Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

Jawless

JawlessOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jawless to zespół pochodzący z Wielkiej Brytanii, który gra muzykę metalową. W swoich utworach i podczas koncertów wykorzystuje także rockowe dźwięki, punka, a nawet trash. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu na scenie pozytywnie wyróżnia się spośród innych grup głównie za sprawą swojej wokalistki. Teresa emanuje niespożytą energią, która w połączenia z charyzmą oraz mocnym głosem potrafi zadowolić nawet najtrudniejszą publiczność.

Historia Jawless

Zespół Jawless został założony w 2019 roku w Londynie. Powstał on z inicjatywy czterech artystów, którzy do tej pory wspólnie tworzą muzykę. Są to:

 • Teresa - charyzmatyczna wokalistka, która dzięki swojej energii oraz mocnemu głosowi jest w stanie porwać tłumy,
 • Diaz - basista,
 • Jochi - gitarzysta,
 • Tomy - perkusista.

Jawless już od początku skupił się na tworzeniu kolejnych utworów oraz wydawaniu płyt. Zadbał także o ich promocję. Grupa udziela się w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Instagramie, gdzie informuje o swojej twórczości oraz koncertach. W każdym z tych kanałów zebrała ponad 2 tysiące obserwujących. Oba te aspekty sprawiły, że Jawless zgromadził wokół siebie pokaźne grono fanów, które chętnie bierze udział w koncertach oraz czeka na kolejne kawałki.

Jawless - dorobek muzyczny

Zespół Jawless ma na swoim koncie 3 krążki, w tym dwie EP-ki oraz jeden pełnowymiarowy album studyjny. Pierwsza z płyt ujrzała światło dzienne już rok po powstaniu zespołu, czyli w 2020 roku. Był to krążek zatytułowany "Songs for the Apocalypse". Kolejna EP-ka to natomiast "Total War Stoner" z 2021 roku. Pierwszy i jednocześnie najnowszy pełnowymiarowy album studyjny Jawless wypuścił w 2 lutego 2022 roku. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzał "Warrizer" z 8 utworami. Są to:

 • "Dark Muzzling",
 • "Metaphorical Speech", 
 • "Bad Excursion",
 • "G.O.D (Genuine Obsessive Disruptive)",
 • "War Is Come",
 • "Restrained",
 • "Deceptive Events",
 • "The Throne of Tramp".

Najnowszy krążek Jawless to dokładnie to, z czego znany jest zespół. Ciężki metal przeplata się z elementami rocka oraz dźwięków heavy, które choć nie tworzą razem najbardziej przełomowych utworów, to z pewnością są świetną dawką kreatywności i dobrych brzmień. Nic więc dziwnego, że album został świetnie przyjęty nie tylko przez fanów, ale także krytykę.

Jawless - koncerty i festiwale

Pomimo stosunkowo krótkiego stażu Jawless na scenie, zespół już gra koncerty na międzynarodowych scenach. Jest chętnie zapraszany nie tylko na solowe występy, ale także festiwale muzyczne. Wszędzie tam, gdzie się pojawia, wnosi charakterystyczny mocny klimat metalowy, przy którym nie da się stać obojętnie. Do tej pory mogliśmy posłuchać Jawless m.in. na takich wydarzeniach jak Chaos Theory Festival w Londynie, Entombed Festival w Hastings w UK czy w Krakowie podczas koncertu, w trakcie którego grali także Bane Of Mind oraz Nic Śmiesznego.

Z kim współpracuje Jawless?

Zespół Jawless współpracuje w ramach swojego własnego zespołu. Nie tworzy muzyki z innymi artystami. To jednak nie oznacza, że całkowicie od nich stroni. Grupa wielokrotnie wystąpiła z innymi muzykami na tej samej scenie. Miało to miejsce m.in. na wcześniej wspomnianym koncercie w Krakowie, gdzie obok Jawless pojawił się Bane Of Mine i Nic Śmiesznego, a także podczas Chaos Theory Festival (z Jawless wystąpił Michael oraz Traps), w The SixSix Bar (z Jawless wystąpili Cabeza Cortadas i Mental Issues) czy w Brixton (z Jawless wystąpili Wartimes i Overload).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Jawless?
Aktualnie w skład zespołu Jawless wychodzi 4 artystów: Teresa, Diaz, Jochi oraz Tomy.
Skąd pochodzi Jawless?
Zespół Jawless pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej z Londynu.
Ile lat ma zespół Jawless?
Zespół Jawless został założony w 2019 roku, a więc w 2023 roku będzie obchodził 4. rocznicę powstania.
Kto założył zespół Jawless?
Zespół Jawless został założony przez jego aktualnych członków.
Jak nazywa się najnowsza płyta Jawless?
Najnowszy album studyjny Jawless nosi tytuł "Warrizer". Ujrzał światło dzienne w 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też