Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Improfest

Organizator: Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie

ImprofestO wydarzeniu

O wydarzeniu

UWAGA: Drodzy widzowie, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem festiwalem i rekordową liczbą zakupionych karnetów przenosimy dwa wydarzenia ("Impro konfitury", "Bitwa Bezbeków"), które miały pierwotnie odbywać się w Klubie Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4 do Klubu Żaczek, al. 3 Maja 5. Bilety i karnety zachowują ważność. Godzina wydarzenia nie zmienia się.

 

ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju i z zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze, piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Żaden inny spektakl nie daje widzom takiej władzy nad wykonawcami i nie gwarantuje takiej zabawy, jak improwizacja. Bilety na ImproFest 2023 w Krakowie już dostępne!

Jedenastą edycję festiwalu ImproFest uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będą znakomici improwizatorzy z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Festiwalowe wydarzenia z programu głównego, odbywać się będą w krakowskim Klubie Studio (10-12.11), a wydarzenia towarzyszące odbędą się w klubie Zaścianek 8 i 9 listopada.

 

Karnet na festiwal obejmuje wydarzenia:

  • 08.11 śr 21.30 "Impro konfitury” - Klub Żaczek
  • 09.11 czw 21.30 “Bitwa Bezbeków” - Klub żaczek
  • 10.11 pt 18.00 “ImproFest - Piątek” - Studio
  • 10.11 pt 22.30 “Nocne improwizacje” - Studio 
  • 11.11 sb 18.00 “ImproFest - Sobota” - Studio
  • 11.11 sb 22.30 “Nocne improwizacje” - Studio 
  • 12.11 nd 17.00 “ImproFest - Niedziela” - Studio

ImproFest 2023 program

10.11 pt 18.00 “ImproFest Piątek” (Grupa AD HOC i goście, O! impro, Teatr Improwizacji Pokój, W Trzech Osobach - Klub Studio

Grupa AD HOC (Kraków) i goście – “Koncert otwarcia”

Początek festiwalu należeć będzie do gospodarzy wydarzenia - Grupy AD HOC, którzy wraz z zaproszonymi festiwalowymi gośćmi zaproszą widzów na szalony godzinny show, w którym wszystko może się wydarzyć. Grupa AD HOC znana jest z dynamiki, energii i szybkości skojarzeń, których na tym wydarzeniu na pewno nie zabraknie. Oprócz AD HOCów na scenie pojawią się najlepsi polscy improwizatorzy i goście z zagranicy. Zapraszamy na mocne otwarcie festiwalu!

/przerwa/

O! impro (Łódź) - “Naga prawda”

Grupa O! impro to aktorski kwartet - improwizują od 2015 roku, a grupę O! impro założyli 3 lata temu. Od tego czasu grają regularnie swoje spektakle na scenie Teatru Małego w Łodzi. 

„Naga prawda”

„Naga prawda” (długa, obyczajowa forma improwizowana) to kolaż scen z życia czworga znajomych. Czy wspólny wyjazd zapisze się w ich pamięci na długo? Czy relacje między nimi ulegną zmianie? Czy wyjdą na jaw sekrety, które odmienią losy bohaterów? Pewne jest jedno: prawdopodobnie będzie zabawnie!

Teatr Improwizacji Pokój (Kraków) - “Wszystko zostaje między nami”

Teatr Improwizacji Pokój [z Domu Komedii] to krakowscy specjaliści od miłosnych historii. Ich komedie romantyczne wzruszają do łez, rozgrzewają do czerwoności i rozśmieszają do rozpuku. Są ekspertami od tworzenia narracji, które poruszają serca ludzi, jednocześnie wypełniając je odrobiną szaleństwa. Pokój dostarcza niezapomniane historie, które zostają z widzami na długo.

“Wszystko zostaje między nami”

Grupa dobrych przyjaciół - znają się od lat, przeżyli ze sobą niejedno, trudno ich zaskoczyć. Czy na pewno? Podczas jednego spotkania wiele ich sekretów ujrzy światło dzienne. Na jaw wyjdą ukryte romanse, stracone marzenia, zadry z przeszłości. Ten wieczór będzie pełen emocji! Kim będą bohaterowie tej opowieści, co ich napędza, o czym marzą? Tego nie wiemy. Wszystko powstanie na Waszych oczach i przy Waszym udziale. Zapewniamy niezwykłą zabawę z historią pełną emocjonalnych wzruszeń!

W Trzech Osobach (Gdańsk) - "Dzikie historie"

"W Trzech Osobach", czyli Ruciński, Śliwiński i Tremiszewski - improwizujący szybko i skutecznie.

