Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Łączy nas piłka

Łączy nas piłka

Historia piłki nożnej w Polsce

Piłka nożna w Polsce ligi

Rozgrywki klubowe mężczyzn organizowane są na następujących poziomach ligowych: Ekstraklasa, I liga, II liga, czterogrupowa III liga, 21-grupowa IV liga. Pierwsze rozgrywki ligowe odbyły się w 1927 roku. 

Piłka nożna dla dzieci

Aby osiągnąć efekty w sporcie, należy trenować już od najmłodszych lat, dlatego wielu rodziców decyduje się na zapisanie swoich pociech na zajęcia takie jak np. Legia Soccer Schools - największy projekt piłkarski w Polsce dla dzieci do 14 roku życia. Legia organizuje m.in. przedszkola i szkoły piłkarskie w wielu miejscach Polski.

Piłka nożna mecze towarzyskie Polska

Jednym z najbardziej znanych meczów towarzyskich w Polsce jest Wielki Mecz. Od 2017 roku stacja TVN rozgrywa go przeciwko WOŚP. Impreza co roku wspiera szczytne cele i gromadzi na murawie Stadion warszawskiej Legii wiele gwiazd. W 2018 roku Wielki Mecz uświetniły koncerty Cleo i Margaret. Po stronie TVN zagrali m.in. dziennikarze Marcin Meller oraz Piotr Kraśko, znany restaurator Mateusz Gessler czy aktorzy Tomasz Karolak i Antoni Królikowski. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na boisku reprezentowali m.in. wokalista Krzysztof Zalewski, lider zespołu LemON Igor Herbut czy prezydent Słupska Robert Biedroń.

 

Zobacz też