Filharmonia Sudecka

Filharmonia Sudecka

Filharmonia Sudecka to instytucja kulturalna, która powstała z inicjatywy Józefa Wiłkomirskiego w roku 1978. Obiekt zlokalizowany jest w Wałbrzychu, przy ulicy Juliusza Słowackiego.

Filharmonia Sudecka – o obiekcie

Filharmonia Sudecka powstała jako Filharmonia Wałbrzyska w 1978 roku. Orkiestra swoją pierwszą próbę przeprowadziła 1 września, a 5 października wystąpiła w Hradec Kralove w Czechosłowacji. Obecnie prezentuje dzieła symfoniczne, kameralne, oratoryjno-kantatowe i popularne, od utworów dawnych, poprzez kompozycje klasyczne, po muzykę współczesną.

Filharmonia Sudecka przez cały okres działalności wypracowała repertuar opierający się o tradycje polskie, niemieckie i czeskie i niemieckie. Współpracuje z artystami, takimi jak: takimi artystami, jak Krzesimir Dębski, Valery Ojstrach, Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Wanda Wiłkomirska czy Radovan Vlatković.

 

Dyrektorem Filharmonii Sudeckiej w latach 2005-2010 był Dariusz Mikulski, następnie funkcję Stanisław Rybarczyk, kolejno Jerzy Kosek, a od sierpnia 2014 - Elżbieta Łaganowska.

Filharmonia Sudecka – wydarzenia

Wydarzeniami w Filharmonii Sudeckiej są najczęściej koncerty i spektakle teatralne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród publiczności. Możliwość zobaczenia ukochanego artysty na żywo przyciąga widzów przed scenę, a bilety – sprzedają się jak świeże bułeczki! Co do tej pory działo się w Filharmonii Sudeckiej? Spektakle Pikantni, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny Królowa Śniegu oraz Mały Książę, Przygoda z ogrodnikiem, Same plusy, Prywatna klinika – to zaledwie część atrakcji, które przygotowała dla widzów Filharmonia.

 

Publiczność zawsze doskonale bawi się na wydarzeniach muzycznych. Co do tej pory miało miejsce w Filharmonii Sudeckiej? Koncerty Queen symfonicznie, Andrzeja Piasecznego, 10 Tenorów, zespołu Raz Dwa Trzy, Elvis Presley symfonicznie, Alicji Majewskiej, Edyty Geppert, Mikromusic, Sławka Uniatowskiego i wielu innych. Bilety na wydarzenia sprzedawały się błyskawicznie!

Filharmonia Sudecka – koncerty 2022

Co przygotowała na kolejny rok Filharmonia Sudecka? Spektakle 2022 dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń! Odbędzie się tu m.in. przedstawienie Weekend z R. w reżyserii Wojciecha Błacha. To komedia przepełniona zwrotami akcji i sekretów, z doskonałymi dialogami i zawrotnym tempem. Na scenie w głównych rolach pojawią się Monika Dryl/Joanna Orleańska, Aneta Zając/Aleksandra Zienkiewicz/Magdalena Waligórska, Kazimierz Mazur/Rafał Kwietniewski/Łukasz Konopka, Wojciech Błach/Łukasz Płoszajski/Paweł Orleański, Robert Wabich/Jakub Wieczorek, Paweł Koślik/Sebastian Stankiewicz/Kazimierz Mazur.

 

W Filharmonii Sudeckiej w 2022 roku odbędzie się również spektakl I love You, a teraz się zmień, czyli muzyczna komedia przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą się już więcej zakochiwać! W przedstawieniu w reżyserii Mariusza Kiljana pojawią się Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

 

To oczywiście nie wszystko. Filharmonia Sudecka – koncerty 2022 zapowiadają się równie ciekawie. Już niebawem – Ze Straussem przez Wiedeń – czyli doskonała muzyka, niesamowici instrumentaliści, niepowtarzalne głosy i wyjątkowy klimat. Fani Straussa z pewnością będą usatysfakcjonowani, bowiem w Filharmonii Sudeckiej będzie miał miejsce również Koncert Wiedeński – widowisko dla całej rodziny. Bilety na wydarzenia to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w koncertach i spektaklach.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Filharmonia Sudecka?

Filharmonia Sudecka znajduje się w Wałbrzychu, przy ulicy Juliusza Słowackiego.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Sudeckiej?

W Filharmonii Sudeckiej odbyło się wiele wspaniałych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, m.in. koncerty Sławka Uniatowskiego, Andrzeja Piasecznego, Queen symfonicznie, 10 Tenorów, Elvis Presley symfonicznie, Edyty Geppert, a także spektakle Przygoda z ogrodnikiem, Mały Książę, Prywatna klinika, Same plusy.

 

  • Kiedy utworzona została Filharmonia Sudecka?

Filharmonia Sudecka została utworzona w 1978 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Sudecka
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Słowackiego 4
58-300 Wałbrzych

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/