“Dzikie historie” to spektakl w którym może zdarzyć się wszystko! Doskonale wszystkim znani artyści z Trójmiasta zapraszają na zwariowany rollercoaster scen i postaci. W tym spektaklu zdarzyć może się WSZYSTKO! Doświadczcie tego sami. Kierownikami tego szalonego miasteczka będą: Kacper Ruciński, Wojciech Tremiszewski i Kuba Śliwka.

---

Dzień poprowadzą: Artur Jóskowiak & Tomasz Marcinko

 

11.11 sb 18.00 “ImproFest Sobota” (The Cichulsky and Creep, Koncert wspólny (PL) - “Bez wyjścia”, SzaFoFe, Teatr IMPROKRACJA & Teatr Capitol) - Klub Studio

Opis:

The Cichulsky and Creep (Warszawa/Chicago) - „Folia aluminiowa”

“The Cichulsky and Creep” to duet improwizatorów z własnym, niepowtarzalnym poczuciem humoru. Najlepsi przyjaciele, Amadeus i Marcin, doskonalili swój warsztat przez lata wspólnych występów, rozśmieszając publiczność, gdziekolwiek się pojawili. Mają własny podcast, w którym opowiadają o swoich doświadczeniach w świecie komedii i wykonują skecze improwizowane. Ich szybki dowcip i umiejętności improwizacji zapewniają niezapomniane wrażenia, pozostawiając publiczność w zachwycie na długo po zakończeniu występu. Ich miłość do komedii jest widoczna w każdym występie, ponieważ nadal przesuwają granice i zachwycają publiczność swoimi zabawnymi wybrykami. Dla Cichulsky'ego i Creepa nie ma nic lepszego niż radość z rozśmieszania ludzi.

„Folia aluminiowa”

W tym ekscytującym formacie improwizacji wykonawcy tworzą humorystyczne sceny osadzone w pomysłowym wszechświecie science fiction, pełnym kosmicznych stworzeń, futurystycznej technologii i dzikich przygód. Aby dodać zabawnego akcentu, wszystkie przedmioty, kostiumy i rekwizyty są wykonane w całości z folii aluminiowej, co pozwala na nieograniczoną kreatywność i elastyczność na scenie. Za pomocą kalamburów, gagów i one-linerów, wykonawcy zabierają publiczność w międzygalaktyczną podróż pełną śmiechu i rozrywki. Spodziewaj się nieoczekiwanego i zobacz niesamowite umiejętności improwizacyjne tych utalentowanych aktorów w niezapomnianym przedstawieniu.

 

Koncert wspólny (PL) - “Bez wyjścia”

Format “No exit” jest już doskonale znany fanom improwizacji w Polsce. Zasady są szalenie proste - grupa bliskich sobie osób znajduje się w małej, zamkniętej przestrzeni, gdzie muszą konfrontować się ze swoimi lękami, tajemnicami i wspólną przeszłością. Nikt nie może opuścić tej przestrzeni przez cały czas trwania spektaklu. Realizacja tych zasad - szalenie trudna! Godzinną, jednoaktową opowieść zaimprowizuje grupa doświadczonych polskich improwizatorów, niektórzy z nich pierwszy raz spotkają się ze sobą na scenie! Zobaczcie sami jak poradzą sobie z tym wyzwaniem!

/przerwa/

SzaFoFe (Trójmiasto) - "La' Vina"

SzaFoFe:

Nie mamy scenariusza, nie mamy reżysera, nie mamy suflera. 

Mamy siebie nawzajem, mamy wyobraźnię, mamy widownię. 

Rozbawiamy Was, rozbawiamy siebie nawzajem. 

Jesteśmy z Wami Tu i Teraz. Jesteśmy Bebe, Waldek, Adam i Paweł.

Jesteśmy SzaFoFe

 

"La' Vina" Szereg scen, pędzących jedna po drugiej z szaleńczą intensywnością, bez montażu, bez kontroli. Zupełny szał.

 

Teatr IMPROKRACJA & Teatr Capitol (Wrocław) - “..........” Musical improwizowany

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce pierwszych grup w Polsce, które prezentują ten rodzaj teatru. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

Capitol to teatr otwarty na odkrywcze formy muzyczne i teatralne, lecz nie odwracający się od dobrych tradycji. Wystawia spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci: od przedstawień rozrywkowych, broadwayowskich musicali po adaptacje polskiej i światowej literatury, angażujące odbiorców w inteligentny dialog z twórcami. Udowadnia, że we współczesnym teatrze muzycznym możliwa jest nie tylko rozrywka, ale i odważna refleksja nad trudnymi, czasem kontrowersyjnymi sprawami – prywatnymi i publicznymi.

Impro-Musical:” ……………………….” to żywiołowa komedia, improwizowane piosenki, świetna zabawa z widzami. To szansa na zobaczenie na żywo całego procesu twórczego od samego początku, od pierwszej myśli, do ostatecznego efektu – dialogów i scen.

