Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Fame MMA

Fame MMA

Bilety na show Fame MMA 
OpisBiletyMiejsca

Analizując historię systemów walk, można zauważyć, że jej różnorodne systemy istniały już w czasach przed naszą erą. Przez wiele lat uznawane były za sport niszowy, ze względu na swoją brutalność. Dopiero od niedawna cieszy się on większą popularnością. Stało się to głównie dzięki rozwojowi internetu, a tym samym mediów społecznościowych. Jednym z ich rodzajów jest MMA, w ramach których powstały federacje KSW czy Fame MMA. To właśnie ta druga organizuje gale typu freak show flight i cieszy się największym rozgłosem. 

Podstawowe informacje o Fame MMA

Pojedynki w Fame MMA toczone są głównie na zasadach MMA, czyli przy dużym zakresie dozwolonych technik, które wykorzystywane są w innych sportach walki. Ich popularność zawdzięczana jest osobom, które biorą w nich udział, czyli znanym celebrytom ze świata mediów, w tym głównie youtuberów i influencerów. Organizowane gale z wydarzenia na wydarzenie to coraz większe show. Podstawą tej federacji jest zrobienie jak największego widowiska. Dlatego to najpopularniejsze osoby biorą w nim udział, rozgłaszając przy tym daną galę. Podpisując kontrakt, ustalają zasady i możliwe do wykorzystania techniki, np. na gołe pięści.

W oktagonie co do zasady walczy się jeden na jednego, ale możliwe są też inne formy (typu dwóch na jednego). Konieczne jest stworzenie całej "otoczki" wokół gali, tak aby był fame. Ma to zachęcić społeczność do oglądania tego widowiska, chociażby poprzez odstępstwa od stosowanych do tej pory reguł. Tak było w przypadku np. starcia Murański vs Tańcula, walczących w tzw. rzymskiej klatce o wymiarach 3x3. 

Na kilka tygodni przed datą wydarzenia organizowana jest konferencja Fame MMA, podczas której podawane są informacje o osobach biorących udział w gali oraz dokładne nazwiska najważniejszych aktualnie zawodników. To również podczas niej potwierdzone zostają przypuszczenia o main event - "wisience na torcie" całego show i stawce walk! Bardzo często Fame MMA konferencja to ujawnienie kilku niespodzianek, a biorący w niej udział zawodnicy już wtedy pokazują swoją wzajemną niechęć, jeszcze bardziej zachęcając do obejrzenia gali i sprawdzenia jak zakończy się ta rywalizacja w klatce.

Słynne nazwiska w Fame MMA

Obecnie federacja Fame MMA posiada czterech właścicieli: Wojciecha Gole, Michała Barona; Krzysztofa Rozparę oraz Rafała Pasternaka. Ale to ze znanych nazwisk zawodników znana jest ta federacja. Ich walki budzą jedne z największych zainteresowań, dostarczając zawsze dużą dawkę emocji. Wśród nich można wyróżnić:

 1. Jacek Murański i Mateusz Murański — ojciec i syn. Jedne z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Fame MMA. Mateusz, nazywany jako "Młody Muran"  to zawodnik, który zasłynął w Fame MMA 10. Walkę stoczył wówczas z Arkadiuszem Tańculą. Obaj panowie znani są przyjaźni, a następnie wielkiego konfliktu, który doprowadził ich do oktagonu. Ich rewanżowe starcie miało odbyć się na Fame MMA 12 ale Mateusz Murański doznał kontuzji i ostatecznie w klatce zastąpił go jego ojciec. Wielkie, rozpowszechnione wydarzenie, które łamało dotychczasowo przyjęte zazwyczaj reguły walki, zakończyło się dyskwalifikacją Jacka Murańskiego;
 2. Piotr "BESTIA" Piechowiak - swój debiut miał w Fame MMA 6, zakończony sensacyjnym zwycięstwem; 
 3. Norman Parke - północnoirlandzki zawodnik MMA, znany jako Norman "Stormine" Parke, pierwszy raz wystąpił na gali Fame MMA 10. Walkę z "Don Kasjo" wygrał, dzięki czemu stał się posiadaczem 1 kg sztabki złota oraz mistrzowskiego pasa "Króla";
 4. Marcin Najman - Marcin "El Testosteron" Najman  pierwszy raz uczestniczył aktywnie w gali Fame MMA 5, która zakończyła się dla niego sukcesem; 
 5. Krystian "Krycha" Wilczek - jeden z pierwszych zawodników federacji Fame MMA. Prowadzi on swój kanał na youtube "Krycha UFC";
 6. Maksymilian Wiewiórka - "Wiewiór" pierwszy raz w federacji od Fame MMA 12;
 7. Luxuria Astaroth - jako "Zusje" zadebiutowała w Fame MMA 6;
 8. Anna Andrzejewska - pierwszą walkę odbyła w Fame MMA 9;
 9. Marek Kruszel - Lord Kruszwil. Znana postać z Fame MMA 5 - gali w której walczył w pojedynku z Mateuszem "Mini Majkiem" Krzyżanowskim. Starcie zapowiadano wówczas jako "Super Freak Fight";
 10. Patryk Woziński - Kizo - debiut w Fame MMA 4;
 11. Michał "Boxdel" Baron - jeden z czterech właścieli. Swój pierwszy udział w walkach tej federacji miał już w Famme 1, gdzie walczył z streamerem Jakubem "Guzikiem" Szymańskim o pas kategorii ciężkiej. Później brał jeszcze udział w Fame MMA 4 i Fame MMA 12 - obie walki przegrał;
 12. Paweł Mikołajuw - Popek - zawodnik federacji od  Fame MMA 7.   

