Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Dzień Matki

Dzień Matki

Pomysły na prezenty i wspólny czas
Dzień MatkiOpisGdzie zabrać mamę na Dzień MatkiNa wesołoKlasykaWarto pójśćPozostałe

Dzień Matki obchodzony jest prawie na całym świecie, ale nigdy nie ustalono jednej, wspólnej daty. Wobec tego praktycznie w każdym kraju obchodzony jest w innym dniu. W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób okazujemy swoim mamom wdzięczność i szacunek. Dzieci często zapraszają swoje mamy na specjalne wydarzenia organizowane przez szkoły. Recytują tam wierszyki i śpiewają piosenki, dając tym samym swoim mamom powody do wzruszeń. Dorosłe dzieci zupełnie inaczej obchodzą Dzień Matki. Przeważnie sprawiają swoim mamom prezenty i spędzają czas w miłej atmosferze.

Gdzie zabrać mamę na Dzień Matki

Pozostałe

Dzień matki: rys historyczny

Dzień Matki pojawił się w Polsce dnia 26 maja 1914 roku. Po uzyskaniu niepodległości przez Polskę dzień ten stał częścią naszej państwowej tradycji. W okresie międzywojennym pojawiły się propozycje, aby Dzień Matki został połączony z Dniem Kobiet. Pomysł ten nigdy nie wszedł w życie.

Pomysły na spędzenie czasu w dzień matki

Bilet na wydarzenie

W przypadku biletów na wydarzenia, wszystko zależy od zainteresowań Twojej mamy. Może do być bilet na koncert, do teatru, do opery lub do muzeum. Jeżeli w ostatnich latach nie była w żadnym z tych miejsc i nie wiesz, jakie są jej kulturowe zainteresowania, warto postawić na teatr. Dobrze obsadzona polska komedia z pewnością poprawi jej humor i zapewni niezapomniane wspomnienia. Ponadto, będziecie mieć okazję, aby spędzić razem czas. Po spektaklu możecie się wybrać na kolację i lampkę wina. Taki wieczór z pewnością pozostanie w Waszej pamięci na długo.

Inne pomysły na prezent na dzień matki

Kosmetyki

Kosmetyki zawsze się przydadzą, o ile wiemy jakich konkretnie używa nasza mama. Warto wcześniej zajrzeć do jej kosmetyczki lub podpytać, czy czegoś nie potrzebuje. Krem do twarzy lub serum to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza jeśli będzie trafiony. Jeżeli nie mamy pojęcia jaki konkretnie kosmetyk byłby przez naszą rodzicielkę pożądany, zawsze możemy postawić na bon prezentowy do drogerii lub zestaw prezentowy, w którym będzie mnóstwo małych kosmetyków do przetestowania.

SPA lub kosmetyczka

Jeżeli pomysł z zakupem kosmetyków nie wydaje nam się odpowiedni, ale nadal chcemy postawić na prezent z kategorii "uroda", to warto pomyśleć o wykupieniu vouchera do spa lub salonu kosmetycznego. Może to być manicure, pedicure lub jakiś zabieg na twarz. Jeżeli natomiast chcemy postawić na spa, to warto wybrać się tam wraz z mamą i dodatkowo sprezentować jej masaż lub inny zabieg relaksacyjny. Wszystko zależy od tego, co lubi nasza mama i jakim budżetem dysponujemy.

Kursy i warsztaty

Może Twoja mama chciałaby nauczyć się szyć na maszynie, robić sushi albo tworzyć jakieś rękodzieło? Wystarczy czasem dobrze wsłuchać się w to co mówi do nas nasza rodzicielka. Jeśli wiemy, czym się interesuje, jesteśmy w stanie sami wymyślić, co może ją ucieszyć i rozwinąć jej pasje. Może zawsze chciała się nauczyć robić zdjęcia lub po prostu zauważasz, że fotografowanie sprawia jej przyjemność? Czasem krótki kurs dla początkujących może znacznie rozwinąć jej umiejętności. Popularne stały się też kursy florystyczne. Oferta różnego rodzaju kursów i warsztatów jest bardzo bogata. Z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego w swoim mieście.

Kwiaty

Kwiaty zawsze są odpowiednim prezentem. Należy tylko zdecydować, czy naszą mamę bardziej ucieszą kwiaty cięte czy doniczkowe. W przypadku tych drugich z pewnością dłuższa będzie ich trwałość. Przy odpowiedniej pielęgnacji i właściwej ekspozycji na słońce, mogą cieszyć oczy naszej mamy przez kilka lub kilkanaście lat. Pamiętaj jednak, aby kupić taki kwiat, który będzie miał szanse przetrwać w warunkach, które panują u Twojej mamy. Nie kupuj kwiatka, który wymaga ciągłej ekspozycji na słońce, jeśli mieszkanie Twojej mamy jest raczej ciemne. Kwiaty cięte są zdecydowanie bardziej efektowne, ale po kilku dniach trzeba będzie je wyrzucić.

Biżuteria

Jeżeli dobrze znasz gust swojej mamy to z pewnością uda Ci się wybrać coś odpowiedniego. Natomiast jeśli nie wiesz co mogłoby jej się spodobać, warto postawić na klasyczną elegancką bransoletkę lub naszyjnik. Dobrym pomysłem mogą też być małe kolczyki, o ile w ogóle Twoja mama takie nosi. Na pewno przyda jej się coś, co będzie pasować do wszystkiego. Taką klasyczną biżuterię będzie mogła nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne wyjścia. Może wiesz, że czegoś potrzebuje? Może szykuje jej się jakaś specjalna okazja i żaden jej naszyjnik nie pasuje do sukienki? Warto podpytać, aby kupić coś praktycznego.

Album ze zdjęciami

Każdy z nas lubi czasem powspominać i przenieść się myślami do dawnych lat. Taki powrót do przeszłości możemy naszej mamie zapewnić kupując album i wypełniając go różnymi zdjęciami. To będzie piękna pamiątka, do której będziemy wspólnie z mamą wracać przez kolejne długie lata! Warto też zostawić w albumie wolne miejsce i co jakiś czas aktualizować go za pomocą nowych zdjęć.

Galanteria

Zaobserwuj czy Twoja mama nie potrzebuje paska, torebki lub portfela. Może zauważysz, że coś jej się już zniszczyło i przydałaby się wymiana na nowe. Nawet jeśli tak nie jest, to nowa torebka na pewno ją ucieszy. Jest to zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych prezentów. W przypadku torebki zorientuj się, czy Twoja mama preferuje większe czy mniejsze.

Zobacz też