenka dla mężatki”, „Biesiadnicy” czy też „Spacery”,
  • „Tribute to Georgie Buck” – „Canned Heat Blues”, „Pallet On Your Floor”, „Ship of Hunters”, „Betty and Dupree”, „Preaching Blues”, „Alabama Prison Song”,
  • „Verba Volant” – „Syrenki”, „Piosenka jesienna”, „Czarne serce”, „Gdybanie”, „Cykuta”,
  • „One Man Madness” – „I’m so many Men”, „Just Another Love Song”, „Park Song”, „Here and Now”, „La Boheme”,
  • „Poliamoria” – „W naszym małym dziwnym mieście”, „W moją stronę”, „Sunie”, „Serce gołębie”, „Księżyc płonie”, „Tu na dole”,
  • „Ucieczka Saula” – „Na statku”, „Czarna noc duszy”, „Prośba”, „Czy widziałeś już tę smugę?”, „W naszym nowym mieszkaniu”, „Matce ziemi”, „Chwile”,
  • „Home Tapes vol. 1” – „Julia”, „Sinnerman”, „Swing Low Sweet Chariot”, „Waiting For You”, „The Power of Love”,
  • „Home Tapes vol. 2” – „Waiting Room”, „Shame”, „Forest Nativity”,
  • „Home Tapes vol. 3” – „Do the Evolution”, „Lady d’Arbanville”, „Women and Wives”, „Dobrze z Tatą iść”, „Wuthering Heights”, „Sunday Bloody Sunday”.

Dochodzi do tego jeszcze album kompilacyjny o nazwie „W trawie. I inne jeszcze młode” (utwory „Świat to kwiat” czy też „W trawie”). Artysta współpracował już m.in. z wydawnictwami Sony Music Entertainment, Karrot Kommando oraz Obuh Records.

Występ w programie rozrywkowym i nominacje do Fryderyków

Co ciekawe, Limboski ma na swoim koncie występ w programie rozrywkowym „Must be the Music” (występował tam razem z zespołem i dotarli do półfinału – 2. edycja) i był dwukrotnie nominowany do otrzymania Fryderyka. Na gali w 2012 roku nominowano jego album „Tribute to Georgie Buck” (kategoria Album Roku Blues), natomiast na gali w 2019 roku nominację otrzymała płyta „Poliamoria” (kategoria Album Roku Rock).

Koncerty

Analizując sylwetkę Michała Piotra Augustyniaka trzeba przyznać jedno – artysta bardzo lubi koncertować i w trakcie swojej dotychczasowej przygody z muzyką pojawił się już m.in. w takich miastach, jak: Mielec, Szczecin, Kraków, Warszawa, Toruń, Poznań, Wrocław, Białystok, Bełchatów, Sopot, Bogatynia, Chrzanów, Nowy Sącz czy też Wałbrzych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie urodził się Limboski i jaką muzykę wykonuje?
Limboski, a tak właściwie Michał Piotr Augustyniak, to polski piosenkarz (muzyka alternatywna, rock alternatywny, avant-pop, blues i folk), gitarzysta, autor tekstów, muzyk oraz kompozytor, który urodził się w Wałczu. Współpracował już z wydawnictwami Obuh Records, Sony Music Entertainment i Karrot Kommando. Artysta wystąpił nawet w programie rozrywkowym „Must be the Music” i wraz z zespołem doszedł do półfinału 2. edycji.
Jakie albumy i utwory ma na swoim koncie Limboski?
Pierwszy album Michała Piotra Augustyniaka ukazał się w roku 2009 i nosił nazwę „Farewell Devil”. Później artysta wydał jeszcze następujące krążki: „Cafe Brumba”, „Tribute to Georgie Buck” (nominacja do Fryderyka 2012 w kategorii Album Roku Blues), „Verba Volant”, „One Man Madness”, „Poliamoria” (nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Rock), „Ucieczka Saula”, „Home Tapes vol. 1”, „Home Tapes vol. 2” oraz „Home Tapes vol. 3”. Jego najpopularniejsze numery to m.in.: „Na statku”, „Czarne serce”, „Matce ziemi”, „Piosenka dla mężatki”, „Świat to kwiat”, „Nie rozumiesz mnie”, „W trawie” czy też „Chwile”.
Czy Limboski regularnie koncertuje i pojawia się w największych polskich miastach?
Limboski bardzo ceni sobie bliski kontakt z fanami i regularnie koncertuje, pojawiając się już m.in. w takich miejscach, jak: Kraków, Warszawa, Poznań, Sopot, Wałbrzych, Toruń, Szczecin, Bełchatów, Białystok czy też Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też