Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Crystal Fighters

Crystal Fighters

Crystal FightersOpisWydarzeniaCrystal Fighters - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Crystal Fighters to angielsko-hiszpański zespół, założony w 2007 roku. W jego skład wchodzi obecnie trzech muzyków: Sebastian Pringle (wokalista, gitarzysta), Gilbert Vierich (gitarzysta, perkusista, elektronika, txalaparta), Graham Dickson (gitarzysta, txalaparta), dawniej jednak do grupy muzycznej należeli także Mii Borelli, Laure Stockley, Nila Raja oraz nieżyjący już Andrea Marongiu.

Crystal Fighters - muzyka

Nazwa grupy muzycznej Crystal Fighters pochodzi od tytułu niedokończonej opery, którą tworzył dziadek Laury Stockley – obecnie ex-członkini zespołu. Natknęła się ona na jego zapiski muzyczne sprzątając dom, zlokalizowany na baskijskiej wsi. Grupa muzyków, zachwycona treścią, przyjęła tę nazwę. Tak rozpoczęła się historia niezwykłego zespołu, którego muzyka określana jest jako fuzja różnych gatunków.

 

Crystal Fighters określa swój styl jako progresywny, połączony z tradycyjnym baskijskim folkiem, punkiem, wzmocniony syntezatorem, basem i muzyką elektroniczną. To także mieszanka techno, dubstepu i popu. W swoich utworach wykorzystuje m.in. tradycyjne, hiszpańskie instrumenty, takie jak txalaparta, danbolin, charagno, txist. Zespół Crystal Fighters wydał do tej pory cztery albumy studyjne: Star of Love (2010), Cave Rave (2013), Everything Is My Family (2016), Gaia & Friends (2019).

Koncerty Crystal Fighters

Koncerty Crystal Fighters odbywały się na całym świecie, ku zachwycie publiczności. Ich show to nie tylko świetna muzyka, ale i ekscytujący performance, przepełniony energią i pasją do grania na żywo. Zespół pojawił się na największych brytyjskich festiwalach, na które bilety sprzedały się błyskawicznie: Lovebox, V Festival, Glastonbury, Leeds Festival, Bestival, Creamfields, Secret Garden Party I Isle of Wight Festival. Wystąpili także na SXSW, StereoSonic i Falls Festival w Australii, Sziget Festival na Węgrzech, Lowlands w Holandii, Hurricane Festival & Southside Festival w Niemczech, Suprette w Szwajcarii. Podróżowali również po Ameryce Północnej, gdzie zagrali koncert m.in. na festiwalu Coachella.

 

Crystal Fighters w Polsce pojawili się kilkakrotnie, m.in. na Coke Live Festival 2012 w Krakowie, Heineken Open'er Festival 2013, POLandROCK Festival 2019 w Kostrzynie. Wystąpili także w Warszawie w klubie Paladium, Stodoła i Hydrozagadka oraz w Krakowie, w klubach Studio i Kwadrat. Bilety na wydarzenia z niezwykłą grupą muzyczną sprzedawały się jak świeże bułeczki! Nic dziwnego, Crystal Fighters zawsze gwarantuje niepowtarzalne show i świetną zabawę przy akompaniamencie wspaniałych dźwięków.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Crystal Fighters - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Crystal Fighters?

Miejscowości, w których Crystal Fighters wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie albumy Crystal Fighters ukazały się dotychczas?
Albumy Crystal Fighters, które pojawiły się dotychczas to płyty: Star of Love (2010), Cave Rave (2013), Everything Is My Family (2016), Gaia & Friends (2019).
Kto wchodzi w skład zespołu Crystal Fighters?
W obecny skład zespołu Crystal Fighters wchodzi trzech muzyków: Sebastian Pringle – wokalista, gitarzysta, Gilbert Vierich – gitarzysta, perkusista, elektronika, txalaparta, Graham Dickson – gitarzysta, txalaparta. Kiedyś do grupy muzycznej należeli również Mimi Borrelli, Laure Stockley, Andrea Marongiu, Nila Raja. Podczas tras koncertowych z Crystal Fighters występują Eleonora Fletcher, Louise Bagan, Daniel Bingham, Andrzej Wynen.
Jaką muzykę tworzy zespół Crystal Fighters?Jaką muzykę tworzy zespół Crystal Fighters?Jaką muzykę tworzy zespół Crystal Fighters?
Zespół Crystal Fighters tworzy niepowtarzalną muzykę, która łączy różnorodne gatunki – styl progresywny, baskijski folk, elektronikę, punk, pop, techno, dubstep. W swoich utworach wykorzystuje zarówno pekusję, gitarę, syntezatory, jak i tradycyjne instrumenty muzyczne, takie jak txalaparta, danboli, txist i charango.

Fani lubią też

Zobacz też