Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta 21 Savage

21 Savage

21 SavageSzczegółyOpisWydarzenia21 Savage - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
31 lat
data urodzenia:
22.10.1992
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Raper, producent muzyczny
social media:

Opis

21 Savage (Sheyaa Bin Abraham-Joseph) to urodzony 22 października 1992 roku w Londynie brytyjski raper, producent muzyczny i autor tekstów. Związany głównie z wydawnictwami Epic Records i The Orchard.

Aktywny na muzycznym rynku od 2013 roku, choć jego pierwszy singiel o nazwie „Picky” został wydany rok później. Mimo wielkiego talentu często sprawia problemy (zaczęło się to już w okresie dorastania) i wywołuje spore kontrowersje.

Muzyczne początki

Pierwsze utwory 21 Savage pomogły mu się wypromować przede wszystkim na terenie Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że raper w końcu postanowił wydać debiutancki mixtape „The Slaughter Tape”. Ukazał się on na rynku w 2015 roku.

Sheyaa nie zamierzał próżnować i jeszcze tego samego roku wydał mini album „Free Guwop” oraz kolejny mixtape – „Slaughter King”. Już wtedy umieszczał w swoich kawałkach dość mroczne schematy i opowieści, z których jest znany po dzisiejsze czasy. 21 Savage od wielu lat specjalizuje się w hip-hopie, trapie i horrorcore.

Wzrost popularności w latach 2016-2018

O raperze z Londynu zrobiło się nieco głośniej w latach 2016-2018, kiedy to ukazały się następne krążki miłośnika kultury hip-hop. Najpierw był mini album „Savage Mode”, aż w końcu w 2017 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki krążek studyjny „Issa Album”. Płyta zebrała pozytywne recenzje, co zaowocowało współpracą z Offsetem i Metro Boomin przy albumie „Without Warning” (2017).

21 Savage nie mógł narzekać na brak fanów, a w 2018 roku dostarczył im kolejny krążek o oryginalnym tytule „I Am > I Was”. Wielu słuchaczy mówiło wtedy, że jest to jego zdecydowanie najlepsza płyta w dotychczasowej karierze.

Kolejne współprace

Inni artyści chętnie nawiązywali kontakt z 21 Savage i chcieli nagrać z nim przynajmniej jeden kawałek. W 2020 roku ponownie doszło do współpracy angielskiego rapera z Metro Boomin (album „Savage Mode II”), natomiast w 2022 roku świat obiegła informacja, że wspólny krążek z 21 Savage wydał Drake. Ich płyta „Her Loss” szybko trafiła do serc największych zwolenników rapu.

Najpopularniejsze utwory, koncerty i nagrody

Jeśli chodzi o najciekawsze kawałki 21 Savage warto wymienić przede wszystkim te utwory, które cieszą się największym zainteresowaniem na platformach internetowych. Chodzi głównie o:

  • „Glock In My Lap”,
  • „Runnin”,
  • „Rich Flex”,
  • „Ball w/o You”,
  • „Spin Bout U”.

Post Malone i 21 Savage nagrali też utwór „Rockstar”, który zdobył nagrodę w kategorii Song of The Year na gali MTV Video Music Awards oraz Top Rap Song na Billboard Music Awards.

Do tej pory 21 Savage koncertował już m.in. w Birmingham, Manchesterze, Amsterdamie, Londynie, Berlinie, Miami, Toronto, Paryżu, Atlancie, Charlotte, Houston, Dallas, Seattle czy też Los Angeles.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

21 Savage - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi 21 Savage?

Miejscowości, w których 21 Savage wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Gdzie i kiedy urodził się 21 Savage?
21 Savage, a tak właściwie Sheyaa Bin Abraham-Joseph urodził się 22 października 1992 roku w Londynie (Wielka Brytania). To raper, producent muzyczny i autor tekstów, który specjalizuje się w trapie, horrorcore i hip-hopie.
Jakie albumy i utwory ma na swoim koncie 21 Savage?
21 Savage wydał do tej pory pięć albumów studyjnych (pierwszy w 2017 roku): „Issa Album”, „I Am > I Was”, „Without Warning” (z Offsetem i Metro Boomin), „Savage Mode II” (z Metro Boomin) oraz „Her Loss” (plus Drake). Z kolei jego najpopularniejsze utwory to m.in.: „Rockstar” (plus Post Malone), „Runnin”, „Spin Bout U” oraz „Rich Flex”.
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi kojarzony jest 21 Savage?
21 Savage kojarzony jest z dwoma głównymi wydawnictwami muzycznymi – The Orchard i Epic Records.

Fani lubią też

Zobacz też