Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Żurawie

Żurawie

Sprawdź wydarzenia
ŻurawieSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Polski zespół grający noise rocka.
social media:

Opis

Żurawie to zespół muzyczny, składający się z trójki artystów. Choć na chwilę obecną Żurawie nie osiągają zawrotnej liczby wyświetleń na YouTube, to i tak zyskują coraz większą liczbę fanów. 

Jakie piosenki wydały Żurawie?

Żurawie są znane z olbrzymiego zamiłowania do noise rocka. Artyści w swoich utworach chętnie stawiają na dynamiczną i energiczną muzykę, albowiem - jak sami twierdzą - chcą zarażać innych pozytywną energią. Możliwość udziału na festiwalu Great September 2023 jest dla nich niepowtarzalną okazją na wypromowanie swojej charakterystycznej muzyki. Na chwilę obecną największym sukcesem zespołu jest piosenka "Balkony", którą odtworzono ponad 6 tysięcy razy. Za tworzenie klipów oraz uzyskiwanie efektu końcowego odpowiedzialni są przede wszystkim Szymon Skrzeczkowski oraz Mikołaj Olchowik. Dzięki ich sumiennej pracy piosenki są dopracowane nie tylko pod kątem lirycznym, ale również w aspekcie instrumentalnym czy graficznym. Żurawie w swojej dotychczasowej karierze wydały także inne piosenki, wśród których niezłymi recenzjami cieszą się przede wszystkim "Latarnie" oraz "Neon". Artyści praktycznie od początku swojej kariery są związane z wytwórnią Koty Records, która miała okazję współpracować także z innymi artystami. Pod ich batutą pierwsze kroki w poważnej muzyce stawiali także tacy piosenkarze, jak Kryształ, Melisa czy Mnoda. 

Z jakimi zespołami miały okazję współpracować Żurawie?

Pomimo że Żurawie to dopiero początkujący zespół rockowy, to miały już okazję kolaborować z większymi artystami. Na chwilę obecną Żurawie najchętniej współpracują ze Sztyletami - innym zespołem, który coraz pewniej poczyna sobie w muzycznym undergroundzie. Łączą ich przede wszystkim wzajemne covery, które zostały docenione przez całkiem spore grono słuchaczy. Żurawie nie traktują jednak Sztyletów jako swojego przeciwnika w walce o muzyczną scenę, a wyłącznie jako swoich przyjaciół. Sami artyści twierdzą, że ich współpraca nie ma charakteru rywalizacji. Obydwa zespoły wspierają się na niemal każdym kroku i wzajemnie napędzają do działania. Żurawie bardzo pochlebnie wypowiadają się przede wszystkim na temat piosenki "Wtedy kiedy będę martwy", która jest największym dotychczasowym hitem Sztyletów. 

Z jakiego albumu znane są Żurawie?

Jednym z największych dokonań Żurawi jest wydanie płyty "Poza Zasięgiem". Znajdujące się na niej utwory są opowieścią o przeszłości artystów, a także potwierdzają, jak wielką rolę w ich życiu miało wychowywanie się w Trójmieście. Żurawie regularnie podkreślają, jak olbrzymie znaczenie w ich życiu ma mała ojczyzna, co często akcentują w swoich publikacjach. Ich płyta "Poza Zasięgiem" szybko zaskarbiła sobie sympatię wielu miłośników nowoczesnego rocka, jednak proces jej tworzenia był mocno utrudniony przez pandemię koronawirusa, która przyczyniła się do opóźnienia jej wydania. Artyści twierdzą jednak, że wyszło im to na dobre, ponieważ mogli dokładnie dopracować płytę i dołożyć wszelkich starań, aby przypadła ona słuchaczom do gustu. Aby zachęcić klientów do zakupu płyty, Żurawie przygotowały również własne koszulki, które można dostać, kupując płytę. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się artysta odpowiedzialny za klawisze oraz gitary w zespole Żurawie?
Artysta ten to Mateusz Bartoszek.
Skąd wziął się pomysł na nazwę Żurawie?
Nazwa zespołu wzięła się od stoczniowych żurawi z Gdyni.
Jaką muzykę tworzą Żurawie?
Żurawie czerpią wzorce z gitarowej alternatywy oraz muzyki elektronicznej.
Ile koncertów zagrały Żurawie?
W 2022 roku Żurawie występowały na scenie muzycznej dziewięciokrotnie. Owocem ich pracy było wydanie albumu koncertowego.
Ilu słuchaczy na Spotify mają Żurawie?
Żurawie w skali miesiąca mają ponad 500 słuchających na platformie Spotify. Najchętniej odtwarzana jest bezsprzecznie piosenka "Balkony".

Fani lubią też

Zobacz też