Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Alice In Chains

Alice In Chains

Alice In ChainsOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zespół Alice In Chains powstał w Seattle w 1987 roku. Tworzyli go gitarzysta i wokalista Jerry Cantrell, perkusista Sean Kinney, basista Mike Starr oraz główny wokalista Layne Staley. Starr został zastąpiony przez Mike'a Ineza w 1993 roku.

Rozwój kariery muzycznej zespołu Alice in Chains

Zespół Alice in Chains zadebiutował w 1990 roku albumem Facelift, który znalazł się na liście Billboard, a następnie pokrył się podwójną platyną. Artyści zaczęli zdobywać popularność w radiu i telewizji dzięki hitom Man in the Box czy We Die Young. Kolejnym ich wydawnictwem była w pełni akustyczna EPka Sap. Międzynarodowy sukces przyniosła im kolejna płyta Dirt wydana w 1992 roku.

 

Pochodzą z niej piosenki takie jak What The Hell Have I oraz A Little Bitter. W EPce Jar of Flies z 1994 roku nastąpiła zmiana kierunku na bardziej łagodny i nastrojowy, co spotkało się ze świetnym odbiorem publiczności. EPka znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard i dzięki hitom takim jak No Excuses pokryła się platyną. Album Alice in Chains z 1995 roku jest ostatnim premierowym studyjnym wydawnictwem grupy. Rok później ukazało się CD i DVD z koncertu MTV Unplugged.

 

Alice In Chains łączył grunge z metalem w sposób, który do dziś inspiruje współczesnych twórców. Miał niesamowity potencjał, jednak nie odniósł tak dużego sukcesu ze względu na wewnętrzne konflikty z powodu uzależnienia Staleya od narkotyków. Po tragicznej śmierci lidera w 2002 roku, grupa reaktywowała się cztery lata później, a jego miejsce zajął William DuVall. W nowym składzie grupa wydała do tej pory trzy albumy: „Black Gives Way to Blue”, „The Devil Put Dinosaurs Here” oraz „Rainier Fog” z 2018 roku.

Alice in Chains w Polsce

Alice In Chains w Polsce występował kilkukrotnie, w tym np. w warszawskim Klubie Stodoła w 2009 roku. W czerwcu 2019 roku wraz z zespołem Tool zagrał na Impact Festival w TAURON Arenie Kraków. Koncerty Alice in Chains są wspaniałą okazją, aby usłyszeć utwory z repertuaru grupy na żywo takie jak między innymi Main in the Box czy Rooster.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn