Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Tube & Berger

Tube & Berger

Sprawdź wydarzenia
Tube & BergerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Swoją muzyczną podróż Tube & Berger rozpoczęli już ponad 2 dekady temu. Jeśli więc jeszcze nie kojarzysz tego duetu DJ-ów – koniecznie zajrzyj poniżej i dowiedz się więcej!

Kim są Tube & Berger?

Tube & Berger to niemiecki duet techno, który na scenie muzycznej działa już od 2000 roku. Grupę tą założyli dwaj DJ-e i producenci – Arndt Rörig oraz Marko Vidovic. Na przestrzeni ponad 20 lat ich hity porywały na parkiety klubów techno na całym świecie, a ich utwory doczekały się ponad 60 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Początki wspólnej kariery

Kiedy w 2000 roku Arndt i Marko podjęli decyzję o założeniu Tube & Berger ich muzyka różniła się nieco od obecnej. Duet zaczynał bowiem jako zespół punkowy, a miłością do muzyki elektronicznej Tube & Berger zarazili się dopiero kilka lat później. Klimat ich muzyki z tego okresu najlepiej oddaje utwór "Straight Ahead", który powstał we współpracy z amerkańską piosenkarką rockową Chrissie Hynde, wokalistką zespołu The Pretenders. W 2004 roku kawałek ten osiągnął numer jeden na liście Billboard Hot Dance Airplay, co zapewniło im rozgłosu.

Własna wytwórnia muzyczna

Sukces z 2004 roku zachęcił ich do tego, by założyć w Düsseldorfie swoje własne studio. I tak oto w 2005 roku powstała wytwórnia Kittball Records, którą duet otworzył we współpracy z DJane Juliet Sikora. Efektem ich wspólnej pracy był hity takie jak "My Love", który ukazał się pod nazwą Babylon Robots. Nazwa ta długo się jednak nie utrzymała, więc powrócili do pseudonimu Tube & Berger. Wkrótce potem Tube & Berger zaczęli nagrywać również z wytwórniami takimi jak Alphabet City, które wydało "No Control" (2006 r.) oraz Opaque Music. W 2007 roku muzycy pomogli natomiast przy organizacji festiwalu Loveparade w Essen, a rok później także i w Dortmundzie. W 2012 roku wydali oni natomiast w Kittball swój debiutancki album pod tytułem "Introlution". Krążek ten otworzył przed nimi klubowe sceny w całej Europie oraz na świecie. Nagrany przy współpracy z Robertem Owensem (legendą chicagowskiego house'u) okazał się prawdziwym hitem klubowych parkietów.

Dalsze sukcesy muzyczne

Sukces pierwszego krążka zachęcił muzyków do dalszej pracy, której owocem był singiel "Lovebreak". Wydany w 2012 roku z udziałem Milana Euringera kawałek został 9. najlepiej sprzedającym się utworem deep house na Beatport. Kolejny taki sukces odnieśli oni w 2013 roku, kiedy to wydali kawałek "Imprint of Pleasure". To właśnie on zapewnił Tube & Berger 9. miejsce w rankingu najlepiej sprzedającym się utworów muzyki tech house. W tym samym roku duet został zaproszony przez DJ-a Tiësto do prowadzenia audycji radiowej na antenie Sirius XM. Program otrzymał tytuł "Tuber & Berger in the Mix" i szybko zamineił się w ich autorską audycję.

Od Tomorrowlandu po numer 1 niemieckiego Beatport

 W 2017 roku duet wystąpił natomiast na słynnym belgijskim festiwalu Tomorrowland, który zbiegł się z majową premierą drugiego albumu duetu pod tytułem "We Are All Stars". Potem pojawili się także na Loveweek Festival, Eastport Festival, Claptone's Masquerade, a ich sety można było podziwiać na ADE. W międzyczasie założyli oni również kolejną wytwórnię – ZEHN Records. Label ten wydał współpracował z gwiazdami takimi jak Andhim, Dennis Cruz i wielu innych. Co więcej, artyści zaliczyli także trasę koncertową po Australii i obu Amerykach. W 2019 roku ukazał się natomiast ich remiks "Heater", który 1. miejsce na niemieckim Top 100 Beatport.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się naprawdę Tube & Berger?
Tube & Berger to duet założony przez Arndta Röriga i Marko Vidovica,
Kiedy powstał Tube & Berger?
Zespół został założony w 2000 roku.
Skąd pochodzą Tube & Berger?
Artyści pochodzą z Niemiec. Obaj mieszkają w Düsseldorfie, aczkolwiek pochodzą z miejscowości Solingen.
Pod jakimi pseudonimami Tube & Berger tworzą muzykę?
Na początku swojej kariery duet wydał kilka kawałków pod nazwą Babylon Robots.
Jak się nazywa pierwszy album Tube & Berger?
Mowa o płycie "Introlution", której premiera odbyła się w 2012 roku.

Fani lubią też

Zobacz też