Do powyższej listy można byłoby dodać jeszcze Kasjusza Gracjana Życińskiego, znanego również jako "Don Kasjo" ale opuścił on federacje Fame MMA i dołączył do nowej organizacji: Prime MMA.Ponadto również Sylwester Wardęga zakończył współpracę z Fame MMA, podając w powodzie chorobę, która uniemożliwia mu udział w dalszych walkach. 

Prężnie rozwijająca się federacja dodaje do swojej listy nowe nazwiska, wśród nich można wyróżnić Daniela Majewskiego "El Mayo" oraz Mateusza Spysińskiego. Zapewne na kolejnych konferencjach promujących przyszłe gale poznamy nowych zawodników, którzy dołączą do federacji, a których walki z pewnością będą oglądały tysiące osób. 

Bilety na Fame MMA 

Show Fame MMA odbywa się zawsze na największych arenach w Polsce, np. arena Gliwice. Bilety dostępne są na oficjalnej stronie federacji i tam je można kupić! Przy konkretnym wydarzeniu podane są szczegółowe informacje jak data, godzina i miejsce. Dla uczestników wydarzenia wprowadzono ograniczenie wiekowe. Osoby małoletnie od 12 do 16 lat, muszą być pod opieką osoby dorosłej i tylko na jej odpowiedzialność. Z kolei osoby od 16 r. ż. do 18 r. ż. muszą przy wstępie pokazać dokument potwierdzający wiek. Bilety podzielona są ze względu na trybuny i od tego uzależniona jest cena. Wygląda to w następujący sposób:

 • Trybuny VI - od 80 zł;
 • Trybuny V - od 110 zł;
 • Trybuny IV - od 160 zł;
 • Trybuny III - od 220 zł;
 • Trybuny II - od 260 zł;
 • Trybuny I - od 300 zł; 

Im bliżej oktagonu cena Fame MMA się zmienia, a miejsca podzielone są ze względu na płyty:

 • Płyta V - od 260 zł;
 • Płyta IV - od 300 zł;
 • Płyta III - od 350 zł;
 • Płyta II - od 400 zł;
 • Płyta I - od 450 zł. 

Z kolei dla osób zainteresowanych biletami VIP, dającymi dostęp do strefy VIP i tym samym spotkania swoich idoli, Fame MMA przygotowało propozycje takie jak: 

 • VIP IV - od 1 000 zł;
 • VIP III - od 1 100 zł;
 • VIP II - od 1 250 zł;
 • VIP I - od 1 500 zł. 

Dodatkowo wszystkie kategorie podzielone są na bilety z unijnym certyfikatem COVID i bez niego. W pierszym przypadku, jeżeli taką opcję zaznaczymy, musimy być osobami zaszczepionymi, w innym przypadku nie możemy wziąć udziału w wydarzeniu.  

Fame MMA online

Obejrzenie Fame MMA na żywo jest niezapomnianym przeżyciem. Szczególnie gdy posiadamy bilety blisko oktagonu i z dobrej perspektywy będziemy śledzić losy walki. Jeżeli jednak nie możemy osobiście uczestniczyć w gali, Fame MMA daje możliwość jej obejrzenia online. Na oficjalnej stronie federacji wykupimy dostęp do danego wydarzenia na kilka/kilkanaście dni przed jego datą. Cena waha się od około 20 do 40 zł, w zależności od formy płatności i wyboru wariantu. 

Podsumowując ceny wydarzenia Fame MMA wahają się w takich granicach, że dostępne są one dla wszystkich, niezależnie czy to będzie show na żywo, czy online. Dużo zależy od wariantu, który nas interesuje, ale szeroki wybór możliwości daje pole do manewru i znalezienia "złotego środka". Dzięki niemu będziemy mogli podziwiać jedne z najbardziej ekscytujących walk. 

Zobacz też