Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Belmondawg

Belmondawg

BelmondawgOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Belmondawg, czyli Tytus Szyluk, znany również jako Belmondo i Młody G, to syn polskiej projektantki mody i stylistki – Wiganny Papiny. To raper z Gdyni, który swoją osobą wzbudza wiele kontrowersji – bez wątpienia wyróżnia się spośród innych osobistości świata hip-hopu.Jego styl rapowania uznać można za unikalny. Stał się popularny dzięki zabawie rytmami i słowem w dość kąśliwy sposób. Ponadto, w swoich utworach często wplata angielskie słownictwo.

Belmondawg: kariera i muzyka

Pierwszy gościnny występ Belmondawg (wówczas – „Bojkot”) miał miejsce w utworze rapera Karawan – Za najlepsze akcje. Popularność zyskał nagrywając mixtape z Sos, Ciuchy i Borciuchy z Kazem Bałagane. Następnie, wspólnie z Oyche Donizem, utworzyli zespół Mobbyn i wydali płytę o tym samym tytule. Grupa rozpadła się dość szybko, bo w 2018 roku, w wyniku nieporozumień. Reaktywacja zespołu nastąpiła jeszcze tego samego roku – wówczas Belmondawg rozpoczął współpracę z raperem GSP. Milionowe wyświetlenia przyniosły im single YOMENIK i Dzień Dobry. Raperzy nagrali album zatytułowany uhqqow, nie działali jednak razem zbyt długo i rozstali w atmosferze skandalu.

W grudniu 2020 r. Belmondawg wypuścił na świat teledysk do singla Pappardelle All’arrabiatta, który promował jego kolejny album. Hustle As Ususal – pierwszy solowy minikrążek muzyka, ujrzał światło dzienne w 2021 roku, nakładem Asfalt Records. Uzyskał wiele pozytywnych recenzji – płyta zajęła 5. miejsce w jednym z notowań sprzedaży OLiS. Belmondawg to raper, który ma swój unikalny styl i wizerunek – nikogo nie kopiuje. Jest postacią charyzmatyczną i każdy swój błąd stara się przekuć w coś pozytywnego.

Belmondawg: konflikty

Belmondwag zaliczył już kilka konfliktów z kolegami z branży, co bez wątpienia wpłynęło na wzrost jego popularności. Jak sam twierdzi – nie zabiegał o nią. Choć stał się sławny – nie do końca chciał to osiągnąć poprzez skandal. W czym rzecz? W 2019 roku internauci zidentyfikowali go na snapach skandalisty – Rafalali. Belmondawg wydał oświadczenie, w którym przyznał się do kłopotów z psychiką. Po okresie wyciszenia powrócił ze zdwojoną siłą – jego najnowsze albumy pełne są spójności i dojrzałości.

Belmondawg: koncerty

Koncerty Belmondawg to niepowtarzalne wydarzenia, które przyciągają publiczność przed scenę. Artysta ceni sobie interakcję ze słuchaczami i stara się występować jak najczęściej. Muzyk swoją twórczością trafia do młodych fanów, którzy tłumnie przybywają na jego występy. Belmondawg w Polsce występował wielokrotnie. Pojawił się m.in. w klubie B90 w Gdańsku, Praga Centrum w Warszawie, Akademia Club we Wrocławiu i Klubie NRD w Toruniu. Bilety na wydarzenia sprzedawały się błyskawicznie!

Koncerty Belmondawg mają miejsce również na festiwalach muzycznych. Wschodząca gwiazda sceny hip-hopowej wystąpił na Czeluść Festiwal, obok Malika Montany, Kabe, KOSY, Brothela, Da Vosk Docta, MYSTXRIVL, Nocnego i Kaza Bałagane. Wziął udział w Soundrive Festival w Gdańsku, wraz z Zamilską, Spaceslug, Jad, Zdechły Osa, Sunnata, Baasch oraz EABS. Belmondawg pokazał swoje umiejętności również na Up to Date Festival, gdzie na scenie pojawili się m.in. Shackleton, Loefah, Om Unit, Shifted, Oscar Murelo i DJ Python.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Belmondawg?
Belmondawg wydał dotychczas albumy Mobbyn (wraz z Oyche Doniz, 2017), uhqqow (wraz z GSP (2018) oraz minialbum Hustle As Usual (2021).
Jaką muzykę tworzy Belmondawg?
Belmondawg tworzy muzykę rap, trap, hip-hop.
Kiedy zaczęła się kariera Belmondawg?
Kariera Belmondawg zaczęła się w 2012 roku.

Fani lubią też

Zobacz też