emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

NANGA

07.12.2023 Warszawa

Organizator: Stodoła Sp. z o.o.

od 79,00 zł
NANGABiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

NANGA
czwartek
07.12.2023
19:00

NANGA

Warszawa, Klub Stodoła

O wydarzeniu

ZMIANA DATY: koncert przeniesiony z 1.10 na 7.12.2023.

Nanga, zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego z Lao Che, zaprezentuje utwory z najnowszego albumu “Sport wojna i miłość”. Koncert odbędzie się na scenie Open Stage w Klubie Stodoła. Nanga bilety na koncert w Warszawie już dostępne w sprzedaży.

O zespole Nanga

Nanga to zespół założony w 2020 r. przez muzyków Lao Che – Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska - wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

Z połączenia tych muzycznych światów, od elektroniki, po reggae i jazz, a także charyzmatycznego wokalu Magdy i mocnych, zaangażowanych tekstów powstała stylistyczna mieszanka wybuchowa, która zaowocowała debiutanckim albumem „Cisza w bloku”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu "Płyta roku 2021" tygodnika "Polityka").

W piosenkach Nangi słychać różne muzyczne wpływy - od elektroniki po ambient i reggae. Jak określają sami artyści i artystka: "Nasza muzyka jest eklektyczna. Wiele gatunków się tu pojawia na płycie. Dosyć szybko nudzimy się graniem jednego nurtu, dlatego szukamy, ale w każdym próbujemy włożyć coś swojego, żeby to było w jakiś sposób oryginalne i ciekawe."

Po dwóch latach od debiutu Nanga powraca z albumem p.t.: “Sport, wojna i miłość”, na którym znalazło się 10 kompozycji (trzy z nich mieliśmy okazję usłyszeć na winylowej epce wydanej w grudniu 2022 r., reszta to nowości). Za produkcję odpowiadają Maciej Dzierżanowski i Filip Różański, zaś autorem większości nagrań, a także miksu i masteringu jest Filip Różański (Wieża Studio). W jednym z utworów na płycie usłyszymy gościnnie „tę Ukrainkę”.

Zespół Nanga koncertuje w składzie:

  • Magda Dubrowska - wokal, bas, sampler
  • Karol Gola - sax, flet, klawisze
  • Maciek Dzierżanowski - perkusja, sampler
  • Filip Różański - klawisze, sampler, wokal

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też