Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Avalon Emerson

Avalon Emerson

Avalon EmersonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Avalon Emerson to jedna z najbardziej znanych DJ-ek oraz producentek muzycznych znanych na całym świecie. Jednak jak każdy muzyk i twórca, także Avalon Emerson stawiała swoje pierwsze kroki w świecie muzyki elektronicznej. Jaka jest jej historia i dorobek artystyczny? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Avalon Emerson i jej historia

Avalon Emerson urodziła się 10 listopada 1988 roku w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych. Jest znaną producentką muzyki elektronicznej. Od najmłodszych lat związana był z muzyką- wychowała się w muzycznej rodzinie w Arizonie. Mając 19 lat, Avalon zamieszkała w San Francisco, pracując jako programistka. To jednak czas, w którym artystka zaczyna tworzyć muzykę taneczną, organizując imprezy magazynowe w dzielnicy SoMa. W 2014 roku Avalon decyduje się na zamieszkanie w Berlinie, gdzie na co dzień żyje, tworzy i koncertuje, doskonaląc swoje umiejętności muzyczne. Muzyka artystki słynie z melodyjnych syntezatorów i ciężkich perkusji. Inspirowana jest bogatym dorobkiem muzyki pop.

Dorobek artystyczny

W 2016 roku światło dzienne ujrzał utwór The Frontier, który został uznany przez Resident Advisor za jeden z dziesięciu najlepszych utworów dekady.

We współpracy z wydawnictwem Ghostly International, Avalon Emerson wydała także płyty muzyczne DJ-kicks: Avalon Emerson, w 2020 roku, Whities 013, Whities 006, Pressure / Quoi!. 

Do najbardziej popularnych kawałków artystki należą m.in.:

  • Oceanic,
  • Tranceonic,
  • Magnetic Fields,
  • Eternal September,
  • Sandrail Silhouette,
  • North Star,
  • One More Fluorescent Rush.

Artystka cieszy się dużą popularnością i uznaniem także ze względu na wykonywane przez siebie remiksy w stylu bootlegów. Do najważniejszych należą m.in.:  Cybernedits, Robyn, Cztery Tet, Christine and the Queens, Octo Octa, Lena Platonos czy Long-Forgotten Fairytale - Mixed.

Współpraca z innymi twórcami 

Avalon Emerson współpracowała z wieloma innymi artystami. W 2020 roku brała czynny udział w projektach DJ-Kicks czy !K7.

W 2018 roku, we współpracy ze znajomymi i artystami, Avalon stworzyła Buy Music Club. Jest to znana witryna internetowa, na której można tworzyć oraz udostępniać listy muzyczne na Bandcamp.

Avalon Emerson połączyła także swoje siły z artystą działającym pod pseudonimem artystycznym Anunaku. W wyniku współpracy powstała EP-ka A+A, która wydana została przez wydawnictwo AD 93. Współpraca wciąż się rozwija.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Które występy artysty należy zaliczyć do najbardziej znaczących?
Avalon Emerson grała m.in. w klubie Berghain w Berlinie. Nie sposób nie wspomnieć także o występach festiwalowych, m.in. na Coachella, Pitchfork czy Sonar.
Jakie wydarzenie przyniosło artystce największą popularność?
Cała kariera artystki rozpoczęła się tak naprawdę w 2016 roku, kiedy pojawiła się jej fantastyczna EP-ka wydana przez Whities.
Współpraca z którym artystą była dla Avalon Emerson najbardziej owocną?
Z całą pewnością połączenie sił z Anunaku pozwoliło na wiele doskonałych produkcji muzycznych w karierze artystki.

Fani lubią też

Zobacz też