Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Jary Oddział Zamknięty

Jary Oddział Zamknięty

02.03.2023 Scena Cegielnia

Organizator: BASICO A. PRZYBYSZ I M. KOŚCIKIEWICZ SPÓŁKA JAWNA

od 89,00 zł
OpisArtyściMiejsce

Opis

Jary Oddział Zamknięty w Radzyminie! Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 2 marca 2023 (NOWA DATA - pierwotny termin 21.10.2022) na deskach Sceny Cegielnia. Jary Oddział Zamknięty bilety już w sprzedaży.

 

UWAGA: Wszystkie bilety zakupione na wydarzenie w pierwotnym terminie, zachowują swoją ważność!

O zespole Jary Oddział Zamknięty 

Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty "Oddział Zamknięty" i "Reda Nocą". Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

"Party", "Obudź się", "Ich marzenia", "Ten wasz świat", "Odmienić los", "Andzia" ("Gandzia"), "Pech", "Pokusy", "Debiut", "Oddział Zamknięty" to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego rocka.

Życie na ciągłym "wspomaganiu" (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę.

Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie.

Początkowo, czując na swoich barkach pewien obowiązek, zajął się głównie profilaktyką uzależnień. Następnie, przyszła pora na kolejne wyzwania.

 

JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO oraz nowe kompozycje Jarego. Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie "starego" ODDZIAŁU.

 

Krzysztof Zawadka przez lata gitarzysta ODDZIAŁU. Nagrał z zespołem cztery płyty.

Zbyszek Bieniak w latach 80-tych przez trzy lata był wokalistą ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO.

Oprócz nich Jary do zespołu zwerbował współpracującego z nim od lat w formacji JARY BAND basistę Andrzeja "Pierwiastka" Potęgę i perkusistę Michała Biernackiego.

 

Artyści

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn