Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Rock DIRE STRAITS LEGACY - World Tour

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour

23-27.11.2024 Warszawa, Wrocław, Kraków i inne

Organizator: Art- Muza sp z o.o.

DIRE STRAITS LEGACY - World TourBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Warszawa

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour
sobota
23.11.2024
20:00

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour

Warszawa, Arena Ursynów

Wrocław

DIRE STRAITS LEGACY - Tour 2024
niedziela
24.11.2024
20:00

DIRE STRAITS LEGACY - Tour 2024

Wrocław, Hala Orbita

Kraków

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour
wtorek
26.11.2024
20:00

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour

Kraków, ICE Kraków Congress Centre

Poznań

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour
środa
27.11.2024
20:00

DIRE STRAITS LEGACY - World Tour

Poznań, MTP Poznań Congress Center

O wydarzeniu

Dire Straits Legacy to dziedzictwo zespołu Dire Straits, złożony z byłych członków brytyjskiej supergrupy.

Projekt DSL zrodzony z miłości i szacunku dla muzyki Dire Straits, stawia obok siebie na jednej scenie artystów, którzy stworzyli niepowtarzalne brzmienie legendarnego brytyjskiego zespołu oraz światowej klasy muzyków użyczających swoich talentów na potrzeby tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Na wyjątkowym koncercie grane będą największe i najbardziej kultowe hity Dire Straits, nowe utwory z albumu „3 Chord Trick” wyprodukowanego przez Alana Clarka i Phila Palmera oraz kilka innych niespodzianek.

O zespole Dire Straits

Legendy brytyjskiego rocka, Dire Straits, sprzedali ponad 120 milionów albumów na całym świecie. Dzisiaj DSL Dire Straits Legacy przywraca do łask ich kultową muzykę, wykonywaną przez muzyków, którzy nagrywali i koncertowali z Dire Straits ponad 30 lat temu.

Alan Clark był pierwszym klawiszowcem Dire Straits, Phil Palmer i Danny Cummings obaj uczestniczyli przy nagraniach albumu  „On Every Street”, Mel Collins miał swój udział w powstaniu singli „Love Over Gold” i „Twisting by the Pool”, a Jack Sonni był członkiem Dire Straits podczas nagrań klasycznego albumu „Brothers in Arms”. Wszyscy oni występowali na żywo z Dire Straits podczas wielu światowych tras koncertowych.

Inni członkowie DSL to basista Trevor Horn (The Buggles, Yes) – jeden z najlepszych producentów muzycznych na świecie, Cristiano Micalizzi, nagrodzony Grammy perkusista, Primiano Di Biase, najbardziej rozchwytywany obecnie klawiszowiec rockowy, a także frontman Marco Caviglia, powszechnie uznawany za światowej sławy autorytet w dziedzinie unikalnego stylu gry na gitarze Marka Knopflera.

Opierając się na sześciu platynowych albumach, DSL mają w swoim repertuarze wszystkie klasyczne hity Dire Straits, w tym „Money for Nothing”, „Sultans of Swing”, Romeo and Juliet”, „Walk of Life”, „Brothers in Arms” , „Tunnel of Love” i wiele innych.

Członkowie zespołu:

ALAN CLARK

Klawisze / Hammond

Zdobywca nagrody Grammy i członek Rock’n’roll Hall of Fame, Alan Clark, dołączył do Dire Straits w 1980 jako główny klawiszowiec. Był z nimi aż do rozpadu zespołu w 1992 i był współproducentem albumu „On Every Street". Grał i nagrywał z wieloma innymi artystami – był członkiem zespołu Erica Claptona, a przez lata pozostawał dyrektorem muzycznym Tiny Turner. Do spółki z Philem Palmerem nagrał i wyprodukował  oszałamiający album „3 Chord Trick” w ramach projektu DSLegacy.

 

PHIL PALMER

Gitara / Chórki

Phil Palmer dołączył do Dire Straits w 1990 roku i zagrał na płycie zespołu „On Every Street”, wziął również udział w światowej trasie koncertowej promującej ten album. Jest jednym z najlepszych na świecie gitarzystów sesyjnych – zagrał na ponad 450 albumach i koncertował z ogromem światowej sławy artystów (pomyślcie o nazwie – Phil pewnie z nimi grał). Kiedy był członkiem zespołu Erica Claptona, poznał tam swoich przyjaciół z DSLegacy, Alana Clarka i Steve'a Ferrone. Jest jednym z założycieli projektu DSLegacy.

