Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Janet Jackson

Janet Jackson

Sprawdź wydarzenia
Janet JacksonSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
58 lat
data urodzenia:
16.05.1966
miejsce urodzenia:
Gary, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Piosenkarka (R&B, dance pop, pop), aktorka, autorka tekstów, tancerka i producentka muzyczna
social media:

Opis

Janet Jackson to amerykańska wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się w 1966 roku w Gary w stanie Indiana jako najmłodsze z dziesięciorga rodzeństwa.

Rozwój kariery Janet Jackson

Janet Jackson od dziecka występowała w sitcomach i serialach. Gdy miała 16 lat, jej ojciec i menadżer Joseph Jackson wynegocjował dla niej kontrakt z wytwórnią A&M Records i w 1982 roku ukazał się debiutancki album artystki, zatytułowany „Janet Jackson”. Utrzymany był w stylu R&B i zawierał piosenki takie jak Young LoveCome Give Your Love to Me czy Say You Do.

 

Dwa lata później Janet wydała kolejną płytę pod tytułem Dream Street, który nie odniósł sukcesu. Janet postanowiła zerwać współpracę z apodyktycznym ojcem i samodzielnie nagrać album, przy którym pomagali jej producenci Jimmy Jamm i Terry Lewis. Control został wydany w 1986 roku i był mieszanką R&B, rapu, funku i disco. Do dziś sprzedał się w 5 milionach egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, a także pokrył się platyną w Kanadzie, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Płyty Janet Jackson

Kolejny krążek artystki - Janet Jackson's Rhythm Nation 1814 odniósł jeszcze większy sukces, sprzedając się w 6 milionach egzemplarzy w Stanach. Oprócz piosenek o miłości znalazły się tam teksty poruszające ważne społeczne tematy – biedę, rasizm czy uzależnienie od narkotyków. Znalazł się także na 1. miejscu listy Billboard 200 i wylansował hity takie jak Rhythm Nation czy Miss You Much.

 

Kolejne płyty artystki - The Velvet Rope, All for You”, „Damita Jo oraz 20 Y.O.  pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Jedynie Discipline z 2008 roku radziła sobie nieco gorzej.

 

Ostatni album artystki - Unbreakable pochodzi z 2015 roku. Trafił na 1. miejsce listy Billboard 200. Znalazł się także w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych albumów w Kanadzie i Australii. W 2017 roku wokalistka wyruszyła w swoją ósmą trasę koncertową - State of the World Tour,  która zakończy się w lutym 2019 roku w Japonii.

 

Janet Jackson ma na koncie 5 nagród Grammy, w tym dwie za najlepszy teledysk (duet z Michaelem Jacksonem „Scream” i „Got 'til It's Gone”).

Koncerty Janet Jackson

Janet Jackson jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek na świecie. Koncerty Janet Jackson to wielkie widowiska, które przyciągają fanów z całego świata. Podczas wydarzeń z udziałem artystki można usłyszeć na żywo takie przeboje jak między innymi That's The Way Love Goes czy Together Again. Bilety na koncert Janet Jackson wyprzedają się w błyskawicznym tempie, a fani czekają na kolejne wydarzenia z udziałem artystki.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Rich Esteban, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też