Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Radiohead

Radiohead

RadioheadOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zapraszamy na koncert online Radiohead, który odbędzie się w ramach cyklu spotkań z artystami organizowanych przez From The Basement. Podczas wydarzenia będzie można przypomnieć sobie największe przeboje zespołu. Stream poniżej. 

 

 

Radiohead to brytyjski zespół rockowy założony w Anglii w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Członkowie wybrali taką nazwę, ponieważ jedynie w piątki mieli czas na spotkanie i grę razem. 

 

W czasie studiów wydali trzy dema - Wormwood Demo (1988), Dungeon Demo (1990) i Shindig Demo (1991). Po ukończeniu studiów, zaczęli dawać koncerty w Oxfordzie, a także wydali demo Manic Hedgehog.


Gdy wzrosła liczba występów na żywo, zespołem On A Friday zainteresowały się wytwórnie i producenci muzyczni - Keith Wozencroft z EMI zaproponował podpisanie kontraktu. Za prośbą EMI On A Friday zmienił swoją nazwę. Od tego momentu zespół przyjął nazwę Radiohead.

Płyty zespołu Radiohead

Debiutancka EP zespołu Radiohead "Drill" - została nagrana i wydana w marcu 1992 roku. Radiohead wydał swój debiutancki album "Pablo Honey" rok później. Po jakimś czasie zespół zaczął swoją pierwszą trasę koncertową po USA, a teledysk do „Creep” był często pokazywany w MTV.  Po trasie w Ameryce i chcąc wydać nowy album, Radiohead zaczęło współpracę z weteranem studia Abbey Road - producentem Johnem Leckie. - owocem tej współpracy jest płyta "The Bends" - która została wydanya w maju 1995 roku.

 

Przez część 1995 roku zespół występował jako support przed koncertami zespołu R.E.M., który był jedną z inspiracji do powstania Radiohead. Dwa lata później Radiohead wydało swój trzeci album - "OK Computer". Płyta gromadziła w sobie różne gatunki muzyczne sprowadzające się jednak nadal do alternatywnego rocka.  Album zadebiutował w Wielkiej Brytanii na pierwszym miejscu listy przebojów co doprowadziło do komercyjnego sukcesu Radiohead na całym świecie.

 

Grupa wydała swój czwarty album, "Kid A", w 2000 roku - płyta zawierała bardzo nowatorskie brzmienia, była dużo bardziej eksperymentalna od poprzedniej płyty. "Kid A" było największym komercyjnym sukcesem w historii grupy, debiutując na pierwszych miejscach list przebojów w wielu państwach, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie album po raz pierwszy w swojej karierze zanotował pierwsze miejsce na liście Billboard. Zespół za swój czwarty krążek otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy alternatywny album roku i nominację w kategorii najlepszego albumu roku. Zespół  Radiohead dotychczas wydał łącznie 8 albumów studyjnych.

Koncerty Radiohead

W lipcu 2017 roku zespół wystąpił festiwalowej scenie Open'er Festivalu w Gdyni. Koncerty Radiohead to za każdym razem wielkie wydarzenia, które przyciągają fanów z całego świata. 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też