Zbigniew Preisner

Zbigniew Preisner

Zbigniew Preisner to polski kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz producent muzyczny. Preisner urodził się w 1955 roku w Bielsku-Białej. Uczył się grać na gitarze i fortepianie. Już w liceum zaczął komponować, nigdy jednak nie ukończył żadnej szkoły muzycznej. Studiował historię oraz filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

W 1977 roku rozpoczął współpracę z kabaretem literackim „Piwnica pod Baranami” w Krakowie. Po sukcesach w Piwnicy rozpoczął współpracę ze Starym Teatrem w Krakowie. Potem przyszedł czas pierwszych kompozycji filmowych. W 1982 roku pracował nad „Prognozą pogody” razem z Antonim Krauzem, dzięki któremu poznał Krzysztofa Kieślowskiego. Film „Bez końca” zapoczątkował stałą współpracę kompozytora z tym reżyserem. Zbigniew Preisner jest kompozytorem muzyki do ponad 80 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Los Angeles Critics' Award - tytuł kompozytora roku 1991, 1992 i 1993, Złotą płytę w Paryżu za nagranie muzyki do filmu „Podwójne życie Weroniki” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego, dwukrotnie Cesara Francuskiej Akademii Filmowej - w 1995 roku za „Trzy kolory: Czerwonyw reż. Krzysztofa Kieślowskiego i w 1996 za „Élisę” w reż. Jeana Beckera, a także Srebrnego Niedźwiedzia za „Wyspę przy ulicy Ptasiej” w reż. Sørena Kragh-Jacobsena na Berlińskim Festiwalu Filmowym. Współpracował z takimi twórcami jak: Louis Malle, Agnieszka Holland, Thomas Vinterberg i Claude Miller. Jego najnowszy album to DVD z koncertu „2016 Dokąd?”, który napisał wspólnie z Ewą Lipską. Utwór tytułowy wykonała Lisa Gerrard z udziałem Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 

 

Zbigniew Preisner koncerty. Zbigniew Preisner bilety dostępne na eBilet!

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zbigniew Preisner
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/