Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kamasi Washington

Kamasi Washington

Kamasi WashingtonOpisWydarzeniaKamasi Washington - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kamasi Washington to jazzowy saksofonista, który na swoim koncie ma współpracę zarówno z tuzami jazzu, takimi jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock, raperami w rodzaju Nasa, Snoop Dogga czy Kendricka Lamara, a także artystami poruszającymi się w obrębie nowych brzmień – Thundercatem i Flying Lotusem.

Washington powoli budował swoją pozycję. Na saksofonie zaczął grać w wieku 13 lat, a 12 lat później własnym sumptem wydał swój pierwszy album. Sławę przyniosła mu jednak współpraca z artystami takimi jak Lauryn Hill, Snoop Dogg, Nas, Herbie Hancock czy Wayne Shorter. Później Kamasi zwrócił się w stronę muzyków skupionych wokół klubu Low End Theory i wytwórni Brainfeeder – usłyszeć można go było na płytach Flying Lotusa, Thundercata czy Kendricka Lamara.

Kamasi Washington koncert

W 2015 roku, właśnie w ramach wytwórni FlyLo, ukazał się jego oficjalny debiut – płyta "The Epic". Tytuł albumu nie jest ani trochę na wyrost – materiał trwa prawie trzy godziny, a nagrany został z udziałem 10-osobowego big bandu, chóru i orkiestry. Album wypełniony wirtuozerskim, choć jednocześnie przystępnym jazzem, spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami na całym świecie. Guardian nazwało "The Epic" płytą przełomową, a serwis Pitchfork sklasyfikował debiut jako "Best New Music" jednocześnie podkreślając, że to wzorcowy przykład spełnienia wybujałych oczekiwań narosłych przed premierą. Płyta trafiła na szczyt jazzowego iTunes w USA, Kanadzie, Australii, Rosji i Wielkiej Brytanii, a pierwszy nakład płyty winylowej wyczerpał się na etapie przedsprzedaży. W 2017 roku ukazała się kolejna odsłona muzycznego talentu Washingtona - album "Harmony Of Difference”. 

Kamasi Washington Polska. Koncerty Kamasi Washington bilety w sprzedaży!

Wydarzenia

Kamasi Washington - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kamasi Washington?

Miejscowości, w których Kamasi Washington wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też