emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Miejsce Cukrownia Żnin

Cukrownia Żnin

Żnin, Janickiego 1
Cukrownia ŻninOpisWydarzeniaFAQWystępowaliFani lubią też

Opis

Cukrownia określana jest przez mieszkańców Żnina „prawdziwym miastem w mieście”. Nic jednak dziwnego, bowiem dawna fabryka cukru pełni dziś funkcję parku industrialnego, gdzie łatwo można odnaleźć zarówno historyczne pamiątki z minionych lat, jak i spokojną przestrzeń do wypoczynku oraz spotkań z najbliższymi.

Budynek jest odrestaurowaną przestrzenią XIX-wiecznej fabryki. Obiekt umiejscowiony jest nad brzegiem jeziora, stanowiąc konferencyjno-wypoczynkowe centrum miasta. Można znaleźć tu wszystko, co konieczne do komfortowego pobytu – na terenie Cukrowni Żnin funkcjonują dwa budynki hotelowe, sale konferencyjne, restauracje, bary, browar, kino, SPA, a nawet park wodny. Bajkowa sceneria cukrowni sprawia, że miejsce to chętnie odwiedza zarówno lokalna społeczność, jak i przybywający tu przejazdem turyści z różnych zakątków Polski.

Początkowo produkując jedynie cukier surowy, Cukrownia Żnin przez lata oferowała mnóstwo miejsc pracy. Dzisiaj to przede wszystkim niezwykłe miejsce kulturalne, gdzie można spędzić wolny czas zarówno w strefie chillu, jak i podczas aktywności sportowych. Malownicze przestrzenie przemysłowe stanowią bowiem unikalną scenerię dla organizowanych tutaj występów na żywo, pokazów sztuki czy projekcji filmowych pod chmurką.

Cukrownia Żnin – wydarzenia

Oprócz jakże bogatej i pięknej historii oraz bajkowego klimatu, którym emanuje to miejsce, na terenie Cukrowni Żnin regularnie organizowane są także wydarzenia masowe. Goście odwiedzają to miejsce nie tylko po to, aby odpocząć i poznać historię fabryki cukru, ale również chcąc wziąć udział w energicznych koncertach i zabawach muzycznych.

Jednym z ciekawszych wydarzeń, które miało właśnie tutaj miejsce, był koncert grupy Bajm „Piramidy na niby”. Bajm to znany polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i pop-rocka. Grupa założona została w Lublinie w 1978. Największe hity muzyków to m.in. „Co mi Panie dasz”, „Biała armia” czy „Nie ma wody na pustyni”. Choć skład zespołu kilkukrotnie ulegał zmianie, jedyną osobą, która występuje w nim od samego początku, jest Beata Kozidrak.

Zespół wyruszył w trasę koncertową „Piramidy na niby” – pod tą nazwą kryje się obietnica, mówiąca o tym, że muzycy zaprezentują widzom „piramidy swoich czasów”. To tak zwany powrót do korzeni. Koncert w Cukrowni Żnin przyciągnął wielką publikę, dostarczając każdemu niesamowitych emocji.

Cukrownia Żnin – koncerty 2023

W listopadzie na fanów muzyki czeka kolejne wielkie wydarzenie. W Cukrowni Żnin odbędzie się wówczas koncert z okazji 55-lecia Czerwonych Gitar. Zespół wykona zarówno swoje mniej znane kompozycje, jak i największe hity, które publiczność zawsze chętnie śpiewa w niebo głosy. Popularne kawałki artystów, to m.in. „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż”, „Powiedz stary gdzieś ty był” czy „Kwiaty we włosach”. Nie przegap jednego z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku – zbierz rodzinę i przyjaciół, z którymi spędzisz niezapomniane chwile.

Odwiedź to klimatyczne oraz bogate w historię miejsce i przeżyj niezapomniane emocje. Bilety na nadchodzące wydarzenia są już w sprzedaży – wejściówki na wydarzenia w Cukrowni Żnin występują różnych wariantach cenowych.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Cukrownia Żnin?
Cukrownia Żnin znajduje się przy ulicy Janickiego 1 w Żninie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Cukrowni Żnin?
W Cukrowni Żnin najczęściej odbywają się koncerty, ale można także znaleźć tu miejsce do odpoczynku i relaksu. Chętni mogą zdecydować się również na aktywne spędzanie czasu.
Kiedy została otworzona Cukrownia Żnin?
Cukrownia Żnin została otworzona w 1894 roku.

Występowali

Fani lubią też

Zobacz też