emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Lil Yachty

Lil Yachty

Lil YachtyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lil Yachty to jeden z najpopularniejszych amerykańskich raperów, który swoją popularność i renomę zawdzięcza nie tylko muzyce, ale również karierze związanej z modelingiem czy aktorstwem. Słynie z innowacyjnego podejścia do hip-hopu, które sprawia, że jego głównym słuchaczami są nastolatkowie. W przeciągu ostatnich kilku lat stał się jedną z najważniejszych postaci na ogólnoświatowej scenie hip-hopowej oraz osobą odpowiedzialną za wyznaczanie trendów. 

Lil Yachty - najpopularniejsze piosenki

Lil Yachty swój pierwszy poważny utwór wydał w 2015 roku. Singiel "One Night" sprawił, że o raperze usłyszano nie tylko w USA, ale również w Europie. W chwili obecnej piosenka ta ma ponad 130 milionów wyświetleń i pomimo upływu czasu nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Już w 2015 roku Lil Yachty zdobył pierwszych fanów w Polsce, jednak na szczególną popularność w naszym kraju zapracował sobie dopiero w 2022 roku. Wówczas wydał bowiem singiel "Poland", który sprawił, że o Polsce usłyszano we wszystkich zakątkach świata. Piosenka ta zgromadziła już ponad 26 milionów wyświetleń, a jej humorystyczny ton został doceniony przez polityków oraz słynnych celebrytów. 

Z jakimi artystami współpracował Lil Yachty?

Rosnąca popularność Lil Yachty'ego spowodowała, że zapracował on sobie na kolaboracje z jeszcze bardziej rozpoznawalnymi raperami i piosenkarzami. Jednym z jego największych dokonań jest współpraca z Kyle'em. Owocem ich pracy był chociażby utwór "iSpy", który w przeciągu 6 lat został odtworzony ponad 480 milionów razy. Kolaboracja ta sprawiła, że o Lil Yachtym zrobiło się jeszcze głośniej i zainteresował się nim Macklemore. Wraz z bardziej doświadczonym raperem Lil Yachty nagrał piosenkę "Marmalade", która podobnie jak poprzednie utwory odniosła olbrzymi sukces. 

Życie prywatne Lil Yachty'ego 

Lil Yachty wpisuje się w trend amerykańskich raperów, którzy mają skłonności do wpadania w problemy z prawem. Amerykański raper znany jest chociażby ze swojego uzależnienia od substancji psychoaktywnych. W utworze "Poland" nawiązuje on do uzależnienia od syropu na kaszel, który zawiera duże ilości kodeiny. Substancja ta - spożyta w nadmiernych ilościach - jest narkotykiem, co sprawia, że często wykorzystuje się ją do produkcji leanu. Lil Yachty w przeszłości regularnie wpadał także w konflikty z policją. Jednym z najpoważniejszych zarzutów były przestępstwa związane z cardingiem, czyli oszustwami obejmującymi karty kredytowe. Pomimo niezbyt pozytywnej przeszłości Lil Yachty zyskał sympatię szerokiego grona odbiorców i po dziś dzień jest jednym z czołowych amerykańskich raperów. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile wzrostu ma Lil Yachty?
Lil Yachty ma 180 centymetrów wzrostu.
Jak nazywał się pierwszy album wydany przez Lil Yachty'ego?
Pierwszy album artysty to "Teenage Emotions".
W jakich reklamach wystąpił Lil Yachty?
Lil Yachty wziął udział w reklamie popularnego napoju Sprite - miało to miejsce w 2016 roku.
Kto jest idolem Lil Yachty'ego?
Młody raper podkreśla, że jego idolem od dzieciństwa jest Drake.

Fani lubią też

Zobacz też