Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Talgat Kozhabayev

Talgat Kozhabayev

Talgat Kozhabayev OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Talgat Kozhabayev to urodzony w 1979 roku w Kazachstanie czołowy baletmistrz Moscow City Ballet. Uczył się w Instytucie Choreograficznym Ałma-Ata, które ukończył w roku 1996. W roku 2000 został przyjęty do Moscow City Ballet, z którym od tamtej pory podróżuje po całym świecie. Do jego ról należą między innymi: Zygfryd w “Jeziorze Łabędzim” Czajkowskiego, Basillio w “Don Kichocie” Ludwiga Minkusa czy Romeo w “Romeo i Julii” Prokofiewa. 

Talgat Kozhabayev — występy

Talgat Kozhabayev jest ulubieńcem krytyków, którzy szanują go za niebywałe przygotowanie techniczne. W swojej karierze zagrał wiele głównych rół w najgłośniejszych baletach świata, między innymi Zygfryda w “Jeziorze Łabędzim” Czajkowskiego, Romeo w “Romeo i Julii” Prokofiewa, księcia w “Śpiącej królewnie”, występował też w “Kopciuszku”, “Dziadku do orzechów” i wielu innych spektaklach baletowych.  

Talgat Kozhabayev — Moscow City Ballet

Przełom wieków to czas szczególny dla Talgata Kozhabayeva. To właśnie w roku 2000 tancerz trafił pod skrzydła Wiktora Smirnow-Golowanowa, założyciela Moscow City Ballet. Szybko został czołowym baletmistrzem, występując u boku takich artystów, jak Lilia Oryekhova, Daniil Orlov czy Khant Nadyrbek. Moscow City Ballet uznawany jest za najbardziej prestiżową podróżującą grupę baletową na świecie. Założony przez czołowego rosyjskiego choreografa Wiktora Smirnowa-Golowanowa (który przez ponad 20 lat tańczył jako solista w Teatrze Bolszoj), funkcjonuje od 1988 roku i zrzesza przedstawicieli najlepszych szkół choreograficznych Rosji i Ukrainy. Bilety na spektakle Moscow City Ballet to gwarancja jedynego w swoim rodzaju przeżycia, które nawet New York Times określił jako “olśniewające i zapierające dech w piersiach”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich wydarzeniach wziął udział dotychczas Talgat Kozhabayev?
Talgat Kozhabayev brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, głównie jako tancerz Moscow City Ballet, w tym w spektaklach “Jezioro Łabędzie”, “Don Kichot”, “Śpiąca królewna”, “Kopciuszek”, “Romeo i Julia” i wiele innych.
Kiedy zaczęła się kariera Talgata Kozhabayeva?
Kariera Talgata Kozhabayeva zaczęła się w roku 1996, kiedy to ukończył Instytut Choreograficzny Ałma-Ata. Największy przełom przyszedł jednak w roku 2000, wraz z przystąpieniem tancerza do Moscow City Ballet.

Fani lubią też

Zobacz też