Hevelianum

Hevelianum

Hevelianum znajduje się w Gdańsku. Jest to nowoczesne centrum, które łączy sobie naukę, kulturę i historię. Hevelianum zostało zbudowane na Górze Gradowej, zajmuje obszar 20 ha na ufortyfikowanym wzgórzu o wysokości 50 m n.p.m. Zabytkowe obiekty obronne, które znajdują się na Górze Gradowej zostały przystosowane do potrzeb organizacji nowoczesnych wystaw i konferencji. Te wyjątkowe wnętrza pochodzą głównie z lat 1867-1874. Wzgórze, na którym znajduje się Hevelianum to również cel odwiedzin licznych turystów podziwiających malowniczą panoramę, obejmującą zabytki Starego Miasta oraz stocznię. 

 

W roku 1997 powstał pomysł utworzenia w Gdańsku jednej przestrzeni dla nauki, kultury, sztuki i historii. Po 10 latach działalności Centrum Hevelianum zmieniło nazwę na Hevelianum. Misją instytucji jest popularyzacja dorobku Jana Heweliusza, adaptacja i rewitalizacja Domu Zdrojowego w Brzeźnie oraz rozwój działalności wystawienniczej w dawnym zespole szpitalnym Bożego Ciała, który znajduje się u stóp Góry Gradowej. Ponadto we wspomnianym zespole szpitalnym w przyszłości ma powstać planetarium jako dziedzictwo Jana Heweliusza — słynnego, gdańskiego astronoma.

 

Dom Zdrojowy w Brzeźnie jest nadmorską filią Hevelianum. XIX-wieczny budynek po przebytej renowacji, stał się miejscem edukacji ekologicznej. Znajdują się tam również miejsca noclegowe i restauracja. 

 

Hevelianum — wydarzenia

Hevelianum to miejsce, w którym odbywa się wiele wystaw tradycyjnych oraz interaktywnych, skierowanych dla odwiedzających w różnych grupach wiekowych. Wystawa “Dookoła Świata” to niezwykła prezentacja siedmiu kontynentów, zajmująca dwie kondygnacje budynku. Na wszystkich ciekawych świata czeka tam ponad 90 interaktywnych stanowisk, na których można poznać różne miejsca, zjawiska i zwyczaje Afryki, Europy, Ameryki Południowej i Północnej, Azji, Antarktydy i Australii. Kolejną ciekawą propozycją, którą przygotował zespół Hevelianum jest wystawa “Łamigłówka”, która odkrywa przed młodymi ludźmi magiczny świat matematyki.  Wystawa “Z Energią!” jest interaktywną pracownią, gdzie odwiedzający mogą dowiedzieć się, czym jest ciepło, jak zanieczyszczenie planety jest widoczne z kosmosu oraz poznać wiele innych ciekawostek o formach energii i reenergii. 

Hevelianum — warsztaty

Zespół Hevelianum organizuje bardzo ciekawe warsztaty i wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Jednym z nich jest cykl terenówek przyrodniczych — “Jaki pyszny chwast!”, gdzie podczas spaceru w okolicach Domu Zdrojowego w Brzeźnie najmłodsi odkrywają dziką stronę kuchni. Poszukują smacznych roślin i rozmawiają o dawnych przepisach kulinarnych. Kolejną ciekawą propozycją warsztatów familijnych są zajęcia “Czary Moczary”, podczas których rodziny odkrywają tajemniczy świat bagien i mokradeł. 

Hevelianum — bilety

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji doświadczyć niezwykłej atmosfery, jaka panuje w Hevelianum, sprawdź dostępne bilety na nadchodzące wydarzenia, wystawy i warsztaty. 

 

FAQ: 

  • Gdzie znajduje się Hevelianum?
    Hevelianum znajduje się przy ul. Gradowej 6 w Gdańsku. Ośrodek zajmuje obszar 20 ha na Górze Gradowej. Jest to ufortyfikowane wzgórze o wysokości ok. 50 m n.p.m.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Hevelianum?
    W Hevelianum odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in.: “Opowieści z Brzeźna — robimy razem teatr!”, warsztaty familijne “Czary-Moczary”, wystawy “Dookoła Świata”, “Łamigłówka”, “Z Energią”, terenówki przyrodnicze “Jaki pyszny chwast” i wiele inych.

  • Kiedy zostało utworzone Hevelianum?
    Pomysł utworzenia nowoczesnego centrum łączącego rekreację, edukację i kulturę w Gdańsku narodził się w 1997 roku. 10 lat później Centrum Hevelianum zostało nazwane Hevelianum.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Hevelianum
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Gradowa 6
80-802 Gdańsk
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/