Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Matthew Clarck

Matthew Clarck

Matthew ClarckOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Matthew Clarck to poznański DJ i producent muzyczny, który już od ponad dekady aktywnie na scenie klubowej. Rezydent kultowego klubu SQ wielokrotnie występował także w klubie Czekolada oraz w wielu innych miejscach w całej Polsce. Znany również jako twórca wielu kultowych cykli imprez, w tym m.in. "Resume", oraz "Sounds of Poznań", nie zwalnia tempa. Przeczytaj i dowiedz się kim jest Matthew Clarck!

Matthew Clarck – kto to?

Matthew Clarck to tak naprawdę Maciej Borowicz – DJ, producent i autor wielu imprez, który od lat działa na poznańskiej scenie muzycznej. Równie aktywnie działa on także w klubach w całej Polsce, gdzie występował m.in. ze swoim autorskim projektem "Kuchnia on tour". W Poznaniu zasłynął natomiast z imprez takich jak "ŚRODing", "Backroom", "Resume" oraz "Sounds of Poznań". Co więcej, jest on również ambasadorem kilku znanych marek – w tym m.in. Jabra oraz Jack&Jones. Od lat przyjaźni się również z Neevaldem i Bartesem – poznańskimi DJ–ami, z którymi stworzył projekt "THE3".

Jaką muzykę gra Matthew Clarck?

DJ Matthew Clarck tworzy głównie muzykę elektroniczną, a jego remiksy wielokrotnie pojawiały się na największych festiwalach muzyki electro w całej Polsce. Swoją karierę rozpoczął zaczynając od podboju poznańskiej sceny muzycznej, gdzie występował w największych klubach w mieście – w tym w nieistniejącym już klubie SQ. W trakcie pandemii zasłynął natomiast ze swoich live streamingów "Kuchnia", które po 10 pierwszych odcinkach przeobraziły się w trasę "Kuchnia on tour".

Na przestrzeni lat jego muzyka znacznie ewoluowała. Artysta zaczynał bowiem od fascynacji techno, rave'ami oraz trance, które następnie porzucił, przerabiając największe radiowe hity. Potem pojawił się oldschoolowy house, a obecnie najbliżej mu do muzyki deep house i nu disco, jakimi DJ jest zafascynowany. Co więcej, jego przygoda z tymi kawałkami zaczęła się od znajomości z Roger'em Murr'em – znanym, kanadyjskim DJ–em. To właśnie jego muzyka otworzyła Matthew Clarck'a na zupełnie nowe brzmienia, które jak się okazało – są najbliższe jego sercu.

Matthew Clark o muzyce

W bardzo wielu wywiadach Matthew Clarck podkreśla, że muzyka jest dla niego wszystkim – mimo że zajmuje się także modelingiem oraz wieloma innymi rzeczami. To jednak ona stała się jego największą miłością, co zresztą okazuje, będąc na scenie. Jak również podkreśla, zawsze stara się grać tak, by "impreza była najgrubsza, a ludzie zdejmowali gacie przez głowę". Z drugiej jednak strony doskonale zna trudy swej pracy, a największym wyzwaniem nie są dla niego zarwane noce, tylko walka z managerami klubów, którzy wolą puszczać radiową komercję. Dlatego też stara się trzymać poziom i unikać takich miejsc.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest Matthew Clarck?
Matthew Clarck jest z Poznania, gdzie od lat można posłuchać go na żywo w klubach.
Jak naprawdę nazywa się Matthew Clarck?
Prawdziwe imię i nazwisko Maciej Borowicz.
Z kim współpracuje Matthew Clarck?
Matthew Clarck jest niezależnym DJ–em, który w trakcie swej kariery współpracował m.in z Neevaldem, Bartesem oraz wieloma innymi polskimi DJ–ami.

Fani lubią też

Zobacz też