Puste miejsce w tytule jest zaproszeniem publiczności do współtworzenia spektaklu. Gramy według sugestii i życzeń widzów, i to także widzowie, po obejrzeniu przedstawienia, nadają mu tytuł.*

Bez scenariusza, bez wcześniejszych przygotowań postaci – powstaje dynamiczny, komediowy spektakl. Improwizowane są także piosenki: muzyka i tekst.

Wszystko, co zobaczą widzowie, każdego wieczoru będzie inne, zagrane jednocześnie pierwszy i ostatni raz. Improwizowanych scen nie da się bowiem powtórzyć.

----

Dzień poprowadzą: Kuba Śliwka & Kacper Ruciński

 

12.11 nd 17.00 “ImproFest Niedziela" (3 Mamy, Stacey Smith, TJ and Dave, Koncert finałowy (ENG) - reż. Wojciech Tremiszewski) - Klub Studio

 

3 Mamy (Gdańsk) - “SIĘ”

 

Ewa, Karolina i Gosia improwizują już tak długo, że pamiętają narodziny Improgwiazdy Alana Pakosza. Są tak doświadczone, że mogłyby uczyć impro innych, ale im się nie chce. Gdy wchodzą na scenę, to zakrzywiają czasoprzestrzeń, a widz ma wrażenie, że dzisiaj to wczoraj, a jutro jest dzisiaj. Są tak odważne, że przekazały swoje geny kolejnemu pokoleniu. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość miksują w dzikim rytmie Disco z elementami ludowego wycia, a ich występ jest zawsze niepowtarzalny. Przyjdź i baw się.

 

Ewa, Karolina, Gosia były w takich grupach jak: W GORĄCEJ WODZIE KOMPANI, HISTERIA, PELETON, IMPROSKŁAD, IMPRODOŚWIADCZALNIA, 15' IMPRO. 

Ewa robi STAND UP, Karolinę zobaczysz w grupie DZIKIE WĘŻE, SZALONE ŻMIJE, Gosię zobaczysz w grupie BEZ WYJŚCIA.

 

Stacey Smith (USA) - “Stacejam”

Stacey is a professional improviser, actress, event host, voiceover artist, teacher and writer. 

 

Recognized for her enduring positivity, explosive shows, and unparalleled work ethic, Stacey has worked in the field for over a decade. She is currently a mainstage cast member at the famous Boom Chicago Theater in Amsterdam and as of September 2022, she is the Artistic Director. Stacey is also the creator of Stacejam, an improvised solo musical extravaganza that has earned her critical acclaim.

 

 As a performer, Stacey has toured with The Second City and was a featured performer for two of the company’s theatricals, Life Hacks and #DateMe. She has performed shows with renowned talent like Jason Sudeikis (SNL/Ted Lasso), Brendan Hunt (Ted Lasso), Taran Killam (SNL), Arjen Lubach, Chris Redd (SNL), Amber Ruffin (Amber Ruffin Show), Terry O’Quinn (LOST), Kevin McDonald (Kids in the Hall) and Dickie Smothers (The Smothers Brothers).

 

Though she claims to hate travel, Stacey has performed and taught in Germany, The Netherlands, Norway, Denmark, Italy, Estonia, Greece, France, Belgium and Canada. She has made 67 appearances at 25 international improv festivals, many of them as a headliner.

 

“STACEJAM” is a solo musical improv show created and performed by Stacey Smith. With one suggestion, Stacey will create a world with dozens of characters and tell their stories through scenes and songs.

 

David Pasquesi, Thomas T.J. Jagodowski - “TJ and Dave” (USA)

With a combined improvisation experience of 70 years, TJ Jagodowski and David Pasquesi have been performing together for the last 20 years. They wrote a book called, Improvisation at the Speed of Life, and have performed all over the United States of America not as all over Europe. Individually they have many TV and film credits. You can see what they are on IMDB when you have time. The show TJ and Dave is a two person completely improvised show that sometimes resembles a one-act play. They likely will play multiple characters as the story unfolds.

 

"Through the window, into the eyes..." - Koncert finałowy (ENG) (Polska/ USA/ Kanada)

To koncert finałowy, którego reżyseria została powierzona Wojciechowi Tremiszewskiemu. 

Będzie to absurdalny dramat soap-operowy, w którym postaci mówią monologi na stronie (przez okno), korzystając z ze słów, które podpowie widowni.

W tym oknie powstanie temat postaci, który zilustrowany zostanie po chwili na scenie. 

Koncert w języku angielskim. Udział wezmą goście festiwalu z Polski i z zagranicy.

 

---

Dzień poprowadzą: Karolina Pańczyk & Maciej Pawłowski

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też