Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Polska Filharmonia Kameralna SopotOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Polska Filharmonia Kameralna Sopot działająca w strukturach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, jest instytucją kultury Miasta Sopot oraz Samorządu Województwa Pomorskiego, a jej siedziba mieści się w Sopocie na terenie Opery Leśnej. Powstała w lutym 1982 r. z inicjatywy Wojciecha Rajskiego, który niezmiennie do dziś pełni funkcję jej Dyrektora Artystycznego.

PFK Sopot jest 19-osobową orkiestrą smyczkową, występującą także w składzie powiększonym o grupę instrumentów dętych. PFK Sopot od początku swej działalności aktywnie koncertuje w Polsce i za granicami kraju, w tym także na cenionych europejskich festiwalach. Na swoim koncie ma koncerty w m.in. w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, USA, Chinach i Japonii.

Filharmonia koncertowała z najwybitniejszymi solistami światowej sławy wśród których byli m.in. Krystian Zimerman, Mścisław Roztropowicz, Ivo Pogorelić, Aleksandra Kurzak czy Konstanty Andrzej Kulka. Orkiestra ma w swoim dorobku ponad 60 płyt nagranych dla wielu renomowanych firm fonograficznych. Począwszy od 2011 r. PFK Sopot jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic, corocznie uświetniającego letnią ofertę kulturalną Trójmiasta.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też