Monster

Monster

Monster to DJ-ka z Poznania, o której nie ma zbyt wielu informacji w internecie. Nie rozpisują się o niej media, a informacje można czerpać głównie z prowadzonego przez artystkę fanpage'a na Facebooku, który śledzi niecałe dwa tysiące osób. Zupełnie niesłusznie, ponieważ Monster to objawienie w świecie muzyki elektronicznej i tanecznej. Jej kompozycje muzyczne wyłamują się ze schematów i łączą dźwięki, które z pozoru do siebie nie pasują. Styl artystki jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju.

Historia Monster

U Monster zainteresowanie muzyką elektroniczną pojawiło się w okolicach 2005 roku, kiedy artystka uczęszczała na studia. W wywiadzie dla Freshmag wspomina, że wówczas w Poznaniu otworzyła się Cafe Mięsna, gdzie pierwszy raz zetknęła się z tego typu dźwiękami. Sama wcześniej już puszczała muzykę na dyskotekach w Rozbracie i w Czytelni. Kiedy usłyszała więc electro i dance, stwierdziła, że chciałaby spróbować czegoś nowego.

 

Warto jednak podkreślić, że w tamtym czasie na polskim rynku stosunkowo niewiele mówiło się o muzyce elektronicznej. Dopiero wyjazd do Irlandii dał Monster szersze perspektywy. Uczęszczała ona wtedy do nieistniejącego już klubu Twisted Pepper. Występowały w nim jedne z najważniejszych osobistości w świecie muzyki elektronicznej. Artystka w wywiadzie wspomina, że był to dla niej swego rodzaju wyjazd edukacyjny.

 

Sama Monster tworzy od kilkunastu lat. Gra w klubach oraz na festiwalach. Działa także jako aktywistka na rzecz większej obecności kobiet w świecie muzyki. Artystka podkreśla, że udział płci pięknej na imprezach electro wciąż jest marginalny. To mężczyźni grają w czasie, kiedy przed sceną pojawia się największa publika. Co więcej, na niektórych wydarzeniach w ogóle nie ma kobiet. To sprawia, że ciężej jest im się przebić do szerszej świadomości. Jednocześnie Monster podkreśla, że obecnie nie dyskryminuje się już damskiej części świata electro, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dla artystki jest to bardzo ważny aspekt jej działalności w branży electro i sama często apeluje o umożliwienie kobietom występów na znaczących wydarzeniach.

Monster - dorobek muzyczny

Monster jest znana z tego, że tworzy swoje kompozycje muzyczne za pomocą winyli. Artystka wspomina, że na początku korzystała z plików w formie elektronicznej, jednak przez to miała ograniczone pole swobody twórczej. Na swoich występach chciała zacząć wykorzystywać piosenki z lata 80. i 90., co skłoniło ją do nauki miksowania na winylach. To stało się jej znakiem rozpoznawalnym i sprawiło, że jej harmonogram występów stał się jeszcze dłuższy. Monster podkreśla jednak, że nie w każdym miejscu da się grać z winyli. Czasami dostaje informację od organizatorów, że nie mają oni odpowiedniego sprzętu i wtedy zabiera ze sobą tylko pliki cyfrowe.

 

Monster znana jest również z niestandardowych połączeń muzycznych. Nie boi się przeplatać ze sobą popu, hip-hopu i elektro. Jest to bardzo trudne wyzwanie, ponieważ często publiczność oczekuje utartych schematów, do których będzie się po prostu dobrze bawić. Stworzenie wówczas kompozycji, która będzie czymś oryginalnym, a jednocześnie zadowoli fanów, jest stosunkowo trudne. Monster wychodzi to jednak fantastycznie! Ceni się to, że potrafi w swoich miksach wykorzystać single Rihanny (której swoją drogą jest ogromną fanką) i Palucha. W wywiadzie dla Freshmag wspomina, że na festiwalu Unsound pokusiła się nawet o zamknięcie swojego występu kawałkami Young Leosi "Jungle Girl" i Aqua "Babie Girl", co było ryzykownym posunięciem. Opłaciło się jednak, ponieważ publiczność była bardzo zadowolona.

Występy Monster

Monster występuje w klubach muzycznych oraz na festiwalach. Choć pokazy jej umiejętności możemy oglądać głównie w Polsce, to jest także zapraszana na międzynarodowe wydarzenia. Wzięła udział m.in. w HÖR Festival w Berlinie, Instytut Festival Music & Art w Warszawie, Unsound Festival w Krakowie czy Wiłoujście Festival w Gdańsku.

 

W 2022 roku Monster wystąpi na festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver w Płocku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Jeśli chcesz posłuchać oryginalnych kompozycji muzycznych, które wyłamują się ze schematów, to mamy dobrą wiadomość. Bilety na koncert artystki wciąż są jeszcze dostępne.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Monster: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Monster - Frequently Asked Question

  • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Monster
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Monster TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/