Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Tortharry

Tortharry

TortharryOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tortharry to zespół death metalowy z Czech. Formacja powstała w 1991 roku.

Tortharry - dorobek artystyczny

Pierwszy utwór zespołu Tortharry nosił nazwę "Mezi nebem a Peklem". To singiel, który uważany jest za kawałek rozpoczynający karierę całej formacji muzycznej. 

Pierwszą płytą była nosząca nazwę w polskim tłumaczeniu "When the Memories Are Free". Wydana została w 1994 roku. Następny krążek wydany został w 1997 roku i nosił nazwę "Book of Dreams". W 1999 roku światło dzienne ujrzała płyta o nazwie "Unseen". Zespół w 2003 roku wydał krążek o nazwie "White", a w 2006 roku album muzyczny "Reborn". 2008 rok przyniósł album "Round Table Of Suicide", a w 2010 roku ukazał się "Beneath". Rok 2013 roku to premiera krążka "Follow".

Po pięcioletniej przerwie, w 2018 roku grupa muzyczna wydała krążek o nazwie "Sinister Species". 2021 roku znów przyniósł zaskoczenie dla fanów czeskiego zespołu. Światło dzienne ujrzał kolejny krążek muzyczny zatytułowany "Altars of Ignorance"

Współpraca z innymi artystami

Tortharry to formacja muzyczna, która zawsze pozostawała otwarta na współpracy z innymi artystami. W związku z tym także jej trasy koncertowe obfitowały w różnego rodzaju współprace muzyczne. Do najbardziej popularnych zaliczyć można m.in. wspólne występy z Gorgoroth i Belphegor.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Który album muzyczny zespołu Tortharry cieszy się największą popularnością?
Zespół ma na swoim koncie wiele albumów muzycznych, jednak największą popularnością cieszy się krążek o nazwie "Follow".
Gdzie nagrywany był teledysk do piosenki "Carousel of Grief"?
Teledysk do piosenki "Carousel of Grief" nagrywany był w twierdzy Josefov.
Który singiel zespołu Tortharry cieszy się najważniejszą popularnością?
Zespół Tortharry wydał kilka obszernych albumów muzycznych, jednak jedną z największych popularności cieszy się singiel "Odd Man Out".

Fani lubią też

Zobacz też