Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Świetliki przy Długiej 35

Świetliki przy Długiej 35

28-29.04.2023 Gdańsk Miasto Literatury - ul. Długa 35

Organizator: gOOmi.pl Tomasz Gomółka

od 79,00 zł
BiletyOpisMiejsce

BILETY

Gdańsk

piątek
28.04.2023
20:00

Świetliki przy Długiej 35

Gdańsk, Gdańsk Miasto Literatury - ul. Długa 35
sobota
29.04.2023
20:00

Świetliki przy Długiej 35

Gdańsk, Gdańsk Miasto Literatury - ul. Długa 35

Opis

Świetliki w Gdańsku! Legendarna formacja wystąpi 28 i 29 kwietnia przy ul Długiej 35. Bilety na koncerty już w sprzedaży.

Świetliki przy Długiej 35

Obywatelki i Obywatele! Czciciele Matki Ziemi oraz Wy, którzy segregujecie śmieci tylko od święta! Abstynenci i pieczeniarze! Wyznawcy i sceptycy! Poczęci in vivo, in vitro lub in absentia! Wy którzy jesteście Za i Wy, którzy Przeciw! Psofile i kotkoluby!

Pora przyznać, że  pieje kur i zwiastunem wielkiej jest katastrofy.  Dlatego opuszczamy niebawem nasze mroczne gawry, głuche samotnie oraz wyłożone miłym pluszem pustelnie  i wyruszamy w kolejną trasę. Trasę jesienną i zapewne pełną niebezpieczeństw. Trasę być może dżdżystą, albo kto wie, może ciepłą i złotą jak włosy Wenus. Albo po prostu czarną jak goryle, na które łasym okiem patrzała  pani Rusin Kinga. Tak, tak. Tym razem wyruszamy jakby odświętniej i ze śmiałością mniejszą bo nasza trzydziesta rocznica się zbliża. Tak, tak. Rocznice onieśmielają. Łza się kręci w oku, wzruszenie ciałem delikatnie trzęsie. Ale i lęk pojawia się na horyzoncie, pełznie wężowato, ślizga się po wszystkim.  Jak mówi Poeta: „każdy jubileusz przeraża”.

Nie znaczy to,  że nie możecie nas obsypać kwieciem, wręczać naręcza skromnych upominków, składać życzeń czy zmówić paciorka w intencji lub pograć na szamańskim bębenku. Możecie nas wenerować ile wlezie. Lecz nie w tym rzecz. Rzecz nie w celebrze i nostalgii. Nie o wspomnień czar, demokrację  i łechtanie ego chodzi. Rzecz w tym aby uwydatnić i uwypuklić. Albo przynajmniej nie stargać.  Dlatego pokażemy na co nas stać jeszcze. Obnażymy ciut  nawet,  bo z mgły i galarety, śródziemnomorskiej trochę, nowe się tu rzeczy powoli wyłaniają. Powoli ale stanowczo. Muzyka ze świata, którego już nie ma. 

Dlatego przyjdźcie i zobaczcie. Zażyjemy stosowne medykamenta i damy z siebie na scenie wiele. Będziemy piękni, dostojni ale i  przystępni. Krotochwilni ale i poważni.   Otworzymy na chwilę drzwiczki ciasnych chatek serc naszych. Przyjdźcie, przyjedźcie, przylećcie nie po to aby coś nam dać albo coś od nas otrzymać. Przybądźcie żeby  z nami, zusammen, together,  insieme  zrobić coś dla Polski i świata….

Zobacz więcej

Miejsce

Podobne wydarzenia

Zobacz też