 

TREVOR HORN

Bas

Trevor Horn to prawdziwa legenda przemysłu muzycznego. Po utworzeniu The Buggles i nagraniu z nimi w 1979 roku przeboju „Video Killed the Radio Star ”, kontynuował Trevor wyprodukować jedne z najbardziej rozpoznawalnych hymnów, które zdefiniowały lata osiemdziesiąte, w tym „Lexicon of Love” ABC, „Owner of a Lonely Heart” Yes, „Relax” Frankie Goes to Hollywood, czy „Two Tribes” i „The Flower of Love”. Trevor był producentem hitów dla Tiny Turner, Toma Jonesa, Marca Almonda, Barry'ego Manilowa, Cher, Boyzone, 10cc, Bryana Ferry'ego, Johna Legenda, Lisy Stansfield, Robbiego Williamsa, Grace Jones, Simple Minds i wielu innych.

 

MEL COLLINS

Saksofon

Mel dołączył do Dire Straits w 1982 roku i nagrał z nimi album „Love Over Gold”. Po czym wziął udział w światowej trasie poświęconej temu wydawnictwu. Miał też udział w powstaniu singla „Twisting by the Pool”. Grał u boku imponującej listy artystów i zespołów, w tym The Rolling Stones, Camel, Eric Clapton, Joe Cocker, Tears for Fears i wielu innych. Był oryginalnym członkiem King Crimson i obecnie bierze udział w światowej trasie koncertowej związanej z tym zespołem.

 

DANNY CUMINGS

Perkusja

Danny dołączył do Dire Straits jako ich perkusista w 1990, zagrał na albumie (i trasie koncertowej) „ On Every Street”. Poza Dire Straits, pracował z wieloma wspaniałymi artyści, w tym z Tiną Turner, Georgem Michaelem i Bryanem Adamsem, a przez lata pełnił funkcję perkusisty w zespole Marka Knopflera.

 

JACK SONI

Gitara

Gitarzysta Dire Straits na płycie „Brothers In Arms” (oraz na światowej trasie koncertowej promującej ten album), Jack Sonni zawsze traktował muzykę z entuzjazmem i spontanicznością, w naprawdę wyjątkowy sposób. Grał w każdym zakątku USA z niezliczoną ilością światowej sławy muzyków.

 

PRIMIANO DI BIASE

Klawisze

Primiano to klawiszowiec o wyjątkowym talencie – grał na wielu płytach i z wieloma artystami, w tym z Richardem Bennettem, Stevem Phillipsem, Gigi Proietti czy Neri Marcore. Obecnie na stałe zasila skład Venditti&DeGregori Il Tour.

 

MARCO CAVIGLIA

Wokal / Gitara

Zauroczony muzyką Dire Straits, swoim muzycznym mentorem uczynił Marka Knopflera. Urodzony w Rzymie Marco założył w 1988 zespół Solid Rock, a w 1990 koncertował z legendarnym bluesmanem Stevem Phillipsem z Notting Hillbillies. Jego marzeniem było jednak grać z jego „bohaterami” z Dire Straits i to marzenie stało się rzeczywistością wpierw w 2010 z DS Legends i teraz ponownie pod szyldem DSLegacy.

 

CRISTIANO MICALIZZI

Perkusja

Cristiano Micalizzi, nagrodzony Grammy perkusista, zagrał na ponad 200 albumach na całym świecie. Występował także na żywo z takimi artystami jak Laura Pausini, Eros Ramazzotti, Frank McComb, Stef Burns, Darryl Jones, Bernard Fowler, Tim Ries, Ben Sidran, Stuart Ham, Herbie Goins, Bruce Bartlett, Joy Malcolm, Dave Binney, Sharlene Hector, Belinda Skinner, Deitra Farr, Tollak Ollestad i wielu innych. Bardzo aktywny jako niezależny wykonawca i dyrektor muzyczny parający się najróżniejszymi stylami muzycznymi, obecnie pełni funkcję oficjalnego perkusisty Dire Straits Legacy.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też