Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Martyna Byczkowska

Martyna Byczkowska

Martyna ByczkowskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
26.11.1995
miejsce urodzenia:
Gdynia
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa, teatralna
social media:

Opis

Martyna Byczkowska to urodzona 26 listopada 1995 roku w Gdyni polska aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowała na Wydziale Aktorskim.

Byczkowska to jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, którą polska publiczność pokochała, gdy tylko pojawiła się na szklanym ekranie. Swoją zawodową aktywność rozpoczęła w 2015 roku – na deskach teatru.

Teatralne początki

Pierwszym spektaklem, w którym można było podziwiać błyskotliwość polskiej aktorki oraz jej niesamowity talent była sztuka o nazwie „Iluminacje”. Byczkowska wystąpiła w niej pod koniec 2015 roku. Później związała się z warszawskim Teatrem Syrena i Teatrem Ochoty, dla których zagrała w dwóch spektaklach:

 • „Princess Ivona”,
 • „Teatralny dom strachów”.

Martyna pokazała się tam z bardzo dobrej strony, zbierając same pozytywne recenzje, co zaowocowało kolejnymi propozycjami współpracy, m.in. w sztuce „Otello”.

Długa przygoda z warszawskim Teatrem Dramatycznym

Po przedstawieniu „Otello” przyszła pora na przygodę z warszawskim Teatrem Dramatycznym, w którym Martyna zakotwiczyła na dłużej. To właśnie na ten okres jej kariery przypadły występy w takich spektaklach, jak:

 • „Pijani”,
 • „Widok z mostu”,
 • „Hamlet”,
 • „Dzieci księży”.

Szczególnie dwa ostatnie przedstawienia utkwiły widzom w pamięci, a Martyna grając w nich wyrobiła sobie wśród polskiej publiczności markę.

Godny podkreślenia jest fakt, iż koledzy i koleżanki z branży bardzo lubią z nią współpracować, doceniając przy tym jej profesjonalizm. Aktorka grała też w sztuce „Stream”, wystawionej w Teatrze Rozmaitości. Na swoim koncie ma też występy w Teatrze Telewizji – spektakle „Sprawa Gorgonowej” i „Wariat”.

Pierwsze produkcje serialowe

W pewnym momencie Martyna postanowiła połączyć ze sobą karierę teatralną oraz serialową. Nic w tym dziwnego, aktorka chciała się przecież rozwijać i była zauważana przez coraz większe grono reżyserów i producentów.

W 2018 roku Byczkowska pojawiła się na planie serialu „O mnie się nie martw”, wcielając się w postać Julii Gąsowskiej. Później dostała angaż w „Drugiej szansie. Piąty sezon” i „DNA”. W 2020 roku zadebiutowała natomiast w serialu „W głębi lasu”.

Rosnąca popularność, dzięki serialowi „Skazana”

Kulminacyjny moment w jej serialowej karierze przypadł na rok 2021, w którym to rozpoczęła swoją przygodę z popularnym serialem „Skazana”. Byczkowska wcieliła się w rolę Hani Mazur, a publiczność czujnie zaczęła śledzić jej losy, przeżywając ciekawe historie granej przez niej bohaterki na własnej skórze.

Talent i charyzma, które Martyna pokazała w „Skazanej” nie przeszły w światku aktorskim bez echa. Poskutkowało to angażem do seriali:

 • „Absolutni debiutanci”,
 • „1670”.

Co z filmami?

O serialach już trochę było, a co z filmami? Młody wiek aktorki wskazuje na to, że na najpoważniejsze produkcje filmowe ma jeszcze trochę czasu, ale nie oznacza to, że do tej pory wcale w nich nie grała. Otóż można ją było ujrzeć na szklanym ekranie w następujących filmach:

 • „Ding dong” – krótkometrażowy,
 • „Nie zmieniaj tematu” – krótkometrażowy,
 • „Na chwilę, na zawsze” – fabularny,
 • „Obudź się” – fabularny,
 • „Wspaniałe kilka minut” – krótkometrażowy, fabularny.

Nie były to może tak duże role, jak w przypadku niektórych jej koleżanek z branży, ale angażowanie się w kolejne projekty na sto procent możliwości zaowocowało tym, iż Martyna otrzymała propozycję zagrania w filmie „Skrzyżowanie”.

Martyna Byczkowska a powiązani artyści

Może aktorska kariera Martyny Byczkowskiej nie trwa od kilkudziesięciu lat i absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza nie może się jeszcze pochwalić bogatym doświadczeniem w branży, ale nie oznacza to, że nie współpracowała z wieloma cenionymi aktorami i aktorkami.

Martyna jest zawodowo powiązana m.in. z Agatą Kuleszą, Michałem Czerneckim, Aleksandrą Adamską, Martą Malikowską, Marią Kanią, Natalią Sikorą, Stefanem Pawłowskiem, Aleksandrą Domańską czy też Dawidem Zawadzkim.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Martyna Byczkowska?
Martyna Byczkowska to polska aktorka serialowa, teatralna i filmowa. Urodziła się 26 listopada 1995 roku w Gdyni.
W jakich spektaklach teatralnych wystąpiła Martyna Byczkowska i z jakimi teatrami współpracuje?
Martyna wystąpiła już przede wszystkim w takich spektaklach teatralnych, jak: „Otello”, „Pijani”, „Hamlet”, „Dzieci księży” oraz „Stream”. Współpracuje głównie z warszawskim Teatrem Dramatycznym i Teatrem Rozmaitości.
W jakich produkcjach filmowych i serialowych wystąpiła Martyna Byczkowska?
Byczkowska największą popularność zyskała, dzięki niezwykle lubianemu przez polskich widzów serialowi „Skazana”. Ponadto wystąpiła w serialach „O mnie się nie martw”, „Druga szansa. Piąty sezon”, „W głębi lasu” oraz „DNA”. Największe produkcje filmowe, w których zagrała to m.in.: „Na chwilę, na zawsze”, „Obudź się” i „Wspaniałe kilka minut”.
Z jakimi aktorami i aktorkami powiązana jest Martyna Byczkowska?
W trakcie dotychczasowej kariery Martyna grała już z Michałem Czerneckim, Agatą Kuleszą, Stefanem Pawłowskim, Aleksandrą Adamską czy też Aleksandrą Domańską.

Fani lubią też

Zobacz też