Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

SBTRKT

SBTRKTOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

SBTRKT to popularny muzyk i producent z Londynu. Jego znakiem firmowym są charakterystyczne maski, których używa podczas koncertów. SBTRKT zajmuje się przede wszystkim muzyką elektroniczną, jednak w orbicie jego zainteresowań znajduje się też dubstep. 

SBTRKT - początki i historia

SBTRKT pierwsze kroki jako DJ stawiał, pracując w londyńskim klubie. Dzięki regularnym występom w tym miejscu zyskał sporą rzeszę fanów i zaskarbił sobie sympatię wielu osób. Zasłynął on przede wszystkim z ciekawych remiksów piosenek Marka Ronsona. Już w 2011 roku SBTRKT wydał swoją pierwszą płytę, a od tego czasu jego popularność osiągnęła naprawdę gigantyczne rozmiary. Tajemnicza nazwa SBTRKT nie jest przypadkowa. Kryje się za nią zarówno Aaron Jerome - czyli główna twarz tego projektu - jak i jego współpracownik Sampha, który odpowiada za kwestie wokalne. SBTRKT na co dzień współpracuje z wydawnictwem Young Turks, z którym łączy go naprawdę wiele ciepłych wspomnień. 

Z jakich piosenek znany jest SBTRKT?

W swoim dorobku SBTRKT ma naprawdę wiele piosenek, które odniosły niemały sukces. Jego pierwszym dużym utworem było "Wildfire". Wydano je w 2011 roku, aczkolwiek niemal od razu odniosło spory sukces. Zostało docenione przede wszystkim za intensywne i zapadające w pamięć brzmienia. "Wildfire" było jednak dopiero początkiem. W kolejnych latach SBTRKT odnosił jeszcze większe sukcesy, wydając coraz bardziej popularne utwory. Dużą popularność zdobyło przede wszystkim "Voices In My Head" oraz "IMO". Bez słów pochwały nie obeszło się również w przypadku "Miss The Days" oraz "No Intention". SBTRKT jest doceniany za bardzo dużą elastyczność muzyczną, która sprawia, że każdy jego utwór jest zgoła odmienny. Dzięki temu fani zawsze mogą spodziewać się niespodziewanego. 

Jakie albumy wydał dotychczas SBTRKT?

SBTRKT zadebiutował w 2010 roku, wydając album "2020". Rok później opublikowano płytę o takiej samej nazwie, jak przydomek artysty. Pierwsze lata rozwoju SBTRKT były bardzo owocne i w kolejnych latach producent wydawał kolejne ciekawe albumy. Po 2016 roku artysta zrobił sobie jednak długą przerwę i z mocnym uderzeniem powrócił dopiero w 2023 roku, wydając album "The Rat Road". Choć od poprzedniej płyty minęło mnóstwo czasu, to styl artysty zupełnie się nie zmienił. Jak podkreślają jego fani, "The Rat Road" jest kontynuacją tego, do czego przyzwyczaił SBTRKT. Artysta zapowiada, że w najbliższym czasie planuje powrót na całego i ma już przygotowanych kilka niespodzianek, które ma odkryć w najbliższym czasie. 

 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Dlaczego SBTRKT występuje w masce?
Artysta twierdzi, że głównym powodem występowania w masce jest ochrona jego prywatności. Chce on bowiem, aby fani nie rozpoznawali go zbyt często na ulicy.
Z kim miał okazję współpracować SBTRKT?
Producenta muzycznego szczególnie mocne więzi łączą z Samphą, jednak kolaboruje on także z popularną Jessie Ware.
W jakim mieście urodził się SBTRKT?
Artysta przyszedł na świat w stolicy Anglii - Londynie.

Fani lubią też

Zobacz też