Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghrzeszowskie-juwenalia
Home Artysta Gareth Emery

Gareth Emery

Gareth EmeryOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Gareth Emery to jeden z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów oraz producentów muzycznych na świecie. Gatunki muzyczne, w których utwory tworzony znany i szanowany artysta, to z pewnością progressive trance, trance czy electro house. Jak wyglądały początki kariery DJ-a? Jaki dorobek udało mu się zgromadzić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Gareth Emery i jego historia

Gareth Thomas Rhys Emery to prawdziwe imię i nazwisko artysty. Gareth Emery to pseudonim artystyczny. Co więcej, nie jest to jego jedyny pseudonim w świecie muzyki. Utwory czy koncerty znanego artysty sygnowane są także takimi pseudonimami jak GTR, CERN, Digital Blues, Runway czy Cupa.

Twórca urodził się 18 lipca 1980 roku w Southampton. Na rynku muzycznym pierwszą aktywność DJ-a datuje się na rok 2002. Od najmłodszych lat był związany z muzyką. Jako dziecko uczył się gry na fortepianie. Później próbował swoich sił w jazzie. Co ciekawe, nie mogąc znaleźć swojej drogi muzycznej, twórczość znanego dziś producenta muzycznego sięgnęła nawet takich obszarów muzycznych jak punk rock.

Pomimo wielu prób, Gareth Emery odnalazł odzwierciedlenie swoich upodobań muzycznych w muzyce trans oraz electro house, a co okazało się z biegiem czasu, jest w tym doskonale precyzyjny, przez co został doceniony przez grono fanów na całym świecie. 

Dorobek artystyczny

Debiutancki winyl "GTR vs The Shrink Nervous Breakdown", który wydany został w 20002 roku, przyniósł artyście duży rozgłos i rozpoznawalność. To od tego momentu kariera muzyczna DJ-a nabrała niezwykle dynamicznego tempa. 

Pierwszy album artysty nosi nazwę "Northern Lights", a światło dzienne ujrzał w 2010 roku. Kolejny krążek zatytułowany został "Northern Lights Re-Lit", i wydany został w 2011 roku. W 2014 roku artysta wydał kolejną płytę o nazwie "Drive", w 2015 roku światło dzienne ujrzał album o nazwie "Drive: Refueled". Najnowsza płyta ukazała się w 2016 roku i zatytułowana została jako "100 Reasons to Live"

W związku z wydaniem wielu płyt, wykonaniem bardzo wielu remiksów, nie sposób wymienić wszystkich kawałków, które wyszły "spod pióra" znanego producenta muzycznego. Warto jednak wskazać kilka najbardziej popularnych, znaczących utworów w dorobku Gareth'a. Do tego grona zaliczyć należy:

 • "Concrete Angel"
 • "Flood Control"
 • "Psiclone"
 • "Blaze"
 • "Between Dreams"
 • "Tribalism"
 • "This Is New York"
 • "Another You, Another Me"
 • "Outrageous"
 • "This Is That"
 • "Citadel"
 • "The Saga"
 • "Dynamite"
 • "Huracan"
 • "We Were Young"
 • "Call to Arms"

oraz wiele innych. W dorobku artystycznym znanego DJ-a i producenta muzycznego odnaleźć można także wiele ciekawych remiksów. Do jednych z najbardziej popularnych należą:

 • Britney Spears - "I Wanna Go" (Gareth Emery Remix),
 • Nadia Ali - "Rapture" (Gareth Emery Remix),
 • Super8 & Tab feat. Alyna - "Perfect Day" (Gareth Emery Remix),
 • Terry Ferminal & Jonas Stenberg - "A Thousand Miles, Memories" (Gareth Emery Edit).

W 2003- 2008 roku Gareth był członkiem wytwórni "Five AM".

Współpraca z innymi artystami

Gareth Emery to twórca niezwykle rozpoznawalny. W związku z tym jego utwory grywane i remiksowane są przez bardzo wielu, różnorodnych artystów działających na różnorodnych polach muzycznych. Do grona najbardziej popularnych zaliczyć należy m.in.: Above & Beyond, Armina van Buurena, Sandera van Doorna czy Markusa Schulza.

Sam Gareth Emery często gościnnie pojawia się w utworach wielu znanych artystów całego świata, bądź zapraszał artystów na kanwę swojego materiału muzycznego.  Współpracował m.in. z: Standerwick, HALIENE, Evan Henzi, Christina Novelli, Bo Bruce, Mark Frisch, Lange, Kirsch, Jon O'Bir i wielu innych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jaką wytwórnią muzyczną współpracuje muzyk?
Gareth Emery to artysta, który podpisał kontrakt muzyczny z wytwórnią Garuda.
Który album wydany przez artystę cieszy się największą popularnością?
Gareth Emery ma na swoim koncie wiele znakomitych płyt, jednak największą popularnością cieszy się pierwszy krążek, noszący nazwę "Northern Lights".
Współpraca, z którym artystą należała do najbardziej owocnych?
Gareth Emery współpracował z niezliczoną ilością artystów. Jednak do najbardziej owocnej współpracy zaliczyć należy połączenie sił muzycznych z artystą działającym pod pseudonimem artystycznym Lange.
Z jakiego kraju pochodzi znany DJ, Gareth Emery?
Gareth Emery urodził się i wychował w Wielkiej Brytanii.
Który utwór artysty cieszy się największą popularnością?
Utwór "Mistral" wprowadził DJ-a do świata tzw. śmietanki najznakomitszych twórców muzyki trance i electro house.

Fani lubią też

Zobacz też