Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Swiernalis

Swiernalis

SwiernalisOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Paweł Swiernalis to urodzony 12 września 1989r w Suwałkach, wokalista, muzyk - multiinstrumentalista, kompozytor, autor teksów. Muzyki uczył się w "ognisku" w domu kultury, jest więc w dużej mierze samoukiem grającym na wielu instrumentach. Swiernalis to indywidualista, nihilista, elegant. Sam tworzy teksty i muzykę, opisujące doświadczenia artysty związane z kobietami, nocnymi przygodami czy alkoholem.

Paweł Swiernalis i rozwój kariery muzycznej 

Po ukończeniu II LO w Suwałkach rozpoczął naukę w Poznaniu w Szkole Fotografii oraz Regionalnym Ośrodku Edukacyjnym na kierunku techniki realizacji nagrań. Wraz z Pauliną Jarysz, swoją przyszłą managerką stworzył "Lord and the Liar", z którym zagrał 150 koncertów. W roku 2015 rozpoczął współpracę z wydawnictwem Kayax, wydając albumy "Drauma" oraz "Psychiczny Fitness". Laureat nagrody dla "największej osobowości artystycznej" na Festiwalu Fama w Świnoujściu w 2017r. Najnowsze single: "Polska to kobieta", "Tango", w których gościnnie wystąpili Michał Szpak i Sarsa.

 

 

Swiernalis - Media

 

Facebook: https://www.facebook.com/Swiernalis
Instagram: http://instagram.com/swiernalis

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Swiernalis?
Swiernalis pochodzi z Suwałk.
W którym roku urodził się Swiernalis?
Swiernalis urodził się w 1989 roku.
Kiedy ukazała się debiutancka płyta Swiernalisa?
Debiutancka płyta Swiernalisa pojawiła się w 2016 roku.

Fani lubią też

Zobacz też