Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Matthew Halsall

Matthew Halsall

Matthew HalsallOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Matthew Halsall to znany i lubiany brytyjski kompozytor, muzyk jazzowy oraz producent muzyczny. Pochodzi z Manchesteru i urodził się 11 września 1983 roku. Jego znakiem rozpoznawczym jest to, że świetnie gra na trąbce, a na organizowanych koncertach zawsze daje z siebie wszystko i zachwyca licznie zgromadzonych fanów. Godne uwagi jest również to, że Matthew jest założycielem wydawnictwa muzycznego Gondwana Records z siedzibą w Manchesterze. 

Matthew Halsall - krótka historia

Łatwo można wywnioskować, że Matthew Halsall specjalizuje się w muzyce jazz i trudno wyobrazić sobie bez niego jazzową scenę muzyczną w Wielkiej Brytanii. Jego pierwszy solowy album ukazał się w 2008 roku, lecz od tej pory Matthew nie wychodzi z formy i cały czas stara się zadziwiać swoją wierną publiczność. Wychodzi mu to znakomicie. Brytyjski artysta nawiązał również współpracę z grupą Gondwana Orchestra. Już niedługo Matthew pojawi się w Poznaniu oraz Warszawie, natomiast do tej pory koncertował m.in. w Glasgow, Londynie, Berlinie, Norfolk, Salonikach i Manchesterze.

Matthew Halsall - dotychczasowy dorobek muzyczny

Biorąc pod lupę dotychczasowy dorobek muzyczny Matthew Halsalla warto wspomnieć przede wszystkim o wydanych przez niego albumach solowych, wśród których znajdują się następujące krążki:

  • "Sending My Love",
  • "Colour Yes",
  • "On The Go",
  • "Fletcher Moss Park",
  • "Oneness",
  • "Salute to The Sun",
  • "An Ever Changing View".

Na szczególne wyróżnienie zasługują też jego EP-ki: "The Temple Within" oraz "Changing Earth". Dochodzi do tego wspaniałe albumy wydane z grupą Gondwana Orchestra - "When The World Was One" i "Into Forever". Jego najbardziej znane utwory to z kolei: "The Sun in September", "Cherry Blossom", "Music For a Dancing Mind", "Together", "Canopy & Stars", "Song for Charlie", "The End of Dukkha", "The Move", "Samatha", "Only You" czy też "Harmony with Nature". 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Matthew Halsall?
Matthew Halsall to niezwykle popularny artysta z Wielkiej Brytanii, który urodził się 11 września 1983 roku w Manchesterze. Matthew jest muzykiem jazzowym, kompozytorem, producentem muzycznym i założycielem wytwórni Gondwana Records.
Jakie albumy oraz utwory ma na swoim koncie Matthew Halsall?
Matthew Halsall wydał do tej pory kilka ciekawych solowych albumów muzycznych, a dokładniej: "Sending My Love", "Colour Yes", "On The Go", "Fletcher Moss Park", "Oneness", "Salute to The Sun" oraz "An Ever Changing View". Dochodzą do tego dwie EP-ki: "The Temple Within" oraz "Changing Earth". Jego najbardziej ceniony utwory muzyczne to z kolei: "The Sun in September", "Cherry Blossom", "Music For a Dancing Mind", "Together", "Canopy & Stars", "Song for Charlie", "The End of Dukkha", "The Move", "Samatha", "Only You" czy też "Harmony with Nature".
Z kim współpracował/współpracuje Matthew Halsall?
Matthew Halsall współpracuje przede wszystkim z grupą Gondwana Orchestra, z którą wydał dwa wspaniałe krążki - "When The World Was One" i "Into Forever".

Fani lubią też

Zobacz też