emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Miejsce Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy

Oleśnica, Reja 10
Biblioteka i Forum Kultury w OleśnicyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zajmuje się promocją sztuki, kultury, i historii wśród dzieci i dorosłych. Można tu obejrzeć filmy na dużym ekranie, przyjść na koncert, wystawę, przedstawienie teatralne, spotkanie autorskie, i wiele więcej. Oferuje też całą gamę zajęć, dzięki którym czas wolny można spędzić kreatywnie i ciekawie. 

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy – wydarzenia, koncerty

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy to miejsce wydarzeń dla mieszkańców w każdym wieku. BiFK zajmuje się promocją sztuki, kultury i historii wśród dzieci oraz dorosłych. W obiekcie można obejrzeć filmy na dużym ekranie, przyjść na koncert, obcować ze sztukami wizualnymi podczas wystaw, spędzić wieczór oglądając przedstawienie teatralne, spotkanie autorskie i wiele więcej.

Ośrodek oferuje także gamę zajęć edukacyjnych, które pozwalają na niebanalne i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Bilety na wydarzenia można w pełni bezpiecznie zakupić przez stronę eBilet.pl

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy – wydarzenia, informacje o obiekcie

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy to nowoczesny zespół, wyposażony w salę kinową, widowiskową i multimedialną. Zadaniem statutowym Biblioteki jest w szczególności rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Placówka jest podzielona na trzy działy. Pierwszy odpowiada na potrzeby czytelnicze mieszkańców gminy. Drugi składa się z Sali Audytorium, w której organizowane są koncerty, wystawy, widowiska audiowizualne i spektakle, w ramach tego działu organizowane są również pokazy filmów w plenerze czy transmisje w kinie studyjnym. Trzeci dział odpowiada za promocję dziedzictwa kultury Oleśnicy i składa się na nie muzeum "Oleśnicki Dom Spotkań z Historią".

Warto nadmienić, że placówka została wpisana do Rejestru Instytucji Kultury Miasta Oleśnicy. Forum ma akredytację do prowadzenia wymian studenckich w ramach programu Erasmus +, a także Europejskiego Korpusu Solidarności.

Biblioteka w Oleśnicy zyskała sławę dzięki akcji zorganizowanej z pomocą rowerzystów z Oleśnica Bajk Stajl. W efekcie kooperacji powstał oryginalny rower książkowy, który pozwala dostarczać zamówienia wszystkim zainteresowanym. Z usługi korzystają w szczególności osoby starsze, chore czy niepełnosprawne.

Dowozy książek i innych multimediów odbywają się w każdy piątek w godzinach 14.00-16.00 i są całkowicie darmowe.

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy – bilety

Chciałbyś wybrać się na płatne wydarzenie organizowane w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy? Bilety na występy artystów i spotkania z autorami można wygodnie zakupić za pośrednictwem portalu eBilet.pl – oficjalnego polskiego dystrybutora wejściówek na imprezy rozrywkowe w całym kraju.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy?
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy znajduje się przy ulicy Kochanowskiego 4, czyli w centralnej części miasta. Nieopodal położony jest również Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol wyposażony w halę sportową.
Jakie wydarzenia odbyły się w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy?
W Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy dotychczas odbyły się takie wydarzenia jak: warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, warsztaty teatralne, koncerty muzyki rozrywkowej, a także widowiska komediowe i dramatyczne.
Kiedy została utworzona Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy?
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy w dzisiejszym kształcie działa od 2019 roku. Połączono wówczas Miejską Bibliotekę Publiczną w Oleśnicy im. Mikołaja Reja z Forum Kultury w Oleśnicy. Za takim rozwiązaniem głosowali mieszkańcy miasta w referendum. Sama instytucja kultury w Oleśnicy działa nieprzerwanie od 76 lat, czyli od 1946 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też