Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kino WRZOS

Kino WRZOS

Świecie, Wojska Polskiego 139
Kino WRZOSOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Kultury w Świeciu jest sercem kulturalnego życia miasta. Miejsce to łączy w sobie tradycję i nowoczesność, stawiając sobie za cel promocję sztuki i kultury, zarówno wśród mieszkańców Świecia, jak i lokalnej społeczności. W ramach CK funkcjonują dodatkowo takie instytucje, jak Kino Wrzos, klubokawiarnia Kultura, studio nagrań, amfiteatr czy Izba Regionalna Ziemi Świeckiej. 

Działa tutaj zespół zaangażowanych pracowników, którzy wspólnie realizują szeroką gamę projektów kulturalnych. Wśród nich znajdują się eksperci od animacji kultury oraz nauczyciele specjalizujący się w różnych dziedzinach sztuki, takich jak taniec, plastyka, muzyka, fotografia czy teatr.

Centrum Kultury i przynależące do niego obiekty działają przez cały rok, oferując mieszkańcom bogatą paletę wydarzeń kulturalnych – obejmuje to zarówno imprezy cykliczne (m.in. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, Maraton Piosenki Osobistej, Blues na Świecie Festival i Festiwal Mocnych Brzmień), jak i koncerty, recitale czy spektakle teatralne.

Kino Wrzos – wydarzenia

Studyjne Kino Cyfrowe Wrzos to miejsce spotkań prawdziwych miłośników wielkiego ekranu. Sala może pomieścić aż 336 widzów. Pomieszczenie to jest dodatkowo wyposażone w nowoczesny sprzęt do projekcji cyfrowej o imponującej rozdzielczości 4K. W kinie odbywają się różnorodne projekcje filmowe, obejmujące premierowe seanse, pokazy w ramach DKF (Dyskusyjnego Klubu Filmowego), poranki filmowe dla dzieci, spotkania filmowe skierowane do kobiet oraz przeglądy i maratony filmowe.

Kino Wrzos – bilety na zajęcia filmowe

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to innowacyjny program, w ramach którego przez cały rok szkolny przeprowadzane są projekcje kinowe dla uczniów z różnych grup wiekowych. Zajęcia te mają na celu rozwijanie wrażliwości filmowej oraz edukację młodzieży poprzez kino.

Każde spotkanie składa się z prelekcji multimedialnej, projekcji filmu oraz dyskusji – to kompleksowe podejście pozwala na lepsze zrozumienie i interpretację treści ekranizacji. Program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN), co oznacza, że stanowi on cenny dodatek do tradycyjnej edukacji. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Kino Wrzos – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Kino Wrzos? Koncerty z udziałem największych polskich gwiazd za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Fani rocka będą mieli okazję bawić się na show zespołu Czerwone Gitary, który odwiedzi Świecie z okazji z okazji 55-lecia działalności.

Największą sławę muzycy zyskali w trakcie pierwszych pięciu lat koncertowania. Do najpopularniejszych przebojów rockmanów można zaliczyć takie tytuły, jak „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora” czy „Gdy kiedyś znów zawołam cię”. Obecnie zespół tworzy: Jerzy Skrzypczyk (perkusja, śpiew), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew), Mieczysław Wądołowski (gitara akustyczna, śpiew), Marek Jabłoński (gitara solowa) i Marcin Niewęgłowski (gitara solowa, śpiew). Bilety na show artystów zdobyć można za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Wrzos?
Kino Wrzos znajduje się w mieście Świecie przy ulicy Wojska Polskiego 139.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Wrzos?
Kino Wrzos organizuje m.in. koncerty, maratony filmowe czy eventy tematyczne. Bilety na imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem naszej platformy.
Kiedy zostało otworzone Kino Wrzos?
Kino Wrzos w Świeciu istnieje od 14 lutego 1959 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też