emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Moriah Woods

Moriah Woods

Moriah WoodsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Moriah Woods to amerykańska artystka żyjąca i tworząca w Polsce. Jej niespotykana muzyczna ekspresja stanowi przyjemny dla ucha mariaż muzyki country, americana, lirycznego folku i mrocznego gothic. Dlatego też nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Kim jest Moriah Woods?

Amerykańska artystka Moriah Woods to piosenkarka, która tworzy muzykę w nurcie country, folk oraz gothic. Urodzona w Kolorado, od zawsze dużo podróżowała. W wieku 19 lat odbyła podróż po Stanach Zjednoczonych, a w 2014 roku przeprowadziła się do Polski, gdzie zamieszkała w Puławach. Znana również jako autorka tekstów, jest niezwykle utalentowaną multiinstrumentalistką o wyjątkowej barwie głosu, która chwyta od pierwszych chwil.

Okres dojrzewania

W wielu wywiadach artystka podkreśla jak kluczowy był dla niej okres dorastania, kiedy przeżyła wewnętrzny bunt. Już w wieku 14 lat obcięła włosy, pofarbowała je na czarno, a jej najlepszym towarzyszem stała się gitara. I tak oto narodziła się Moriah Woods, która jako nastolatka zarabiała na życie grając na ulicach. Nic więc dziwnego, że w jej utworach wyczuwa się głęboki smutek ulicznych nomadów, który dodaje jej autentyczności. Pisanie piosenek stało się dla niej również formą terapii – właśnie w muzyce szukała ona ukojenia.

Wyjazd do Polski

Kariera muzyczna Moriah Woods nabrała tempa tuż po przyjeździe do Polski w 2014 roku. Po tym jak piosenkarka wróciła na chwilę do swojego rodzinnego Kolorado, podjęła decyzję o tym, by wyjechać. Dlaczego Polska? Jak sama powiedziała w jednym z wywiadów "Czasami musisz zostawić wszystkich za sobą [...] Na tym polega praca”. Co ciekawe, od swojego przyjazdu do Polski Moriah nieustannie pracuje. Już w 2015 roku ukazał się jej pierwszy album studyjny "The Feral Trees", po którym Moriah w 2019 roku wydała albumu "Old Boy". Następnie w 2020 roku artystka pojawiła się gościnnie na płycie "Our Voice". Album ten promował akcje wspierającą walkę o prawa kobiet w Polsce.

"Human"

To tytuł trzeciego albumu studyjnego Moriah Woods, którego premiera odbyła się 16 grudnia 2022 roku. Płyta jest kontynuacją poprzedniej płyty, a jej teksty opowiadają o blaskach i cieniach bycia człowiekiem. Artystka porusza bardzo intymne sobie tematy i opowiada o osobistym cierpieniu, przez jakie przeszła. Nic więc dziwnego, że muzyka ta porusza. Jak sama również artystka twierdzi, płyta jest związana z pandemią oraz towarzyszącej jej refleksjom. Inspiracją dla artystki stały się natomiast postacie takie jak: David Attenborough, Dr. Anita Johnston, Fred Rodgers, Ram Dass etc. W efekcie powstał bardzo intrygujący materiał, który stanowi połączenie folku, country oraz muzyki gothic.

Kategorie:instrumentalistki

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Moriah Woods?
Moriah Woods to amerykańska piosenkarka i twórczyni tekstów.
Od kiedy Moriah Woods mieszka w Polsce?
Do Polski Moriah Woods przeprowadziła się w 2014 roku.
Gdzie mieszka w Polsce Moriah Woods?
Moriah Woods mieszka w Puławach.
Co studiowała Moriah Woods?
Artystka studiowała psychologię i filozofię, co zresztą słychać w jej muzyce.

Fani lubią też

Zobacz też